Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @ Somari: δε σε προσέβαλα με κανένα τρόπο.


    [/b]
    Δεν είπα κάτι τέτοιο.
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Η δική μου άποψη βέβαια είναι ότι οι θρησκείες εκμεταλλεύονται το αιώνιο ερώτημα του Θανάτου, γι' αυτό και όλες προσφέρουν τη δική τους εκδοχή του Παράδεισου και της Κόλασης.

      Δική μου άποψη αυτή, και δεν επιθυμώ να προσβάλω κανέναν , ούτε να την επιβάλω σε κανέναν, γι' αυτό δε θέλω να ξανακούσω να σκάσω.
      My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
      Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


      Comment


      • Η δική μου άποψη βέβαια είναι ότι οι θρησκείες εκμεταλλεύονται το αιώνιο ερώτημα του Θανάτου, γι' αυτό και όλες προσφέρουν τη δική τους εκδοχή του Παράδεισου και της Κόλασης.

        Δική μου άποψη αυτή, και δεν επιθυμώ να προσβάλω κανέναν , ούτε να την επιβάλω σε κανέναν, γι' αυτό δε θέλω να ξανακούσω να σκάσω.
        [/b]

        Ρε δεν το είπα σοβαρά γμτ,κορόιδευα αν διαβάσεις την προ-προηγούμενη την απολυταρχία του Μεγάλου Αρχηγού.
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • LOL
          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

          Comment


          • Μωρή αρρώστια Loggo, δες τι σε ρώτησα στην προηγούμενη σελίδα και το έχω απορία εδώ και καιρό.

            Βασικά, το ξαναρωτάω: Επειδή οι απόψεις περί σοσιαλισμού διίστανται, εσύ τι ακριβώς έχεις κατά νου όταν χρησιμοποιείς τον όρο;
            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

            Comment


            • Ρε Τομάρι, , η αλήθεια είναι ότι έπεσαν τόσα post μαζί που δεν πρόλαβα να τα διαβάσω εκτενώς. Αλλά άμα κάνεις πλάκα, βάλε και κανένα emoticon για ξεκάρφωμα ρε Νουμπα!
              My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
              Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


              Comment


              • Ρε Τομάρι, , η αλήθεια είναι ότι έπεσαν τόσα post μαζί που δεν πρόλαβα να τα διαβάσω εκτενώς. Αλλά άμα κάνεις πλάκα, βάλε και κανένα emoticon για ξεκάρφωμα ρε Νουμπα!
                [/b]
                Noιζα ότι θα το πιανες,ακριβως ένα ποστ πιο πριν είχε απαντήσει με παρόμοιο τρόπο σε εμένα ο Βοςς.
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • <div class='quotetop'>(Altair &#064; May 18 2008, 10&#58;11 PM) [snapback]23490[/snapback]</div>
                  ωχ.πάλι εμφύλιο βλέπω B)
                  [/b]

                  ποιος είμαι ρε γμτ ο Τειρεσίας ή ο Psycho Mantis;


                  ρε παιδιά το ακούσατε αυτό;απαγορεύεται λένε το κάπνισμα σε εσωτερικούς χώρους.αλλά επειδή δεν έχω πλήρη ενημέρωση σχετικά μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει(να ξεφύγουμε και λίγο).ή κάνα λινκ σχετικά. ;)
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Ήδη απαγορεύτηκε;;;;; Απαγορεύεται στους δημόσιους κλειστούς χώρους. Στο μέλλον να δεις, που θα απαγορεύεται και στους δρόμους. Με άλλα λόγια πάντως, μπορείς να πας σπίτι σου και να το ντουμανιάσεις, εκεί δεν απαγορεύεται τίποτα.
                    My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
                    Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


                    Comment


                    • Θα σε διαφωτίσω εγώ γιατί είναι μεγάλο θέμα και πρέπει να το μάθουν όλοι ώστε να αρχίσουν και να το συνιθίζουν. Από το 2010 και μετά θα απαγορεύεται το κάπνισμα σε όλους τους μη ανοιχτούς χώρους. Αυτό συμπεριλαμβάνει club, bar, εστιατόρια, επιχειρήσεις και τα λοιπά.

                      Αν και για άλλη μια φορά φτάνουμε τελευταίοι και καταϊδρωμένοι στην σύγχρονη εποχή, αυτήν την φορά δεν θα το καταδικάσω αλλά θέλω να συγχαρώ τους ανθρώπους που ψήφισαν αυτό το νομοσχέδιο. Καιρός ήταν, δεν γίνεται άλλο να ρουφάμε εμείς τον καρκίνο και να κινδυνεύουμε επειδή κάποιος δεν μπορεί να συγκρατηθεί και πρέπει να καπνίσει μέσα στην μούρη μας. Έχω καταντήσει να βγαίνω σε club κλπ μία-δυο φορές το χρόνο το πολύ, όχι γιατί δεν περνάω καλά αλλά γιατί δεν μπορώ να αναπνεύσω μετά από ένα χρονικό διάστημα. Ας μην αρχίσω συζήτηση για την βρώμα που απορροφάται από το δέρμα και τα ρούχα μας κάθε φορά που πάμε έξω.

                      Ζήτω το έθνος Ευτυχώς δείχνουμε σημάδια πως δεν έχουμε διεφθαρεί τελείως και μερικά πράγματα που πρέπει να γίνουν, γίνονται.


                      Comment


                      • Για το κάπνισμα είμαι και εγώ κάθετος.Επειδή καπνίζουν ΟΛΟΙ οι γύρω μου,τους έχω πρήξει με τις υστερίες μου.Ας τους πρήξει και λίγο το κράτος,κακό δεν θα τους κάνει,που σκοτώνουν τον εαυτό τους.
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Το κάπνισμα έπρεπε να είχε απαγορευτεί εδώ και καιρό... Αλλά το αστείο είναι ότι ακόμα και τώρα, απαγορεύεται μόνο σε κλειστούς χώρους. Στον δρόμο, δηλαδή, θες δεν θες το τρως στην μάπα.
                          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                          Comment


                          • Το κάπνισμα έπρεπε να είχε απαγορευτεί εδώ και καιρό... Αλλά το αστείο είναι ότι ακόμα και τώρα, απαγορεύεται μόνο σε κλειστούς χώρους. Στον δρόμο, δηλαδή, θες δεν θες το τρως στην μάπα.
                            [/b]
                            E υποτίθεται επειδή είναι ανοιχτός χώρος δεν επηρεάζει την αναπνοή σου.
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • ΒigBoss, στο θέμα της χριστιανικής θρησκείας, παρότι τα λες απλοικά, έχεις απόλυτο δίκιο...
                              Δυστυχώς πολλοί παρερμηνεύουν τον λόγο του Θεού, όπως διατυπώθηκε στην Καινή Διαθήκη κυρίως με τον λόγο των ανθρώπων για το λόγο του Θεού..
                              Δηλαδή δύο διαφορετικά πράγματα, τα οποία δυστυχώς γίνονται καραμέλα για τους πολέμιους του Χριστιανισμού..
                              Δεν θα επιμείνω στο θέμα, γιατί πάω να διαβάσω το Holy Blood Holy Grail που κάτι λέει για έναν γάμο...χαχα&#33;
                              Και κάτι τελευταίο...μιλήσατε για ένα ρουσφέτι και μια νοσοκόμα ούφο..
                              Δεν είδα κανέναν όμως να αναρωτιέται αν αυτή η γυναίκα έχει έναν άντρα ανάπηρο, ή είναι χήρα, ή ταν χρειάζεται αυτόν τον μισθό για να αναθρέψει το παιδί της..
                              Δυστυχώς, στο πλαίσιο μιας νομιμοφανούς λογικής, χάσαμε την ανθρωπιά μας..
                              Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                              Let's just all say the magic words and go back to reality.

                              THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                              Comment


                              • E ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ επειδή είναι ανοιχτός χώρος δεν επηρεάζει την αναπνοή σου.
                                [/b]
                                Fixed.

                                Και κάτι τελευταίο...μιλήσατε για ένα ρουσφέτι και μια νοσοκόμα ούφο..
                                Δεν είδα κανέναν όμως να αναρωτιέται αν αυτή η γυναίκα έχει έναν άντρα ανάπηρο, ή είναι χήρα, ή ταν χρειάζεται αυτόν τον μισθό για να αναθρέψει το παιδί της..
                                Δυστυχώς, στο πλαίσιο μιας νομιμοφανούς λογικής, χάσαμε την ανθρωπιά μας..
                                [/b]
                                Έχεις δίκιο σ&#39; αυτό. Βέβαια οι πιθανότητες είναι μικρές γιατί το ρουσφέτι κυριαρχεί παντού, αλλά ποτέ δεν ξες.
                                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                                Comment

                                Working...
                                X