Announcement

Collapse
No announcement yet.

Final Fantasy XIII

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Παιδιά, έχω μία απορία. Όταν λέτε Tier, εννοείτε τα αστέρια στα όπλα ? Σ' εμένα είναι όλων των χαρακτήρων 1ο Tier.
    sigpic

    Comment


    • Εννοούμε το επίπεδο του όπλου. Κάθε όπλο έχει τρία επίπεδα. Όταν αναβαθμίσεις max ένα όπλο, αποκτάει ένα αστεράκι. Αν χρησιμοποιήσεις κάποιον catalyst, το όπλο αυτό αλλάζει σε ένα νέο (είναι σε tier 2), ενώ το tier 3 είναι το τελικό στάδιο κάθε όπλου.

      Comment


      • to eho teliosi ke ego prosfata ke to theoro to hirotero final fantasy pou eho pexi

        Comment


        • Originally posted by Evans View Post
          Εννοούμε το επίπεδο του όπλου. Κάθε όπλο έχει τρία επίπεδα. Όταν αναβαθμίσεις max ένα όπλο, αποκτάει ένα αστεράκι. Αν χρησιμοποιήσεις κάποιον catalyst, το όπλο αυτό αλλάζει σε ένα νέο (είναι σε tier 2), ενώ το tier 3 είναι το τελικό στάδιο κάθε όπλου.
          Τώρα μάλιστα... Το catalyst που το βρίσκω ? Θέλω να αναβαθμίσω στα ύψη αυτά που έχω...

          Originally posted by wesker View Post
          to eho teliosi ke ego prosfata ke to theoro to hirotero final fantasy pou eho pexi
          Δεν ξέρω τι λες, αλλά εμένα μ' αρέσει σε κάποια σημεία...
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by wesker View Post
            to eho teliosi ke ego prosfata ke to theoro to hirotero final fantasy pou eho pexi

            Comment


            • Mwre sigoura exei para polla kala shmeia, alla antilamvanesai oti einai poly ftwxo ws paixnidi otan teleiwseis mazi tou.

              Sigoura den einai to xeirotero Final Fantasy, alla kai sthn dikh mou mezoura kapou ekei katw vrisketai
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Epic fail ολοι σας...

                Μαλλον θα ελεγα οτι δεν ειναι απο τα καλυτερα FF οχι οτι ειναι απο τα χειροτερα.. Για μενα ειναι καλυτερο απο Χ-2/9/ΧΙΙ σιγουρα, απλα εχει το μειονεκτημα οτι δεν εχει πολλα να κανεις και δεν εχει ιδιαιτερο βαθος. Επισης εχει καποια πραγματα unbalanced αλλα και παλι μου αρεσε πολυ περισσοτερο απο αρκετα αλλα.

                Comment


                • epimeno ine to hirotero apo ta final fantasy pou epexa ektos apo to crystal chronicles tou cube

                  Comment


                  • diladi ti sas arese re pedia exigiste mou?

                    Comment


                    • Η Vanille και τα paradigms.

                      Comment


                      • Μου αρεσε πρωτον το συστημα μαχης(paradigm shift), το θεωρω το καλυτερο απο ολα τα FF δευτερον μου αρεσαν τα missions και η πιο action πλευρα του παιχνιδιου.. Μου αρεσαν οι χαρακτηρες σαν σχεδιασμος, το leveling up system που δεν σε μπλεκει οπως το FF X πχ. Επισης μου αρεσε η δυσκολια και η hardcorilla που εκπεμπει το παιχνιδι.

                        Αυτα... Δε μου αρεσαν και αρκετα πραγματα βεβαια και δε λεω οτι ειναι τελειο αλλα ειναι καπου στη μεση στα FF για μενα..

                        Comment


                        • Originally posted by Bartman View Post
                          Η Vanille και τα paradigms.
                          i vanille mou arese ke mena alla gia allous logous apo sena ipotheto

                          Comment


                          • Originally posted by wesker View Post
                            diladi ti sas arese re pedia exigiste mou?
                            Σενάριο,μουσική,χαρακτήρες,setting,σύστημα μάχης(από τα καλύτερα που έχω δει),πρόκληση,ending.

                            Θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερο αν οι της square πρόσεχαν λίγο το θέμα του grinding και είχε περισσότερα πράγματα να κάνεις αλλά και πάλι είναι ένα εξαιρετικό παιχνίδι.

                            Εγώ συνεχίζω με τα missions με ρυθμούς χελώνας λόγω έλλειψης χρόνου αλλά που θα μου πάει,θα το τσιμπήσω το πλατινένιο τρόπαιο.


                            Tidy!

                            Do not blame me.Blame yourself or God.
                            In Matsuno we trust.

                            Comment


                            • Για μενα ειναι καλυτερο απο Χ-2/9/ΧΙΙ σιγουρα
                              Kai to IX kai to XII einai kalitera games pantos.
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Originally posted by wesker View Post
                                diladi ti sas arese re pedia exigiste mou?
                                Πολύ ωραία ερώτηση και καλό είναι να απαντηθεί απ΄ όλους μας.

                                Εμένα μ' άρεσαν τα γραφικά του περισσότερο.

                                Δεν μ' άρεσε και τόσο το πως ξεκίνησε ή τελείωσε το σενάριο και η ιστορία του, γιατί έχει και πολλά κενά που σε αφήνουν σύξυλο.

                                Όσο για το gameplay, έτσι κι έτσι θα έλεγα. Αν εξαιρέσεις τις emo πόζες τους(Κάποιος να μου πει πως στα διαλά απενεργοποιώ τις emo πόζες τους εν ώρα paradigms, γιατί θα σκοτωθώ άμα συνεχίσουν έτσι), όλα τα άλλα ήταν έπος.

                                Ο I Have No Equal με κάλυψε σχετικά για την ασταθή ισορροπία τους, τόσο στα όπλα, όσο και στα paradigms. Αυτό ήταν ένα fail...

                                ______________________________________________

                                Κάτι που θυμήθηκα παιδιά. Στα προηγούμενα FF υπήρχε το float(Ιδιαίτερα στο FFIV). Εδώ δεν υπάρχει ? Θα βοηθούσε πάρα πολύ να πετάξουν οι χαρακτήρες, ώστε να αποφύγουν το σεισμό των adamantoises...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X