Announcement

Collapse
No announcement yet.

Dark Souls

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ναι ξέρω. Δεν έχω κάνει αυτό που χρειάζεται ακόμη. Έχει κάτι σαύρες που εξαφανίζονται στο great hollow που είναι κάτω κάτω αλλά δεν προλαβαίνω να τις κοπανήσω γμτ. 2 μου μείνανε. Είμαι ο σαυροκόπος.

    Θέλω Halo Anniversary τώρα.

    Comment


    • Ανησυχώ που ο Deus_dope το παράτησε και που ΔΕΝ έχει νέο αίμα η ομάδα!!!

      Λοιπόν ακολουθεί post σεντονάκι καλοκαιρινό :

      Τελείωσα με Blittown-Valley Of Drakes και Sen's Fortress(οκ εδώ μου μένει το boss μόνο).Ας τα πάρουμε από την αρχή

      Η Blittown δυστυχώς έμοιαζε ΑΠΕΙΡΑ με τον 5ο κόσμο του Demons και αυτό μου την έδωσε για 2 λόγους.Πρώτον οι devs δεν είχανε κάτι καλύτερο να δείξουνε και 2ον επειδή ήταν εντελώς σπαστικό lvl. Από την μία πέφταν τα frames λες και πέφταν ρύζια σε γάμο και από την άλλη είχες τις 20000 σκάλες να ανεβοκατέβεις μπας και βρεις τον δρόμο σου. Μετά από όχι και τόσο πολλές προσπάθειες τα κατάφερα και οδηγήθηκα στην Queelag.Πανέμορφη μάχη και για εμάς του melee χαρακτήρες αρκετά απαιτητική νομίζω.Τόσο όμορφη ώστε ξεχνάς τα ανεβοκατεβάσματα

      Το Valley of Drakes ήταν μια μικρή παρένθεση για να δω περί τίνος πρόκειτε. Έφαγα τον μπαρμπα Δράκο πολύ εύκολα με βέλη+pyromancy και φτάνω στην γέφυρα με τους 3 δράκους και αρχίζω να πορώνομαι. Εν τέλη έφαγα τρελή ήττα αφού εκεί ουσιαστικά τελείωνε και το stage :/

      Το Sen's Fortress ήταν χαλαρά το πιο όμορφο dungeon του παιχνιδιού για εμένα. Ένα κάστρο με πολλές παγίδες,μετρημένους αλλά αξιόλογους εχθρούς με μπάλες να σου πέφτουν στα μούτρα και την μουντίλα να μπορείς σχεδόν να την μυρίσεις!!! Μου άρεσε πάρα πολύ επίσης που ορισμένες παγίδες μπορούσες να τις χρησιμοποιήσεις για δικό σου καλό.

      Να μην ξεχάσω να αναφέρω το πολύ διασκεδαστικό co op που παίξαμε με straier στην Blittown. Μπορεί εν τέλη να μην καταφέραμε να τελειώσουμε για τεχνικούς λόγους αλλά περάσαμε πολύ ωραία!

      Είμαι πλέον 45lvl και είπα να αλλάξω λίγο στυλ παιχνιδιού(το πολύ το Drake Sword το βαριέται και ο παππάς) έτσι αποφάσισα να ανεβάσω την κατάνα laito+10.Οπότε πλέον σφάζουμε ότι βρούμε μπροστά μας προκαλώντας του bleed . Επίσης πήρα λίγο ζεστά και την pyromancy μιάς και δεν χρειάζεται intelligence και πήγα το γάντι +6


      Comment


      • απολαυστικα τα σχoλια σου δεν γινεται να συμφωνισω περισσοτερο, το sean fortress μετα το σπασιμο νευρων στο blittown ητανε οαση

        το valley of drakes εξυπηρετει κυριως για shortcut apo firelink shrine για anor londo και blittown

        καλα εκανες και ασχολησε με pyromancy τα σπαει αν και διαβασα οτι μπορει να μην χρειαζεται int για τα pyromancy spells αλλα modifiers για +extra dmg περνουνε κανονικα απο int δεν το εχω επιβεβαιωσει ομως

        Comment


        • Όχι, το Pyromancy δεν εξαρτάται από το intelligence. Εξαρτάται μόνο από το επίπεδο του γαντιού (χεριού;). Το modifier υποτίθεται πως επηρεάζει τη ζημιά που κάνει η μπουνιά (όχι και πολύ χρήσιμο δηλαδή).

          Πολύ ωραίο το διπλό όπως είπε και ο Λαχάρλ. Πέθανα 5-6 φορές και ξόδεψα αντίστοιχα humanity αλλά είχε την πλάκα του. Πέθανα με όλους τους δυνατούς τρόπους οπότε σε κάποια φάση λέω του Λαχάρλ μόνο ένα Black Phantom μου λείπει και ω τους θαύματος σε 2 λεπτά μπαίνει εισβολέας και μας σκοτώνει και τους 2... Το πιο σπαστικό βέβαια ήταν η δυσκολία σύνδεσης. Έχω χάλια σύνδεση γενικά αλλά νομίζω πως έχει να κάνει και με το netcode του παιχνιδιού. Πήρα το Iaito τελικά (χωρίς να σκοτωθώ) αλλά αφενός δε μπορώ να το χρησιμοποιήσω, αφετέρου προτιμώ το moveset του αγαπημένου από το Demon's Souls Uchi. Εσύ Λαχάρλ πάντως αν θες κατάνα πρέπει να σκεφτείς και το Washing Pole. Έχει τρελό range (σαν του Σέφιροθ ένα πράμα).

          Από όπλα έχω διάφορα, κυρίως μαγεία και για melee Fire Great Scythe+5, Enchanted Uchigatana+2, Demon's Spear κλπ...

          Δεν έχω προχωρήσει ακόμα ουσιαστικά, σκότωσα μια φορά την αράχνη σε multi (τελικά όντως εύκολη μου φάνηκε) και είχα 2 εισβολές. Ο πρώτος είχε χάσει τη μισή ζωή του από το poison οπότε έφυγε με ένα Ignite αλλά ο δεύτερος είχε Fog Ring οπότε έφαγα ένα ωραίο backstab. Λέγεται πως θα φάει nerf το Fog Ring στο νέο patch πράγμα που είναι πολύ θετικό. Το αντικείμενο είναι broken.-
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • Όχι, το Pyromancy δεν εξαρτάται από το intelligence. Εξαρτάται μόνο από το επίπεδο του γαντιού (χεριού. Το modifier υποτίθεται πως επηρεάζει τη ζημιά που κάνει η μπουνιά (όχι και πολύ χρήσιμο δηλαδή).
            ναι και εγω αυτη την εντυπωση εχω , το modifier απο το intelligence εννοεις οτι επηρεαζει την ζημια που κανει η μπουνια? τοτε εξηγητε γιατι το λενε μερικοι, δεν ειμαι σε θεση να το τεσταρω βαριεμαι να μαζευω souls για να βαλω στο int

            Comment


            • Τελικά υπάρχει τρόπος να ανταλλάξεις όσα αντικείμενα θέλεις με τη Snuggly όπως περιγράφεται εδώ:

              Οπότε με αρκετά Moss και Prism Stones έχεις όσα Demon Twinkling Titanite θες.
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • Το'χω στα τελειώματα Laharl απλά βαριέμαι να το τελειώσω :p Ήρθε και ο Batman κι έπεσα με τα μούτρα, ο Νοέμβρης βγάζει θηρία, οπότε καλά Χριστούγεννα :p Εξάλλου το τελειώνω και το αφήνω, δεν θα μπω στη διαδικασία να σχοληθώ με New Game και τέτοια, σκάει κι ένα Old Republic το Δεκέμβρη για τις online ανάγκες μου.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Vaynard View Post
                  ναι και εγω αυτη την εντυπωση εχω , το modifier απο το intelligence εννοεις οτι επηρεαζει την ζημια που κανει η μπουνια? τοτε εξηγητε γιατι το λενε μερικοι, δεν ειμαι σε θεση να το τεσταρω βαριεμαι να μαζευω souls για να βαλω στο int
                  Ισχύει, μην χαλάτε τσάμπα πόντους σε Intelligence για τα Pyro spells.
                  sigpic

                  Comment


                  • Τι πανέμορφη τοποθεσία που είναι η Anor Londo. Φέρνει πολύ σε Minas Anor του LotR. Επιβλητικοί εχθροί με αγαπημένους τους ασημένιους ιππότες που δίνουν καλά ποσά σε ψυχές ειδικά αν φοράς το silver serpent ring. Συνάντησα 2 λούκρες ιππότες που μου ρίχνανε με βελάρες και με κρατούσαν χωμένο πίσω από την ασπίδα. Όταν τους πλησίασα αυτοί πέσανε στο γκρεμό. Αφού δεν το κατέχεις το αντικείμενο τι το θες το ιπποτιλίκι ρε μάστορα? Τέσπα, βρήκα ένα κάρο πανοπλίες αλλά την Stone Armor δεν την αλλάζω για την ώρα. 'Εφαγα άλλον έναν Titanic Demon.Τον πίνακα του Bob Ross θα τον επισκεφτώ αργότερα. Πλέον κάθε σεντούκι το χτυπάω. Δεν την ξαναπαθαίνω να με μασουλάει ένα μαλακομπούκωμα με μια γλώασα ναααααααααα και πόδια που ζεχνε.

                    Τι γαμηστερός που είναι αυτός ο τίτλος. Δεν μπορώ να το συλλάβω ότι η μαμά του Enchanted Arms δημιούργησε αυτό το αριστούργημα.

                    Comment


                    • σε νοιωθω, αυτοι οι ιπποτες με τα βελη μεγεθους πεους ελεφαντα ειναι εκνευριστικοι με την εννοια οτι σου κανουνε τρελο blockstun/hitstun περα απο το μεγαλο damage και σε μερικα σημεια μπορεις να βρεθεις εκτος ισσοροπιας αν εισαι κοντα σε κενο οποτε πας ακλαφτος

                      Comment


                      • Patch που διορθώνει αρκετά πράγματα διαθέσιμο από σήμερα




                        Deus_dope εγώ το ίδιο ακριβώς είχα πάθει με demon souls.Δεν είχα σκοτώσει το final boss μόνο και το έκανα 2 μέρες πριν αρχίσω το Dark Souls


                        Comment


                        • Χθες νίκησα την Quelaag τελικά. Μάζεψα ό,τι θησαυρούς είχαν απομείνει στο Great Hollow (αν και δε σκότωσα όλα τα σαυράκια, βαρέθηκα να προσπαθώ να καταλάβω πώς θα εμφανιστούν) ξαναπήγα στον Stone Dragon, έγινα μέλος της Covenant και πήρα τα Dragon Head Stone και Dragon Torso Stone (30 Dragon Scales παρακαλώ) τα οποία όμως πέραν της ποζεριάς δε μου φαίνονται φοβερά χρήσιμα, τρώνε όλο το stamina για μικρή ζημιά ή ένα stagger effect που κρατάει ελάχιστα. Πάντως τι πανέμορφο μέρος που είναι η Ash Lake. Είχα ξαναέρθει αλλά την είχα περάσει στα γρήγορα.
                          Έκανα και μια βόλτα από New Londo Ruins (πολύ ατμοσφαιρικό μέρος παρεμπιπτόντως) αλλά δε μπορώ να προχωρήσω προς το παρόν χωρίς να σκοτώσω τον τυπά με τα κόκκινα. Μάλλον ήρθε η ώρα να σημάνουν οι καμπάνες...

                          Οι αλλαγές μετά το patch 1.04 πιο αναλυτικά:

                          Magic Changes:
                          Pyro Glove nerfed from 270 to 230.
                          You can see resonance signs now.
                          Vow of Silence range increased.
                          Homing Soul Mass and other pursuit style spells nerfed.
                          Magic Shield and Strong Magic Shield duration lowered.
                          Tranquil Walk of Peace and other Slow duration reduced to ~10 secs. Effect supposedly changed from 100% encumberance to 50%.
                          Iron Flesh effectiveness nerfed.
                          Status Changes:
                          Initial weight increased
                          Humanity Item drop rate increased from 10 to 210
                          Medium roll recovery faster? (unclear and unconfirmed)
                          Equipment Changes:
                          Reported some weapon scaling gets improved at higher normal upgrades (+15 uchi dex scaling goes to A)
                          Some scaling reported as changing from A to S with higher upgrades
                          Normal upgrade path buffed by ~10%
                          Lightning path nerfed slightly (~5%)
                          Grant scaling changed?
                          Gold-hemmed nerfed, still un-upgraded
                          Dust skirt nerfed hard
                          Silver Knights, Sun, Hollow Soldier’s Shield and other medium shield stability nerfed to ~70 at max upgrades to improve Great Shield viability.
                          Crystal Ring Shield scaling drastically nerfed. Does around ~200 +-50
                          Dragon Greatsword buffed from 360 to 390.
                          Combat Changes:
                          Lock-on acquisition range increased.
                          Lock-on changing/switching got easier.
                          Ring of Fog users can now be locked on.
                          PVE Changes:
                          Damage reduced on some mobs?
                          HP lowered on some mobs?
                          Bosses drop Humanity and Homeward Bones
                          Ghosts and Skeletons give souls now.
                          Twinkling Titanite drop rate improved.
                          Some mobs may have added drops (Pyromancer dropping Lantern? Unconfirmed).
                          Online Changes:
                          You can see resonance signs.
                          Some invasion restrictions possibly changed? Darkwraith upperlimit confirmed as unchanged.
                          Amount of souls the Master of the game gains changed.
                          Cracked Eye Orbs no longer get consumed on failure. Confirmed
                          Other Changes:
                          Official Guide nerfed.
                          Lowered requirements for Sunbro covenenant (requirements moved from 50 to 25. 3/4 assists should do the trick)
                          Fixed some freeze issues
                          Lvl up screen displays souls needed properly now
                          Dragon-head glitch, snuggly, and magic shield glitches fixed.
                          Fixed a bug where your inputs come out 1 second later.
                          Fixed a bug where the second solaire event wont progress.
                          Fixed a bug where feeding frampt a titanite stone then going over 99 resulted in having zero.
                          Fixed some specific map areas where you’d get stuck or be unable to progress.
                          Changed some english subtitles on the overseas port.
                          Merchant stock updates:
                          Male Undead Merchant: Also sells bottomless box
                          Female Undead Merchant: Sells Arrows / Crossbolts
                          Andrei: Sells Arrows / Crossbolts
                          Domnhal of Xena: Sells Arrows / Crossbolts, Master Key
                          Giant Blacksmith (Fapsmith): Sells Arrows / Crossbolts, Small Titanite Shards, Large Tit Shards, Twinkling (8000 per, inf amount), Green Shards, Repair box, upgrade boxes
                          Vamos: Arrows / Crossbolts, Small Tit, Large tit, Repair box / upgrade boxes
                          Inglwood: Sells Transient Curses
                          After the (somewhat) satisfying finale of God of War 3, Sony Santa Monica decided to go back (again) into the God of War mythos with Ascension, giving us the
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • Iron Flesh effectiveness nerfed.

                            αμαν μας πιασανε, καλα δεν παιζει να βαλω το update πριν το 1000ρισω

                            Comment


                            • Τον ψόφησα αυτόν τον you know who ''Dark Sun Gwyndolin. Όλο με μαγεία και avades kedavres έπαιζε ο παλιο Gaylord. Με σκότωσε η μούφα 2 φορές σερί και έχασα τα 3 humanity points που είχα. Δεν πειράζει ρε παλιονυφίτσα τλχ. τα 48.000 souls που πήρα είναι μπόλικα. Έχω βγάλει το 90% του παιχνιδιού μόνο με ένα Ultra Greatsword και την Eagle Shield.
                              Καλά βρε παιδιά τι άχρηστα όπλα είναι αυτά τα rare items της Quelaag, Golem και της Butterfly. Ελπίζω τα όπλα των μπαρμπα Gwyn & και του ασπροδόντη Sif που ψυχοκαταβρόχθισα να είναι GG (μαύρη ώρα).

                              Για πες Vaynard που είσαι Warrior σφάχτης, γδάρτης και πιπινολάτρης τι να κρατήσω, Dragon Great Sword (εκείνο απο την ουρά του Dragon Covenant) ή Dragon Tooth?

                              Comment


                              • Ren το furysword της Quelaag είναι πάρα πολύ καλό.Στο +5 σκάει 100+ normal damage και 300 fire damage!

                                Το Chaos Blade είναι όντως μεγάλη μούφα


                                Comment

                                Working...
                                X