Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ναι είναι must!

    Oscar σκηνοθεσίας (Martin Scorsese), καλύτερης ταινίας κτλ!!
    The illusion of free will is an illusion.

    Comment


    • Diavasa thn ypothesh kai den mou fenetai na einai apo tis tainies pou vlepw, to thema den me endiaferei thelw na pw.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Originally posted by Aion View Post
        Αν είναι ενδιαφέρον? Το The Departed? Μην γίνεσαι αισχρός...



        Είναι αυτό που λέμε "Από τα πράγματα που πρέπει να κανεις πριν πεθάνεις".
        Καλά, κόψε κάτι. Πολύ καλή ταινία, αλλά μέχρι εκεί.
        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

        Comment


        • Originally posted by TheCursed View Post
          Καλά, κόψε κάτι. Πολύ καλή ταινία, αλλά μέχρι εκεί.
          Και λίγα είπα. Τι να πρώτοαναφέρω? Ερμηνείες? Οι ερμηνείες είναι γέλια παντοδύναμες! Έτσι θα τις χαραχτήριζα. Σκηνοθεσία μήπως? Μέχρι να τελειώσει η ταινία είσαι στην τσίτα, απίστευτα συναισθήματα, κάπως παράξενα θα έλεγα. Δεν είμαι και φανατικός τέτοιον ταινιών, όμως ένα δημιούργημα σαν και αυτό είναι παλαβό να μην σαρέσει αν σαρέσουν γενικά οι ταινίες.

          Ground_Zero δεν έχει δεν σε ενδιαφέρει, να στρώσεις το κόλο σου να την δεις, τέλος.;)

          Comment


          • Οι ερμηνείες είναι γέλια παντοδύναμες!
            Wat?
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • Originally posted by Somari View Post
              Wat?
              *γελοία παντοδύναμες. Αν πάλι δεν κατάλαβες, είναι σαν να λες κάποιου "Καλά ρε, είσαι γελοία κομπλεξικός.". Δηλαδή του λες ότι είναι τόσο κομπλεξικός, σε απίστευτο, γελοίο βαθμό.

              Comment


              • Το καταλαβαίνεις βέβαια ότι ούτε τώρα βγάζει νόημα, έτσι;
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • Δεν έχεις ξανακούσει την φράση "Ridiculously hard" π.χ για ένα VideoGame που είναι απίστευτα δύσκολο? Σε σημείο που να καταντά αστείο το ποσο δύσκολο είναι? Το λέμε για να χαραχτηρίσουμε κάτι πολύ έντονο. Google it. Κυρίως μεταφορικά το έθεσα, καθώς οι ερμηνείες είναι πράγματι απίστευτες.

                  Άντε, πάλι έμαθες κάτι από μένα. Τυχερέ! Σούφεξε!

                  Comment


                  • Egw synithws vlepw mia tainia gia thn thematologia ths pantws, oxi gia tis ermhnies, oute gia thn skhnothesia.
                    Egw apoti diavazw exei sxesh me kapoion pou einai mystikos mesa se symoria, ton anakalyptoun kai prospathei na ksefygei, yparxei kai kati allo?
                    Giati apo afto mono den thelw na thn dw.
                    Periegrapse ligo thn tainia.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Υπαρχουν 2 πληροφοριοδοτες, ο ενας ειναι βρωμικος μπατσος και δινει πληροφοριες στη συμμορια, ο αλλος ειναι μελος της συμμοριας αλλα στη πραγματικοτητα ειναι μυστικος μπατσος και δινει πληροφοριες... στους μπατσους

                      Δεν εχει νοημα να ξερεις πιο πολλα, αμα θες την βλεπεις. Ειναι καλη ταινια παντως.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Δώστε λινκ για κατέβασμα με ελληνικούς υπότιτλους και ποιότητα 700ΜΒ,να το δω κι εγώ.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Εμένα πάλι δεν μου αρέσει να είμαι πάντα απόλυτος σε τέτοια. Για παράδειγμα, δεν μ'αρέσει η Sandra Bullock ούτε το American Football ούτε η οικογενειακές ταινίες, όμως το Blind Side μου άρεσε αρκετά και θεωρείτε καλή ταινία. Όπως επίσης και οι ταινίες με ζώα δεν μου αρέσουν, όμως το Hachi: A Dog's Tale με τον Richard Gere μου άρεσε και θεωρείτε επίσης καλή ταινία.

                          A successful piece of art is successful. Δεν μπορείς με τίποτα, μα μιλάμε με τίποτα, να κρίνεις μια ταινία στην κλίμακα του The Departed, μονο διαβάζοντας την ιστορία. Όμως ok, αν δεν θέλεις να την δεις ρε παιδί μου γούστο σου καπέλο σου, θα πεθάνεις φτωχότερος. Στο κάτω κάτω μπορεί αν την έβλεπες να μην σου άρεσε κιόλας. Όσο τέλειο και να είναι ένα πράγμα δεν σημαίνει ότι θα αρέσει σε όλους ανεξαρτήτως.

                          Altair κόπιασε να την δούμε σε ποιότητα Blu-Ray.

                          Comment


                          • Oso poio poly epimeneis toso poio poly den thelw na thn dw lol
                            Mallon den exeis to talento na pernas ton enthousiasmo sou den kserw.

                            Oi 2 grammes tou Ramparter poio poly me epeisan.
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • Ούτε εγώ εντυπωσιάστηκα όταν την είδα πάντως.
                              Για να καταλάβεις Ζήρο περί τίνος πρόκειται σκέψου πως κάθε 5 λεπτά υπάρχει κάποια ανατροπή (συνήθως του στυλ πισώπλατα μαχαιρώματα) και όλη η ταινία κυλάει πάνω σε αυτό το μοτίβο. Δες την, δε νομίζω να σε χαλάσει.
                              Πάρτε και ένα τέλειο τραγουδάκι από την ταινία:
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment


                              • Ground το Departed μια χαρα ταινια ειναι. Παρεμπιπτοντως και η πρωτοτυπη ταινια Infernal Affairs (made in Hong kong) ειναι καλη .
                                Εγω παντως θα σου προτεινα να δεις το SPL: Sha Po Lang με Donnie Yen,Sammo Hung και Wu Jing και το Fatal Contact με Wu Jing. Νομιζω ειναι περισσοτερο στα γουστα σου , αν δεν τα εχεις δει, δες τα καποια στιγμη ;)




                                straier σορι, αλλα μπορεις να μου πεις μια ταινια που σε εχει εντυπωσιασει

                                Ασχετα με το departed , απλα οσες φορες εχω διαβασει ποστ σου για ταινια θυμαμαι παντα ενα σχολιο του στυλ "δεν με εντυπωσιασε" ή "δεν με ενθουσιασε", μπορει να κανω και λαθος βεβαια

                                Μην το παρεις στραβα, αλλα το εχω απορια :xp:

                                Comment

                                Working...
                                X