Announcement

Collapse
No announcement yet.

Dark Souls

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    θα το παρω για ps3 τελικα για να εχω τα platinums σετακι μαζι με το demons souls day 1 για μενα μαζι με το οπως ολα δειχνουν υπερηχητικο rage μιας και βγαινουνε την ιδια μερα (ασχετο με το thread επισης απαραδεχτο που δεν εχει κανει κανενας thread για το rage )

    καλα το rage πρεπει να παιχτει και στο pc καποια στιγμη με τετοια γραφικα αμαρτια

    Comment


    • #62
      Originally posted by Vaynard View Post
      θα το παρω για ps3 τελικα για να εχω τα platinums σετακι μαζι με το demons souls day 1 για μενα μαζι με το οπως ολα δειχνουν υπερηχητικο rage μιας και βγαινουνε την ιδια μερα (ασχετο με το thread επισης απαραδεχτο που δεν εχει κανει κανενας thread για το rage )

      καλα το rage πρεπει να παιχτει και στο pc καποια στιγμη με τετοια γραφικα αμαρτια
      Έχω την εντύπωση ότι το Rage δεν θα είναι τόσο γαμάτο όσο λέγεται. Από αυτά που έχω δει κατά καιρός πιστεύω ότι θα είναι απλά ένα διασκεδαστικό FPS. Τίποτα που να μένει αξιομνημόνευτο. Τέσπα, θα δούμε εκ ολίγων ημερών.

      Comment


      • #63
        off topic αλλα το πολυ πολυ να μεταφερθουνε τα posts οταν ανοιξει αντιστοιχο thread

        Έχω την εντύπωση ότι το Rage δεν θα είναι τόσο γαμάτο όσο λέγεται. Από αυτά που έχω δει κατά καιρός πιστεύω ότι θα είναι απλά ένα διασκεδαστικό FPS. Τίποτα που να μένει αξιομνημόνευτο. Τέσπα, θα δούμε εκ ολίγων ημερών.
        ναι μαλλον ειναι ενα αινιγμα ακομα το πως θα εξελλισεται το gameplay στο rage, ισως να δειχνει καπως generic σε καποιους, εχω εμπιστοσυνη στην ID software , εχουνε ολη την εμπειρια που χρειαζεται για να δωσουνε ενα δυνατο πακετο αν κρινουμε απο παρελθον τους (Doom, Quake)
        αισθητικα μου κανει σε boarderlands (και ειμαι σχεδον σιγουρος οτι θα εχει στοιχεια και απο το gameplay του) + τα γραφικα και το animation που φαινονται εξαιρετικα

        Comment


        • #64
          Αλήθεια ξέρει κανείς με τι χαρακτήρα και τι αρχικό δώρο θα αρχίσει;
          Εγώ είμαι μεταξύ μάγου και Pyromancer. Ο δεύτερος έχει καλύτερα συνολικά stats αν και ο μάγος τα έχει καλύτερα τοποθετημένα... Υπάρχει και ο Deprived που δε ξέρω αν είναι σαν το Barbarian του Demon's Souls ή κρύβει κάποια ιδιαιτερότητα.
          Από δώρα είμαι μεταξύ Master Key, Pendant ή τίποτα αλλά είναι πολύ δύσκολη η απόφαση. Ο δημιουργός πρότεινε το Pendant αν και δε ξέρει κανείς γιατί. Το Master Key δε θα ήθελα να το έχω εξ αρχής αλλά δυστυχώς είναι το μόνο αντικείμενο που δεν υπάρχει στο παιχνίδι (ο κλέφτης το παίρνει ούτως ή άλλως). Το να μην πάρεις τίποτα δεν είναι σαφές αν έχει κάποια συνέπεια στο παιχνίδι.
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • #65
            αν ειναι οπως το demons souls δεν θα εχουνε και πολυ σημασια τα αρχικα σου στατιστικα και η αρχικη σου επιλογη για class


            1UP- A
            GamePro 5 out of 5
            IncGamers 10 out of 10
            Gameplanet 9 out of 10
            PSX Extreme 8.6 out of 10
            GameSpot 9.5 out of 10
            Playstation Universe 9.5 out of 10
            Strategy Informer 8 out of 10
            gamesTM 9 out of 10
            Edge Magazine UK 9 out of 10
            ακομα και οι δυσκοιλιοι του edge τεντωθηκανε!!

            αρρωστος προβλεπεται ο οκτωβριος!!

            Comment


            • #66
              Μόλις το παρέλαβα από redline και έβγαλα την tutorial περιοχή- με ένα boss που με δυσκόλεψε λίγο- και ένα τμήμα της πρώτης stage. Το game μου φαίνεται ήδη ένα τικ πιο δύσκολο από το Demon's souls όπως και πιο ατμοσφαιρικό. Επέλεξα female wanderer με Μaster Key για gift item και βλέπουμε.

              note για Collector's Edition... Δεν περιλαμβάνεται σε digital μορφή ο strategy guide αλλά ένα mini guide σαν δείγμα του κανονικού που κυκλοφορεί- ευτυχώς την είχα μυριστεί τη δουλειά και παρήγγειλα και το κανονικό guide. Πολύ άσχημη κίνηση imo, μιας και με 45-50€ στο πρώτο Demon's Souls είχες τα πάντα και είχες ξεγνοιάσει. Είναι να μη μπλέκεται η Namco Bandai τελικά

              Πάντως δηλώνω ενθουσιασμένος από το παιχνίδι έστω από ενασχόληση 90 λεπτών περίπου.
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • #67
                Μόλις το πήρα και εγώ αλλά δεν θα το παίξω αμέσως, έχω κάτι άλλα PS3 παιχνιδάκια στη μέση...

                Η συλλεκτική έκδοση δεν μου άρεσε τόσο όσο αυτή του prequel.
                https://www.emulator-zone.com
                I am an iteration closer to my desired solution!
                The World Ends With You

                I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                Castlevania Lords of Shadow

                I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                Hyperdimension Neptunia

                Comment


                • #68
                  Οπότε κατά την γνώμη σας ποία έκδοση να πάρω στην τελική μετά από 2-3 μήνες? Εγώ δεν ενδιαφέρομαι για τον στρατηγικό οδηγό, γιατί προτιμώ να τα ανακαλύπτω μόνος μου.
                  sigpic

                  Comment


                  • #69
                    Btw την ευρωπαϊκή πήρα και έχει dlc code για mini guide, ost, behind the scenes vid. Επίσης ένα artbook hardcover με ειδική θήκη για OST και Behind the Scenes dvd.
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • #70
                      Δηλαδή κατεβάζεις το OST και το Behind the Scenes τα καις σε CD και DVD και τα βάζεις στη θήκη;
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • #71
                        lol... δεν είπα κάτι τέτοιο. Απλώς στη συσκευασία υπάρχουν και τα dvd και cds όπως και ο code για downloading. Ακόμη και στα unboxing στο youtube φαίνεται πεντακάθαρα.

                        EDIT:
                        Επίσης η ταχύτητα κατεβάσματος έχει πάρει επικές διαστάσεις. 12KB/s... Ακόμη να κατεβεί το OST ενώ ήδη έχει περάσει μιάμιση ώρα.
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • #72
                          Α ΟΚ! Γιατί το κατεβάζεις αν το έχει ήδη μέσα το OST; Επίσης άκουσα πως έχεις μόνο 24 ώρες να το κατεβάσεις. Ισχύει; Αλήθεια, η ευρωπαϊκή έκδοση δεν υποτίθεται πως βγαίνει μεθαύριο;

                          Και κάτι για το παιχνίδι. Το πρώτο boss είναι σαν τον Vanguard στο Demon's Souls ή αν πεθάνεις μπορείς να ξαναπροσπαθήσεις;
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • #73
                            Απαντώ λίγο εν τάχει. Το πρώτο boss στο tutorial είναι υποχρεωτικό-κοινώς αβν πεθάνεις προσπθεις ξανα. Ναι κανονικά κυκλοφορεί Ευρώπη 7/10 αλλά σήμερα το πρωι μου το φέρανε απο acs και ναι είναι η eu edition.( μάλλον σπασανε τη street date) Πάντως αρκετα πράγματα δεν έχω καταλάβει τι εξυπηρετούν ακομη... Πχ ορισμένα gift items έχουν πολυ γενικές και αόριστες εξηγήσεις :-s καλώς ή κακώς προτίμησα το master key και βλέπουμε...

                            Edit: btw έχει ήδη βγει το patch π διορθώνει τα freezes.
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • #74
                              To demons souls το είχα τελειώσει με μάγο χαρακτήρα και με είχε βολέψει πάρα πολύ το στιλ του,αλλά από ότι ακούω(περιορισμένα spells μέχρι να κάνεις rest στις φωτιές) έχει υποστεί μεγάλη μείωση η δύναμη του μάγου.Οπότε το ψήνω για χαρακτήρα που επικεντρώνεται στο strength και αντέχει σε πολύ ξύλο.Θα γούσταρα να έχει ολίγον τι και από healing spells.Αυτά είναι πρώτες σκέψεις,θα αποφασίσω όταν θα μου έρθει και θα το ξεκινήσω.

                              Burai και λοιποί που το πιάσατε,για πείτε εντυπώσεις από το καινούριο spellcasting σύστημα.

                              Από ότι έχω δει πάντως από βιντεακια το animation έχει βελτιωθεί πολύ.


                              Tidy!

                              Do not blame me.Blame yourself or God.
                              In Matsuno we trust.

                              Comment


                              • #75
                                Spells δεν έχω πάρει ακόμη είμαι αρκετά νωρίς. Επίσης στο neogaf, άτομα που έχουν φτάσει σχετικά μακρια, αναφέρουν πως ο sorcerer είναι o πιο σημαντικός χαρακτήρας κάτι σαν royal class στο Demon's Souls και κάνει το game πιο εύκολο.
                                Όπως έγραψα wanderer διάλεξα, αν και μου έκανε κλικ και ο Knight. Ελπίζω να μη σπάσουν αρκετά τα νεύρα μου, αν και από όσα έχω δει/ διαβάσει θα πέσει ένα σπάσιμο χειριστηρίου σίγουρα.
                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X