Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Altair View Post
    μαζί με τον Jet Li.
    7/10
    Syneirmika thimithika ayto tora



    korifi
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Ταινιάρα το Hero.Πρέπει να δω κάποια στιγμή και το Curse of Golden Flower κι ας μην είναι τόσο καλό,απ'ότι έχω ακούσει τουλάχιστον.
      Carpe diem

      Comment


      • Το Hero το θεωρώ φοβερά υπερτιμημένο. Μια πολύ πολύ μέτρια ταινία χωρίς ιδιαίτερη ουσία, με όμορφα σκηνικά και ποζεριές.
        Δεν έχω δει κανένα Die Hard. Το μόνο που ξέρω είναι πως παίζει ο Bruce Willis.
        Το Rock πολύ καλό.
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • Στο ίδιο ποστ κιόλας:

          Originally posted by straier View Post
          Το Hero το θεωρώ φοβερά υπερτιμημένο. [...]
          Το Rock πολύ καλό.
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • Το Hero το θεωρώ φοβερά υπερτιμημένο. Μια πολύ πολύ μέτρια ταινία χωρίς ιδιαίτερη ουσία, με όμορφα σκηνικά και ποζεριές.
            Συμφωνώ απόλυτα. Αν θέλετε να δείτε καλές ταινίες του Yimou, κοιτάξτε τι έβγαζε πριν το Hero, το Raise the Red Lantern ή το Road Home.

            Comment


            • Originally posted by Evans View Post
              Συμφωνώ απόλυτα.
              Όχι που δεν θα συμφωνούσες εσύ.
              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

              Comment


              • Το Hero το θεωρώ φοβερά υπερτιμημένο. Μια πολύ πολύ μέτρια ταινία χωρίς ιδιαίτερη ουσία, με όμορφα σκηνικά και ποζεριές.
                Den tha to perimenate alla symfwnw kai egw.
                Genika den mou aresoun oi kinezikes tainies aftou tou eidous kai ola ksekinhsan apo to Tigrhs kai Drakos.
                Pote den xwnepsa afta ta psefto efe pou petane ktl ktl.

                Straier amartaneis pou den exeis dei Die hard 1 kai 2, katevase ta kai des ta twra
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω τι δε σας αρέσει από το "Hero". Κάθε φορά που το βλέπω χαζεύω. Η σύγκριση με κοινωνικές ταινίες του Γιμού όπως το "Σήκωσε τα κόκκινα φανάρια" και "Αντίο παλλακίδα μου" είναι άστοχη, σα να συγκρίνεις το "Βράχο" καλή ώρα με το "Φράνκι και Τζόνι". Ο άνθρωπος γύρισε μια ουσιαστικά βωβή περιπέτεια βασιζόμενος στην εικαστικότητα, δηάδή τι άλλο πρέπει να κάνει?
                  Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                  Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                  Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                  Comment


                  • Το Αντίο Παλλακίδα μου είναι του Τσεν Κάιγκε .

                    Comment


                    • Emena genika den mou aresoun aftes oi kinezikes poihtikes peripeteies, oson afora ta koinwnika erga IMO panta einai akomh xeirotera, den paw koinwnikes tainies me tipote.
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • Tα Die Hard είναι τρελές ταινίες. Το καλοκαίρι πριν φύγω για διακοπές κάθισα και τα είδα όλα σερί με μπυροκατάνυξη. Imo Die Hard= Die Hard 3> Die Hard 4> Die Hard 2. Αλλά τι να λέμε απίστευτες ταινίες, η περιπέτεια στην αμερικάνικη τελειότητά της. Δείτε και το 16 τετράγωνα που φέρνει σε Die Hard, όπως επίσης και το Ο Τελευταίος πρόσκοπος που έχει τη γαμάτη σκηνή με την one hit kill κεφαλιά...

                        Εννοείται στο καπάκι διπλό Die Hard Arcade στο Saturn να ολοκληρωθεί η εμπειρία με τον καλύτερο τρόπο.

                        Yippee Ki Yay motherfucker!!


                        EDIT:
                        Ψηθείτε να ανοίξουμε κανά θέμα με old school action movies a la The Running Man, Demolition man και δε συμμαζεύεται, αφού πάνω κάτω με αυτές τις ταινίες γαλουχηθήκαμε άλλο που το παίζουμε και λίγο κουλτούρα xD
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • Imo Die Hard= Die Hard 3> Die Hard 4> Die Hard 2
                          Mesa 100% den tha mporousa na to pw kalytera.
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Originally posted by Evans View Post
                            Το Αντίο Παλλακίδα μου είναι του Τσεν Κάιγκε .
                            Όλοι οι Κινέζοι ίδιοι είναι μεταξύ τους :admin:
                            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                            Comment


                            • Originally posted by Burai_Fighter View Post
                              Imo Die Hard= Die Hard 3> Die Hard 4> Die Hard 2.
                              Μπα, το Die Hard with a Vengeance (δηλαδή το τρίτο) ήταν η καλύτερη φτηνή ταινία δράσης όλων των εποχών, μέχρι που βγήκε το 3000 Miles to Graceland. Πραγματικά άπαικτο και σίγουρα το θεωρώ καλύτερο από το πρώτο. Το δε τέταρτο ελάχιστα το έχω δει, αλλά δε μου γέμισε το μάτι.
                              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                              Comment


                              • Είδα το Inception.Πρέπει να το ξαναδώ άμεσα.
                                Έχω απορία για το φινάλε.
                                 
                                Τι ακριβώς έγινε;Πουστιά του Νόλαν για να ψαρώσουμε ή ήταν όλα όνειρο;Κι αν ήταν όντως όνειρο,πάει να πει ότι φτάσανε μέχρι 5ου επιπέδου στη διάρκεια της αποστολής;Και ποιος τον κοίμισε τον Ντομ και του έβαλε την ιδέα;Μήπως κάτι δεν κατάλαβα καλά;θα μπορούσα να κοιτάξω wikipedia αλλά δεν θέλω ακόμα.Να ωριμάσει λίγο μέσα μου η ταινία και μετά.


                                Σομάρι,έχοντας δει και το Memento,Μπορώ να σου πω πως όντως είναι η καλύτερη ταινία του Νόλαν.
                                Βέβαια από τα τρέηλερ μέχρι και το φινάλε,καταλαβαίνεις ότι είναι δική του δημιουργία.Τα σκηνικά που έστησε ειδικά,άψογα τι να λέμε.
                                ΤΑΙΝΙΑΡΑ!!!
                                Θα του έβαζα 10/10 όμως με τον Νόλαν και τις ταινίες του έχω το εξής πρόβλημα.Πρέπει να τις δω πάνω από μία φορά για να μπορώ να είμαι σίγουρος.Μπορεί να πάρει και παραπάνω,όχι τίποτ' άλλο.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X