Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Πωπω Αζάζηλ, πολύ ωραία...
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Τίτε αν και την έχω δει την ταινία- πρώτα χρονια ως φοιτητής απίστευτη "σαβούρα" σε video tapes από το video club στη Ζωγράφου- όχι ο δαίμονας είναι ο Red Arremer από τη σειρά Gargoyle's Quest και Ghosts n Goblins.
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • Wait, seira Gargoyle's quest?
        To Gargoyle's Quest htan RPG gia to gameboy.
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Gargoyle's Quest για gameboy
          Gargoyle's Quest II για NES
          Demon's Crest για SNES.

          Ποιητική αδεία ανέφερα ως σειρά τα Gargoyle's Quest μιας και ουσιαστικά Makaimura Gaiden λέγονται τα δύο πρώτα, αν και πάλι στην Ιαπωνία το Demon's Crest λέγεται Demon's Blazon νομίζω.
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • Den hksera gia to II sto NES
            Anyway alh mia seira poy prepei na epanaferei h Capcom
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Το ΙΙ του NES είναι ίσως το πιο απάλευτο παιχνίδι που έχω παίξει ποτέ... Εκνευριστικά δύσκολο είναι ένας υπερβολικά επιεικής χαρακτηρισμός.
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • Το ΙΙ του NES είναι ίσως το πιο απάλευτο παιχνίδι που έχω παίξει ποτέ... Εκνευριστικά δύσκολο είναι ένας υπερβολικά επιεικής χαρακτηρισμός.
                To prwto tou Gameboy einai epishs ena apo to poio dyskola games pou exw paiksei pote, milame palia den thn palevane oi programmatistes....
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Funny People (Πεθαίνω στα Γέλια). Στην αρχή μου φάνηκε μια κλασική ταινιούλα, αλλά προς το τέλος δίνει ρέστα. Οι τύποι χώρεσαν ολόκληρο τον ανθρώπινο κόσμο σε μια ανάλαφρη ταινία 140', μπράβο τους.
                  "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                  Comment


                  • Last Month

                    Escape from New York
                    Απο τις αγαπημένες μου ταινίες:John Carpenter φίλε creepy music κλπ 80s style Donald Pleasance Kurt Russel πω φιλε τι να λεμε. Την είχα δει παλιά και χάρηκα πολύ που την είδα.

                    Oldboy(το κορεάτικο)
                    Δεν ξέρω- μου άρεσε οταν το είδα, αλλά δεν είμαι σίγουρος ακόμα για τελική άποψη. Πρέπει να το ξανά δω, αλλά όχι τώρα με ΤΙΠΟΤΑ. Μεγάλη αηδεία και δεν το προτείνο τόσο. Έχω δει καλύτερα του είδους του.

                    Gamer
                    Αρκετά καλό, παίζει ο Butler.(Αρχίζω να φοβάμαι με τα kinect και αυτά.)

                    Inception
                    To είδα 3 φορές, και τουλάχιστον κατάλαβα τα ΠΑΝΤΑ(πιστεύω).
                    Πολύ ωραία ταινία, Sci-fi θρίλερ και DiCaprio αξίζει να το δεις. Και δεύτερη φορά.

                    Law Abiding Citizen
                    Φοβερή ταινία. Butler!

                    Eclipse
                    Πολύ ωραίο 3ο μέρος της σειράς.

                    Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1
                    Και αυτό γαμάτο.

                    Killers
                    Πολύ καλό κωμοδία με δράση έχει πολύ φάση.

                    Edge of Darkness
                    Και αυτό γαμάτο Mel Gibson.

                    I'm not There
                    Παρουσιάζει με ωραίο τρόπο τη ζωή του Bob Dylan, μέσα από 6 διαφορετικά πρόσωπα. Πολύ καλό παίξιμο από την Cate Blanchett.(νομίζω πήρε όσκαρ)

                    The Bucket List
                    Πολύ καλή ταινία, Δραματική Jack Nickolson Morgan Freeman.

                    Comment


                    • Ektos apo to skhniko me to sfyri akomh den exw vrei logo tou giati to Oldboy arese se toso kosmo.
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • Ξέχασα το Sherlock Holmes Ευχάριστο, μου άρεσε.


                        Για το Oldboy... Έχει πολύ saspens και το τέλος είναι πολύ αναπάντεχο, η τροπή που παίρνει μετά,
                         
                        Ότι ο Woozie(η όπως τον έλεγαν) είναι αυτός που παίρνει την εκδίκηση, και δεν έχει τελιώσει ακόμα,

                        Comment


                        • Μολις ειδα το Black Swan, την τελευταια ταινια του Arnofsky και μου αφησε πολυ θετικες εντυπωσεις. Δε θα πω τιποτα για την πλοκη κτλ, αυτα αλλωστε φαινονται απο trailers και περιγραφες στο imdb κτλ.
                          Αυτο που μου αρεσε ειναι το βασικο μηνυμα της ταινιας και o τροπος που αποδοθηκαν καποιες σκηνες.
                          Η ταινια στο 1ο μισο ειναι φτιαγμενη απλα για να προετοιμασει το εδαφος για ενα φανταστικο 2ο μισο στο οποιο κλιμακωνονται αρκετα συναισθηματα, τα οποια συνοδευονται απο ενα συνεχες σασπενς που δε σε αφηνει να χαλαρωσεις με τιποτα.

                          Πολυ καλοι ολοι οι πρωταγωνιστες (Natalie Portman, Mila Kunis, Vincent Cassel), το OST παλι οπως ειναι λογικο παταει ως επι τω πλειστω στο ομωνυμο εργο του Tchaikovsky με καποιες πινελιες του Clint Mansell ο οποιος κλασικα παει πακετο με τον Arnofsky.
                          Ξαναλεω πως η σκηνοθεσια ειναι φανταστικη με ωραιες εναλλαγες στα πλανα και τα γνωστα παιχνιδια του Arnofsky με το φωτισμο κτλ, ενω διαρκως σε κραταει στην τσιτα χωρις να ειναι καν θριλερ και ολα αυτα για να καταληξει σε ενα πολυ ωραιο φιναλε, το οποιο παροτι αρχιζει να διαφαινεται απο λιγο πιο πριν, παραμενει και παλι φανταστικο.

                          Καιρο ειχα να δω ταινια που μου αρεσε πραγματικα και αξιζει και τα 8-10ε που μπορει να κανει στα σινεμα οταν βγει και με το παραπανω.
                          Εχει και πολλα κοινα με μια αλλη γνωστη ταινια που την εχουν δει ολοι φανταζομαι απο εδω μεσα (σε αντιθεση με τις ταινιες του Arnofsky), αλλα δε λεω τιποτα παραπανω γιατι θα σας spoiler-ιασω.

                          Comment


                          • σημερα ξαναειδα μετα απο καιρο τον dracula με τον bella lugoci, απιστευτη ανατριχιλα και αισθητικη για τα δεδομενα της τοτε εποχης, και φυσικα κατι ξερανε οι bauhaus και ο peter merphy με αυτο το κομματι, επισης παρατηρισα οτι δεν εχω γραψει ποτε σε αυτο το tread αν και βλεπω ταινιες με καλη συχνοτητα
                            σειρα θα παρει το ακομα παλιοτερο Nosferatu συντομα

                            Comment


                            • To Black Swan einai mia apo tis kalyteres tainies tou 2010 ontws.
                              Den einai apo aftes pou vlepw synithws, alla arese kai se mena, tha secondarw ton xeno kai thn proteinw kai egw.
                              Kykloforei kai ena anekdoto me ena geriko zevgari pou eide thn tainia sto cinema alla tha spoileriasw epishs ean to pw :/

                              Vaynard ti se ekane na piaseis ta palia thriller?
                              Eida kai egw to Dracula tou Lugoci sxetika prosfata (to kalokairi), akougontas taftoxrona to commentary apo James Rolfe (cinemassacre).
                              Ean den to exeis kanei hdh, kanto kai esy:
                              Cinemassacre creates reviews and comedy shows about video games and movies, including: the Angry Video Game Nerd, Monster Madness, You Know What's BS, Movie Reviews, and more!


                              To palio Nosferatu rularei epishs, opws exw ksanapei o komhs "Olrox" (to Boss sto Castlevania SOTN) einai afierwma ston komh Orlok tou Nosferatu.
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Πώς είναι το Black Swan σε σχέση με το Requiem for a Dream; Είναι στο ίδιο στυλ;
                                Originally posted by Squall Leonhart
                                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                                Originally posted by 丹野
                                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                                Originally posted by Ryu_gr
                                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                                Comment

                                Working...
                                X