Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by sub_zero
    Εισαι σιγουρος για αυτο;
    100%. Άμα δεις στο post και την περίοδο κατανάλωση που αναγράφεται στον λογαριασμό (τετράμηνο κι όχι δίμηνο), θα βεβαιωθείς. Τον λογαριασμό τον έχω ακόμα μπροστά μου.

    45€ εμένα μου ήρθε ο νέος έναντι, με περίοδο κατανάλωσης 23/06 - 22/08, χρονικό διάστημα κατά το οποίο έλειπα από το σπίτι, πλην ελαχίστων ημερών.
    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

    Comment


    • Στα ξένα έρχεται κατά Μ.Ο. 160λίρες το τρίμηνο, για 2 άτομα, μόνο για ρεύμα. Το ρεύμα στην Ελλάδα ήταν/είναι φτηνό σχετικά, τα σοβιετικά περιφερειακά του είναι το πρόβλημα.

      Comment


      • Originally posted by Imrahil View Post
        Το ρεύμα στην Ελλάδα ήταν/είναι φτηνό σχετικά
        Σχετικά με άλλες χώρες, ναι. Σχετικά με τους εδώ μισθούς, όχι. Ακόμα και αναλογικά να το πάρεις (έξοδα για ρεύμα προς μέσος ή βασικός μισθός στην Ελλάδα σε σχέση με τον ίδιο λόγο σε πολλές άλλες χώρες) πολύ ακριβά το πληρώνουμε.

        Επίσης, μην ξεχνάτε ότι εδώ μας κοστίζει και φθηνά η παραγωγή του ρεύματος, καθότι βασίζεται σε καύση λιγνίτη. Είναι από τους φθηνότερους τρόπους παραγωγής ενέργειας (για να σας προλάβω, η wiki, επειδή έχει κάπως αντικρουόμενες πληροφορίες, γράφει διάφορα επί του θέματος, αλλά εν τέλει εκεί κλίνει, όπως άλλωστε και άλλες πηγές που έχω δει κατά καιρούς). Δηλαδή την πληρώνουμε και με καρκίνους την ΔΕΗ, όχι μόνο σε ευρώ.
        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

        Comment


        • Η ασφάλεια του πατέρα μου θέλει 1000 ευρώ τον χρόνο για κάθε χρόνο που δούλευε σαν δάσκαλος... για να αναγνωρίσει οτι δούλευε σαν δάσκαλος!
          Beat that.

          Comment


          • Originally posted by ChrisTop View Post
            Η ασφάλεια του πατέρα μου θέλει 1000 ευρώ τον χρόνο για κάθε χρόνο που δούλευε σαν δάσκαλος... για να αναγνωρίσει οτι δούλευε σαν δάσκαλος!
            Beat that.
            Μισό λίγο... Του ζητάνε αναδρομικά 1.000€ ανά έτος για να γίνει τι; Για να αναγνωριστεί ότι εργαζόταν και να ισχύσει η ασφάλειά του; Μιλάμε για ιδιωτική ασφάλεια πάντα, έτσι; Κι αυτό ενώ πλήρωνε κανονικά τα ασφάλιστρα;
            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

            Comment


            • TEBE! Στα υπόλοιπα είσαι spot-on.

              Comment


              • Originally posted by ChrisTop View Post
                TEBE! Στα υπόλοιπα είσαι spot-on.
                WTF. Δούλευε σαν δάσκαλος σε ιδιωτικό σχολείο; Αυτοί τι αιτιολογία δώσαν, γιατί ζητάνε το πόσο;
                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                Comment


                • Σε δημόσια μόνο. Δεν δώσανε αιτιολογία απλά έτσι είναι...

                  Comment


                  • Τι δουλειά έχει το ΤΕΒΕ με τους δασκάλους στο δημόσιο????
                    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                    Comment


                    • Originally posted by Titus View Post
                      Τι δουλειά έχει το ΤΕΒΕ με τους δασκάλους στο δημόσιο????
                      Έλα ντε...
                      "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                      Comment


                      • Ήταν 10 χρόνια δάσκαλος και μετά άνοιξε επιχείρηση και πήγε ΤΕΒΕ.

                        Comment


                        • Originally posted by ChrisTop View Post
                          Ήταν 10 χρόνια δάσκαλος και μετά άνοιξε επιχείρηση και πήγε ΤΕΒΕ.
                          Hellenic Republic: Στηρίζουμε τον επιχειρηματία.

                          Πόση θεΐλα να αντέξουμε πια;
                          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                          Comment


                          • Βρήκα ακόμα μία συνέντευξη του κυρίου Καζάκη, τον οικονομολόγο που έχουμε αναφερθεί κατά καιρούς σε αυτό το thread, και τον οποίο προσωπικά εκτιμώ απεριόριστα. Είναι ήρεμος, συγκροτημένος, μιλάει έξω από τα δόντια και με τρόπο ώστε να τον καταλαβαίνουν όλοι. Προβλήθηκε στην τηλεόραση στα μέσα Ιουλίου. Δείτε την όλη όποτε βρείτε χρόνο, αξίζει. Και ύστερα ας βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματά του.


                            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                            Comment


                            • Originally posted by ChrisTop View Post
                              Ήταν 10 χρόνια δάσκαλος και μετά άνοιξε επιχείρηση και πήγε ΤΕΒΕ.
                              Μα η ασφάλιση σε παράλληλους φορείς είναι νομοθετημένη πλέον...Μηπως πρέπει να το ψάξετε νομικά?

                              Πάμε καλά?
                              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                              Comment


                              • Εγώ το "αναδρομικά" βρίσκω κουλό. Με ποιά λογική γίνεται τόσα χρόνια μετά; Αφού τότε δεν ήταν στο ΤΕΒΕ...


                                Comment

                                Working...
                                X