Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αθλητισμός!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Χαχαχα, η εκδίκηση του Γαύρου.

    Δεν είδα το παιχίδι λόγω κούρασης οπότε δεν έχω γνώμη. Νομίζω πως και οι δύο ομάδες ήταν μετριομέτριες και το παιχνίδι μετριοκακό. Τα επεισόδια πιστεύω πως είναι περισσότερο εσωτερική υπόθεση των βάζελων και λιγότερο σχετικά με το Γαύρο ή τη διαιτησία. Δεν άκουσα κάτι για πέναλτι που πνίχτηκε ή κάρτα που δεν ήταν πχ, αν συνέβη κάτι διαφωτίστε με.

    Ένιγουέι, αντάλλαζα 10 βάζελους με μια πρόκριση την Πέμπτη αλλά τι να κάνεις, βολεύεσαι με αυτό που έχεις.
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • Αυτός είναι ο Παναθηναϊκός.
      I'm back bitches... Version 2.0

      Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

      Comment


      • Originally posted by Titus View Post
        Τα επεισόδια πιστεύω πως είναι περισσότερο εσωτερική υπόθεση των βάζελων και λιγότερο σχετικά με το Γαύρο ή τη διαιτησία.
        Με ολα ειχαν να κανουν ,εκτος απο το σημερινο παιχνιδι.
        Με παρελθον δηλαδη(παραγκες γαυρου,τζιγκερ κτλ) καθως και η βεντετα των οπαδων με την αστυνομια (η οποια ειχε προκλητικη σταση πριν αρχισει το παιχνιδι).
        Γενικα ηταν ενα ξεσπασμα.Δικαιολογημενο μεν,ασχημο και ντροπιαστικο δε.

        Comment


        • Originally posted by Titus View Post
          Χαχαχα, η εκδίκηση του Γαύρου.

          Δεν είδα το παιχίδι λόγω κούρασης οπότε δεν έχω γνώμη. Νομίζω πως και οι δύο ομάδες ήταν μετριομέτριες και το παιχνίδι μετριοκακό. Τα επεισόδια πιστεύω πως είναι περισσότερο εσωτερική υπόθεση των βάζελων και λιγότερο σχετικά με το Γαύρο ή τη διαιτησία. Δεν άκουσα κάτι για πέναλτι που πνίχτηκε ή κάρτα που δεν ήταν πχ, αν συνέβη κάτι διαφωτίστε με.

          Ένιγουέι, αντάλλαζα 10 βάζελους με μια πρόκριση την Πέμπτη αλλά τι να κάνεις, βολεύεσαι με αυτό που έχεις.
          To ματς απο αποψη ποιοτητας ηταν τραγικο και καπου εκει φανηκε και το παραμυθακι περι ομαδαρας του γαβρου. Ηταν ελαχιστα πιο απειλητικος απο εναν Παναθηναϊκο που ειδικα στο πρωτο ημιχρονο ζητημα να εκανε 2-3 επιθεσεις της προκοπης.
          Στο αν τα επεισοδια ειχαν να κανουν με την διαιτησια ή το γαυρο, το γκολ νομιζω οτι ερχεται απο κοντρα που ξεκιναει απο φαουλ αλλα αυτο ειναι το τελευταιο που μετραει και θα εξηγησω στη συνεχεια.

          Θα πω 5 πραγματα, σε καποιους ισως φαινονται μπουρδες/υπερβολικα, η ευκολη λυση ειναι να τα χρεωνουμε στον κακο οπαδο αυτες τις στιγμες.
          Τα οσα εγιναν σημερα ηταν απλα θεμα χρονου να γινουν. Οταν το καλοκαιρι εγινε αβαβα ενα τετοιο σκανδαλο για να την πληρωσει τελικα ο μπεος φταιει ο οπαδος;
          Το σημερινο ηταν αποτελεσμα σειρας παραγοντων που ξεκινουν απο το 96 και φτανουν μεχρι την σημερινη προκλητικη σταση της αστυνομιας. Ο κοσμος πηγε ηδη φτιαγμενος απο ολα αυτα στο γηπεδο. Δεν θα τα αναλυσω ξανα γιατι το εχω κανει ηδη σε προηγουμενα ποστς, η ουσια ειναι οτι ο γαβρος αντι να ειναι πισω βαθμολογικα (που θα συνεπαγοταν και τελειως διαφορετικο παιχνιδι) βρεθηκε στο +4. Και καπου εδω αρχιζει το εργο της αστυνομιας ή για να ειμαστε πιο ακριβεις το εργο της αρχιζει απο την προηγουμενη Κυριακη... μεχρι τοτε ειχαμε πεσιματα απο οπαδους σε συνδεσμου αλλης ομαδας, απο την Κυριακη μαθαμε και τα πεσιματα αστυνομιας σε συνδεσμους. Σημερα το γηπεδο ειχε τοσους αστυνομικους που δεν θυμαμαι να εχω ξαναδει. Στην Ριζουπολη που ειχαν γινει τα απιστευτα ηταν εξαφανισμενοι ομως. Αλλα ξεχασα, ο τοτε αττικαρχης της γαδα σημερα ειναι υπευθυνος ασφαλειας του γαβρου. Ειναι που ολα ειναι μεσα στο μυαλο του κακου οπαδου. Και καπως ετσι οι προκλησεις ξεκινησαν απο νωρις και στη διαδρομη απο τον ηλεκτρικο προς το γηπεδο. Προσπαθησαν οσο μπορουσαν να προκαλεσουν τα επεισοδια, ετσι και αλλιως το οακα ειναι δυσκολο γηπεδο για να κινδυνευσει ο πραγματικος στοχος. Εν τελη τα καταφεραν αν και μαλλον δεν τα ειχαν υπολογισει και πολυ καλα και καποιοι τις αρπαξανε, δεν τους χαλασε. Και εκει που τα πραγματα ειχαν ηρεμησει και ειχαν ξεκουμπιστει απο το γηπεδο, εμφανιζονται και παλι στο ταρταν μπροστα απο το πεταλο και αυτο που επακολουθησε ηταν απλα το φυσιολογικο τελος σε ενα στημενο πρωταθλημα που ειχαν σχεδιασει απο καιρο.

          Κανενα ελληνικο ποδοσφαιρο δεν πληγωθηκε σημερα. Το ποδοσφαιρο στην Ελλαδα ειναι νεκρο εδω και καιρο απο αλλες καταστασεις. Το ποδοσφαιρο μας αντικατοπτριζει πληρως την σαπιλα της ελληνικης κοινωνιας. Καθε δραση ομως φερνει και αντιδραση. Το σημερινο ενδεχομενως να ηταν απλα η αρχη ωστε να πιασουμε πατο. Καμια νομιμοποιηση και συμμετοχη σε αυτο το εκτρωμα. Ας μας πεταξουν και εξω απο τις ευρωπαϊκες διοργανωσεις. Να δουμε μετα πως θα γινονται τζαμπα μαγκες καποιοι με τα εκατομμυρια του cl που φερνουν τα καλπικα πρωταθληματα.

          Comment


          • Κανενα ελληνικο ποδοσφαιρο δεν πληγωθηκε σημερα. Το ποδοσφαιρο στην Ελλαδα ειναι νεκρο εδω και καιρο απο αλλες καταστασεις. Το ποδοσφαιρο μας αντικατοπτριζει πληρως την σαπιλα της ελληνικης κοινωνιας. Καθε δραση ομως φερνει και αντιδραση. Το σημερινο ενδεχομενως να ηταν απλα η αρχη ωστε να πιασουμε πατο. Καμια νομιμοποιηση και συμμετοχη σε αυτο το εκτρωμα. Ας μας πεταξουν και εξω απο τις ευρωπαϊκες διοργανωσεις. Να δουμε μετα πως θα γινονται τζαμπα μαγκες καποιοι με τα εκατομμυρια του cl που φερνουν τα καλπικα πρωταθληματα.
            Σε αυτό συμφωνώ 100%, είναι ότι ακριβώς πιστεύω κι εγώ.


            Θα πω 5 πραγματα, σε καποιους ισως φαινονται μπουρδες/υπερβολικα, η ευκολη λυση ειναι να τα χρεωνουμε στον κακο οπαδο αυτες τις στιγμες.
            Εχεις δίκιο δεν φταίει μόνο ο οπαδός για αυτές τις συμπεριφορές, υπάρχουν "δημοσιογράφοι", παράγοντες.....που δημιουργούν, συντηρούν, τροφοδοτούν και πυροδοτούν το κλίμα, αλλά για να λέμε την αλήθεια φταίει αρκετά και η ποιότητα του οπαδού, είναι κι αυτός μέρος του καρκίνου (που έχει το ποδόσφαιρο και η κοινωνία γενικότερα). Αν νίκαγε ο Βαζελος ή έπαιρνε το πρωτάθλημα δεν θα άνοιγε μύτη χθες. Ο οπαδός είναι αυτός που γίνεται στρατός υπέρ των παραπάνω και έχει μεγάλο μερίδιο ευθύνης κι αυτός για την κατάντια του ελληνικού ποδοσφαίρου, μην το πάμε στην αντίθετη πλευρά με τον κακομοίρη οπαδό. Αν ήταν σωστός ο οπαδός δεν δεχόταν Μπεους, Ψωμϊαδηδες κτλ και ούτε θα έδινε ψωμί στους αντίστοιχους "δημοσιογράφους" αλλά θα μου πεις για αυτό λέγεται οπαδός.

            Α και κάτι άλλο, κάπου άκουσα, διάβασα για μια δήλωση του Χρστοδουλοπουλου που έλεγε «Αν είχαμε δικό μας γήπεδο δεν θα χάναμε από κανέναν».
            Πραγματικά είναι πάρα πολύ σωστό. Θυμάμαι χρόνια πριν σε φόρουμ της Liverpool, συζητούσα με οπαδούς της Liverpool για το Ελληνικό ποδόσφαιρο και την ΑΕΚ (κάποτε που "πήγαινε" για πρωτάθλημα) και όταν είχα αναφέρει ότι δεν είχαμε γήπεδο και δεν υπήρχε κάτι συγκεκριμένο για να υπάρξει στο άμεσο μέλλον οι απαντήσεις ήταν του στυλ που πας ρε Καραμητρο.

            Comment


            • Το παιχνίδι ήταν άθλιο,οι φάσεις μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού και γενικά το όλο ντέρμπυ μια φαρσοκωμωδία.
              Τα επεισοδία τραγικά και η προσπάθεια για δικαιολόγηση αυτών ανούσια.
              Παλιότερα υποστήριζα τον Ολυμπιακό αλλά μετά τα περσινά είναι η πιο μισητή μου ομάδα πλέον.Όμως.Σε γενικές γραμμές έπαιξε καλύτερα,παρόλο που ήταν κουρασμένος από το ματς με τη Μέταλιστ.Ο ΠΑΟ είχε πολύ καλό κέντρο αλλά μηδαμινή άμυνα και ανύπαρκτη επίθεση.
              Μιας και φέτος έχω παρακολουθήσει σχεδόν όλα τα παιχνίδια και των 2 ομάδων,ο Ολυμπιακός ήταν γενικά καλύτερος και το άξιζε το πρωτάθλημα.Η διαιτησία ήταν ο δωδέκατος παίχτης του βέβαια αλλά και πάλι,όσο και να σε βοηθάει η διαιτησία,αν δεν αξίζεις δεν παίρνεις πρωτάθλημα με 7 βαθμούς διαφορά.10 με την ποινή που επεβλήθη.
              Carpe diem

              Comment


              • Εχεις δίκιο δεν φταίει μόνο ο οπαδός για αυτές τις συμπεριφορές, υπάρχουν "δημοσιογράφοι", παράγοντες.....που δημιουργούν, συντηρούν, τροφοδοτούν και πυροδοτούν το κλίμα, αλλά για να λέμε την αλήθεια φταίει αρκετά και η ποιότητα του οπαδού, είναι κι αυτός μέρος του καρκίνου (που έχει το ποδόσφαιρο και η κοινωνία γενικότερα). Αν νίκαγε ο Βαζελος ή έπαιρνε το πρωτάθλημα δεν θα άνοιγε μύτη χθες. Ο οπαδός είναι αυτός που γίνεται στρατός υπέρ των παραπάνω και έχει μεγάλο μερίδιο ευθύνης κι αυτός για την κατάντια του ελληνικού ποδοσφαίρου, μην το πάμε στην αντίθετη πλευρά με τον κακομοίρη οπαδό. Αν ήταν σωστός ο οπαδός δεν δεχόταν Μπεους, Ψωμϊαδηδες κτλ και ούτε θα έδινε ψωμί στους αντίστοιχους "δημοσιογράφους" αλλά θα μου πεις για αυτό λέγεται οπαδός.
                Δεν αναφερομουν γενικα στους οπαδους, η αναφορα ειχε να κανει με το οτι το κειμενο που θα ακολουθουσε θα ειχε οπαδικο τονο.
                Παντως σε αυτα που γραφεις κανεις ενα λαθος. Ναι, το συνδεσμιακο κομματι εχει 1002 στραβα αλλα αυτα περι στρατων ειναι η απολυτη προπαγανδα και τσουβαλιασμα. Η εννοια στρατος ειναι δημιουργημα συγκεκριμενου προεδρου συγκεκριμενης ομαδας, τα υπολοιπα ειναι απλα φυσικα επακολουθα.

                Α και κάτι άλλο, κάπου άκουσα, διάβασα για μια δήλωση του Χρστοδουλοπουλου που έλεγε «Αν είχαμε δικό μας γήπεδο δεν θα χάναμε από κανέναν».
                Πραγματικά είναι πάρα πολύ σωστό. Θυμάμαι χρόνια πριν σε φόρουμ της Liverpool, συζητούσα με οπαδούς της Liverpool για το Ελληνικό ποδόσφαιρο και την ΑΕΚ (κάποτε που "πήγαινε" για πρωτάθλημα) και όταν είχα αναφέρει ότι δεν είχαμε γήπεδο και δεν υπήρχε κάτι συγκεκριμένο για να υπάρξει στο άμεσο μέλλον οι απαντήσεις ήταν του στυλ που πας ρε Καραμητρο.
                Πιστευω ξερεις για ποιο λογο η ομαδα σου δεν εχει γηπεδο ε; Και πως εγινε και αντι για την ομαδα σου εχει γηπεδο ο γαβρος και εμεις ταλαιπωρουμαστε χρονια. Αν δεν ξερεις μπορεις να ψαξεις για τις μαχαιριες στον Συριγο.
                Κατα τα αλλα γινομαι γραφικος αν δεν κοιταω το οτι η ομαδα μου ισως δεν παιζει και τοσο καλη μπαλα και επιμενω για ενα offside και ενα πεναλτι. Σε στηνουν απο παντου, εχουν καταφερει να εχουν γηπεδο εδω και 8 χρονια ενω εχουν τους αλλους στην προσπαθεια και παραλληλα παιρνουν τα λεφτα του champions league απο τα καλπικα πρωταθληματα και εμεις συζηταμε αν μια ομαδα δεν επαιξε καλα για να εχει δικαιωμα να μιλαει για διαιτησια.


                Τα επεισοδία τραγικά και η προσπάθεια για δικαιολόγηση αυτών ανούσια.
                Παλιότερα υποστήριζα τον Ολυμπιακό αλλά μετά τα περσινά είναι η πιο μισητή μου ομάδα πλέον
                Αν εσυ που υποστηριζες τον γαβρο στο χαλαρο (απο οσο θυμαμαι ετσι οπως εγραφες εδω) και φτανεις στο σημειο να γραφεις οτι ειναι η πιο μισητη σου ομαδα πλεον, φαντασου τι πρεπει να λενε οι υπολοιποι.
                Τα οσα εγιναν χθες ειναι απολυτα δικαιολογημενα. Οταν σε κλεβουν και σε βαρανε δεν μπορεις να εισαι απλα θεατης. Χθες ριχνανε ξυλο πολυ πριν το παιχνιδι και σε ασχετο με επεισοδια κοσμο. Ο κοσμος αναλογικα με τα οσα συνεβησαν εδειξε απιστευτη ψυχραιμια.

                Comment


                • Ας μιλήσουμε λίγο για το χτεσινό Μπαρτσελόνα - Μίλαν

                  Καλύτερο παιχνίδι από το προηγούμενο, πιο ανοιχτό και για τις δύο ομάδες. Η Μπαρτσελόνα δεν κάνει γενικά πολύ καλή χρονιά για Μπαρτσελόνα, αλλά αυτό που κάνει τη βάζει πιο πάνω από τον ανταγωνισμό. Η Μίλαν ξεκίνησε με ένα τεράστιο ρόμβο στο κέντρο (το αμέσως επόμενο στάδιο από το "11 άτομα στη μεγάλη περιοχή") και προσπαθούσε να βγάλει καμιά αντεπίθεση χωρίς επιτυχία. Η μια ομάδα έπαιζε φουλ επιθετικά και πιεστικά για να καθαρίσει το παιχνίδι, η άλλη το εντελώς αντίθετο.

                  Τώρα, για την εξέλιξη του σκορ...Το πρώτο πέναλτι ήταν σωστό, ο αμυντικός φεύγει με τάκλιν και πετυχαίνει το Μέσι στο πόδι ενώ έχει γυρίσει και έχει σχεδόν φύγει. Εντελώς ξεκούδουνη ενέργεια μεν, πέναλτι δε, ανάποδα όλο το ματς με τη Μίλαν να βγαίνει μπροστά. Το γκολ της Μίλαν ήταν τόσο όμορφο κυρίως επειδή ο Πουγιόλ είχε χαθεί κάπου και ο Ματσεράνο (νομίζω) βόσκαγε, οπότε βγήκε τρομερή πάσα, σουτ, γκολ, φινίτο. Κάπου εκεί η Μίλαν ξανάρχισε να κάθεται πίσω και σκάει η φόλα...

                  Το δεύτερο πέναλτι είναι από αυτά που "είναι αλλά δεν τα δίνεις". Αυτό που έγινε είναι πως ο Νέστα έχει αρπάξει τον παίκτη από τη φανέλα, όταν η μπάλα έχει φύγει συνεχίζει να τον κρατάει αλλά γυρίζει ο Πουγιόλ πέφτει πάνω τους και σωριάζονται όλοι μαζί. Υπάρχει παράβαση αλλά για το καλό του παιχνιδιού το αφήνεις. Να θυμίσω πάντως τουλάχιστον δύο παρόμοια τραβήγματα που δε δόθηκαν στο προηγούμενο ματς. Ειδικά μια φάση που ο Πουγιόλ διασχίζει τη μισή μεγάλη περιοχή και ο αμυντικός της Μίλαν του έχει ξεχειλώσει τελείως τη φανέλα ήταν εξόφθαλμη. Αυτό δε σημαίνει πως επειδή δεν πήρε εκείνο έπρεπε να πάρει αυτό, αλλά η γκρίνια και η συζήτηση προκύπτουν επειδή πήρε το σφύριγμα η Μπαρτσελόνα - αν το έπαιρνε η Μπάγερν ή...η Μίλαν δε θα είχε γίνει τόσος ντόρος. Από εκεί και μετά το παιχνίδι χάλασε, η Μπαρτσελόνα έβαλε ένα τρίτο γκολ (μετριότατος ο Ινιέστα) έχασε άλλα δύο με τους πιτσιρικάδες της (χασογκόληδες οι πιτσιρικάδες) και στα τελευταία 10 λεπτά η Μίλαν θυμήθηκε να παίξει με τη μπάλα κάτω.

                  Σαν παιχνίδι θα κάνει τη Μπαρτσελόνα περισσότερο αντιπαθή. Ακόμα κι εγώ δε γουστάρω που το σκορ ήταν 2 - 1 με 2 πέναλτι, θα προτιμούσα κανονικά, καθαρά γκολ. Παίκτης των δύο προημιτελικών για μένα ο Αμπιάτι πρώτα και ο Νέστα δεύτερος. Ειδικά ο Αμπιάτι όμως ήταν καταπληκτικός΄.
                  Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                  Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                  Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                  Comment


                  • Δεν είδα το ματς αλλά είδα μόνο highlights

                    Εντάξει εμφανής η υπεροχή της Barca,είχε πολλές ευκαιρίες για να τελειώσει το παιχνίδι πολύ άνετα αντιθέτως η Μίλαν δεν έκανε σχεδόν φάση.

                    Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι η διαιτησία δεν έβαλε την χερούκλα της για να προκριθεί η Barca.Κατ'εμέ πέναλτυ δεν υπάρχει,αυτά τα τραβήγματα στα κόρνερ συμβαίνουν συνέχεια και πέναλτυ δίνονται μόνο σε υπερβολικές περιπτώσεις και σχεδόν πάντα όταν η μπάλα κατευθύνεται προς τα εκεί.

                    Φέτος η UEFA διαφημίζει από την αρχή της χρονιάς τον τελικό Barca-Real.Το ultimate classico,την μητέρα όλων των μαχών και άλλες τέτοιες πίπες.

                    Προς θεού δεν λέω ότι "έστησε" την κλήρωση ή κάτι τέτοιο αλλά λίγη εύνοια από την διαιτησία πίστευα ότι θα δούμε και με το χθεσινό έπεσα εν μέρη μέσα. Μένει να δούμε αν και στους 4 που ειδικά η Real θα έχει δύσκολο έργο βοηθήσει η διαιτησία.

                    Εν τέλη ΠΑΜΕ ΜΩΡΗ ΤΣΕΛΣΑΡΑ ΝΑ ΤΟ ΣΗΚΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΣ ΜΑΣ ΘΕΩΡΟΥΝ ΝΕΚΡΟΥΣ!!!!



                    Comment


                    • Το 2ο δεν δίνεται ποτέ πραγματικά...
                      ...απ' την άλλη θα περνάγανε έτσι και αλλιώς οι Καταλανοί, οπότε περισσότερο κακό στην εικόνα τους έκανε αυτό το πέναλτι.

                      Έχω ελπίδα πάντως οτι η Chelsea μπορεί να την νικήσει αυτή την ομάδα. Θυμίζει πολύ την Milan, αλλά είναι λίγο καλύτερη σε όλες τις γραμμές (εκτός ίσως απο τα αμυντικά χαφς). Επαναληπτικό του ημιτελικού πριν απο 2 χρόνια θα δούμε λογικά...

                      Comment


                      • Πάντως το Σαν Σίρο δε θα το ποτίζανε τόσο πριν το πρώτο ματς ακόμα κι αν είχε βούρλα αντί για γκαζόν.

                        Γενικά η UEFA έχει βάλει πολύ το χεράκι της στη φετινή διοργάνωση.

                        Για τη φάση, αν το ίδιο πράγμα συνέβαινε στο κέντρο θα ήταν φάουλ και κίτρινη χωρίς πολλά πολλά. Δεν υφίσταται θέμα ύπαρξης ή μη παράβασης, υπάρχει. Το θέμα είναι αν τη δίνεις για άλλους λόγους.
                        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                        Comment


                        • Κανείς δεν αμφισβητεί οτι ήταν παράβαση, αλλά είναι άγραφτος κανόνας να μην δίνονται τέτοια πέναλτι. Γίνονται σε ΚΑΘΕ αγώνα τέτοιες φάσεις.

                          Comment


                          • Συμφωνώ εν μέρει με τον ChrisTop, αν και είμαι της λογικής ότι όσον αφορά στους "άγραφους κανόνες", είναι στην κρίση του διαιτητή το αν θα σφυρίξει ή όχι και ο παίκτης οφείλει να γνωρίζει πως παίρνει ρίσκο.

                            Ο Puyol πάντως ήταν προκλητικός χτες, τόσο στην κίνησή του στη φάση του δεύτερου πέναλτι (προσωπικά θα του έδινα κίτρινη), όσο και με τις συνεχείς παρεμβάσεις απέναντι στον διαιτητή: Έτρεχε να γκρινιάξει σαν μυξιάρικο μετά από κάθε εις βάρος της Barcelona σφύριγμα, αλλά απωθούσε τους παίκτες της Milan όταν ήθελαν να συζητήσουν μαζί του! Πραγματικά, αυτή η κλαψομουνιά (που ενίοτε βλέπουμε κι από άλλους της Barcelona) με εκνευρίζει ιδιαιτέρως.
                            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                            Comment


                            • Originally posted by TheCursed View Post
                              Ο Puyol πάντως ήταν προκλητικός χτες, τόσο στην κίνησή του στη φάση του δεύτερου πέναλτι (προσωπικά θα του έδινα κίτρινη), όσο και με τις συνεχείς παρεμβάσεις απέναντι στον διαιτητή: Έτρεχε να γκρινιάξει σαν μυξιάρικο μετά από κάθε εις βάρος της Barcelona σφύριγμα, αλλά απωθούσε τους παίκτες της Milan όταν ήθελαν να συζητήσουν μαζί του! Πραγματικά, αυτή η κλαψομουνιά (που ενίοτε βλέπουμε κι από άλλους της Barcelona) με εκνευρίζει ιδιαιτέρως.
                              Πόσο μεγάλη αλήθεια!!!!

                              Χειρότερος όλων είναι αυτό το μουνόπανο ο Pedro,κλαίει περισσότερο και από τον Enrique Iglesias!

                              Ρε παιδία στα κόρνερ όμως πέφτουν σαν τις μύγες οι παίχτες μπας και το πάρουν αυτό το πεναλτάκι για αυτό και δεν δίνονται συχνά...

                              Chris Top μακάρι να τα καταφέρουμε να την αποκλείσουμε αλλά το βλέπω πολύ δύσκολο.Επίσης επαναληπτικό εκείνου του τσίρκου ελπίζω να μην δούμε ποτέ στο ποδόσφαιρο


                              Comment


                              • Τσίρκο, ξετσίρκο ο μόνος τρόπος να νικήσεις Barcelona είναι να παρκάρεις το λεωφορείο και να κάνεις goal ό,τι σου βγεί στην αντεπίθεση. Στα ίσα δεν πρόκειται να νικήσει ποτέ η Chelsea.

                                Comment

                                Working...
                                X