Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ναι LOL @ Stan Lee. Εμένα μου άρεσε η επαναφορά του σφυριού, δε ξέρω, έχω ένα κόλλημα με σκηνές audiovisual έπους και επειδή είχε συνέχεια αυτή την μουσική τα πάντα μου φαίνονταν επικά.
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Για μένα η σειρά πάει ως εξής.
      The Incredible Hulk
      Iron Man
      Thor
      Iron Man 2

      Αλλά από τους χαρακτήρες η σειρά που τους προτιμώ είναι Iron Man,Thor,Hulk.Κι επειδή GZ μ'έκαψες.Sleipnir;
      Carpe diem

      Comment


      • Rwtas poios einai o Sleipnir?
        To alogo tou Odin.
        H norvhgikh mythologia einai h defterh agaphmenh mou meta thn Ellhnikh.
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Θα συμφωνήσω και εγώ στο θέμα του γρήγορου ρυθμού.

          Βασικά εγώ έμεινα 110% ικανοποιημένος όταν η ταινία μου έδειχνε σκηνικά στο Asgard, και ψιλοαπογοητευόμουν όταν η δράση πήγαινε στη Γη. Θεωρώ ότι η ταινία χρειαζόταν ένα μισαωράκι ακόμα να διαδραματίζεται αποκλειστικά στη Γη. Δε λέω action-herο-movie είναι αλλά:

           
          μιλάμε ότι η έμφαση που δόθηκε στο πως άλλαξε η συμπεριφορά του Thor, πως αναθεώρησε κάποια πράγματα ήταν ανύπαρκτη. Μια απλή απορία, η Jane (Natalie Portman) γιατί τον ερωτεύτηκε; Από τις 10 κουβέντες που αντάλλαξαν; Θα μου πείτε τι ψάχνω να βρω τώρα, απλά θέλω να πω ότι έπρεπε η ταινία να δώσει λίγη προσοχή και να δικαιολογήσει με ωραίο τρόπο την αλλαγή μέσα στον Thor, ώστε να είναι άξιος του Mjolnir. Τώρα το ξεπέταξαν με το κλασικό κλισέ "ερωτεύθηκε και θυσιάστηκε για χάρη της".......


          Επίσης, όπως πρέπει να έχει αναφέρει και άλλος πριν, ο ρόλος της Natalie Portman ήταν άθλιος, δε χρειαζόταν να είχαν καν τέτοιο όνομα για αυτό τον ρόλο. Μια οποιαδήποτε γκόμενα από την Αμερικάνικη τηλεόραση ήταν υπεραρκετή. Και δε φταίει η Portman για αυτό, αλλά το πως έστησαν τον ρόλο, που παρουσίασαν την Jane σαν groupie του Thor.

          Ο Odin δεν υπήρχε απλά, απίστευτος ο Hopkins χωρίς καν να κουνήσει το μικρό του δαχτυλάκι. Γενικά το υπόλοιπο καστ ήταν πολύ καλό.

          Εφέ και μάχες με ικανοποίησαν απόλυτα.

          Σε γενικές γραμμές, μου άρεσε αρκετά, αλλά το Iron Man (το πρώτο) παραμένει με ευκολία η πιο καλή super hero movie για μένα.

          Comment


          • Α μπράβο καλά θυμόμουν ότι είναι άλογο,απλά δεν θυμόμουν ότι είναι του Οντίναρου και επειδή και στην ταινία δεν το έδειξε να κάνει και τίποτα ιδιαίτερο σκάλωσα.
            Carpe diem

            Comment


            • O Spahar katalave akrivws afto pou thelw na pw.
              H tainia delivered kai me to parapanw apo drash kai effe, alla genika h allagh tou Thor, o erwtas tou me thn portman kai ola ta alla, poly viastika kai veviasmna IMO.

              H dikh mou agaphmenh tainia me super hrwes (an kai den einai super) paramenei to Batman mazi me to Dark Knight, amesws meta paei Incredible Hulk, Ironman mazi me Spiderman 2, katopin Thor kai meta ta ypoloipa.
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Originally posted by Ground_zero View Post
                H dikh mou agaphmenh tainia me super hrwes (an kai den einai super) paramenei to Batman mazi me to Dark Knight, amesws meta paei Incredible Hulk, Ironman mazi me Spiderman 2, katopin Thor kai meta ta ypoloipa.
                Πωωω, τον Batman δεν τον είχα καν στο μυαλό μου, ειδικά με το Dark Knight πέρασε σε άλλη κατηγορία. Οπότε θα συμφωνήσω στην πρωτιά του Dark Knight. Tον Hulk δεν τον πήγα ποτέ σαν χαρακτήρα και έτσι ούτε οι ταινίες του μου άρεσαν, αν και η 2η με τον Norton βλεπόταν αρκετά πιο ευχάριστα από την 1η.

                Comment


                • Ti thes na peis yphrxe kai allh tainia hulk ektos apo afth tou Norton???
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Το είδα και εγώ το Thor.Διαφωνώ με την άποψη ότι όταν η δράση πήγαινε στη γη ήταν πιο αδιάφορη σε σχέση με τον άλλο πλανήτη.Συμβαίνει το εντελώς αντίθετο για μένα.Όταν ξεκίνησε η ταινία λέω πωπω τι θα δω πάλι.Μια βαρετή ταινία.Αλλά όταν πήγε στη γη και είχε όλες αυτές τις αντιδράσεις και τις παραξενιές, λέω εδώ είμαστε έχει ζουμί το πράγμα.
                    Ποιος είδε τη σκηνή μετά τους τίτλους τέλους???Επίσης ποιος τους είδε στο ironman2???Έχουμε να δούμε πολλά στη συνέχεια μου φαίνεται.
                    Nintendo I.D.: paixtis
                    3ds friend code: 2664-2347-7128

                    Comment


                    • Είδα και εγώ το Thor και δεν μου άρεσε ρε γμτ. Οι σκηνές δράσης μου φάνηκαν αδιάφορες και το Supporting Cast, με εξαίρεση τον Hopkins, κομπάρσοι. Ironman, Batman, Spiderman >

                      Comment


                      • Entw metaksy to ksanavlepw, kai gelaw para poly sto shmeio pou thn leei o Hopkins ston Thor gia oti ekane telos pantwn kai paei na tous diakopsei o Loki na pei kati kai gyrizei o Hopkins kai tou gavgizei! xaxaxaxa

                        BTW to effect pou tou dwsan otan strifogyrizei to sfyri einai apistefto, den tha mporouse na ginei kalytero!
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • Πω ρε με ψησατε να το δω και εγω το Thor. Ground, σε τι ποιοτητα το βρηκες ;

                          Για εμενα οι αγαπημενες (απο οσες θυμαμαι) μου ταινιες της Marvel ειναι καπως ετσι:

                          Spiderman 2
                          X-Men 2
                          Blade 1
                          Iron Man 1
                          Spiderman 1
                          X-Men 1
                          Blade 2
                          Iron Man 2
                          The Incredible Hulk

                          Με αυτη την σειρα :xp:

                          Τα υπολοιπα δεν μου αρεσαν απο λιγο ως καθολου.

                          Αν βαλω και της DC, τα 4 καλα Batman πανε κατευθειαν κορυφη και μετα τα παλια Super Man (ακομα και το Returns μου αρεσε αρκετα αν και ηταν ξενερωτο)

                          Απο τα εκτος Marvel,DC γουσταρα πολυ και τα Hellboy (ειδικα το 2) . Αλλα δεν προχωραω πιο περα γιατι με κατι 300,Sin City,Scott Pilgrim και περα δεν προκειται να τελειωσω σημερα .

                          Comment


                          • Xmmm eixa ksexasei to Blade 1 einai ontws kalh tainia, alla eleos me to Blade to 2
                            Gia mena den yparxei Blade 2 kai 3 opws den yparxei Wolverine, X-Men 3 kai h prwth tainia Hulk.
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • X-Men 3 rules.Βέβαια στην ονομασία το χάσανε.Wolverine The Last Stand έπρεπε να λέγεται.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • To X-men to 3 mou arese gia 2 logous mono, gia thn mangia tou Magneto (theos) kai gia ton Juggernaut Bitch!
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X