Announcement

Collapse
No announcement yet.

Halo 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ε καλά η Ensemble μπορεί να μην είναι Valve, αλλά μια χαρά παιχνίδια έβγαζε, και προσωπικά το Age of Empires, ειδικά για την εποχή, το θεωρώ πάρα πολύ καλό τίτλο.
    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

    Comment


    • Xμμμ...οχι τα παραλες.Προσωπικα ειμαι σχεδον καθολικα υπερ της εξελιξης ομως αν μη τι αλλο τα AoE & AoM (απορω γιατι δεν εκτιμας το τελευταιο) ειναι αξιολογες σειρες.Ακομα κι αν δε σου αρεσουν προσωπικα εχουν προσφερει πολλα στον χωρο των RTSs...Τελος παντων οπως και να εχει σεβαστη η αποψη κι ελπιζω το Halo Wars περα απο τελευταια δουλεια τους να ειναι και η καλυτερη.Η MS τους κρεμασε στεγνα αλλα τι να κανουμε...thats life for you suckers...

      ΥΓ.Η απαντηση πηγαινε στον Xeno, πριν πατησω το post απλα με προλαβε ο βρωμερος ο Loggo !
      <div align="center">

      "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

      Comment


      • Wtf εχετε παιξει ποτε RTS σε competitive level;
        Αnyway.. Καποτε διασκεδαζα με Westwood και Ensemble, αλλα καπου τελειωσαν τα campaigns και παιζαμε μονο multi 1v1 ή και παραπανω... και καπου εκει φαινεται ποσο αδιαφοροι ηταν οι developers, αφου ποτε δε μπηκαν στον κοπο να κανουν μια σοβαρη προσπαθεια εξισορροπησης των παιχνιδιων τους, σε αντιθεση με αλλες εταιρειες που βγαζαν patches 9 χρονια μετα γιατι σεβονται το fanbase τους.

        Comment


        • To Age of Empires, το 2 τουλαχιστον, ειχε ανυπαρκτη ΑΙ που εκλεβε στα δυσκολοτερα επιπεδα. Το Rise of Nations που δυστυχως λιγοι το ξερουν ειναι πολυ πιο γαματο AOE clone.
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Kαταλαβαινω τι θες να πεις ομως αν και δε προκειται για την πιο "πιστη" στους φιλους των τιτλων της ομαδα τα παιχνιδια της ηταν ανεκαθεν καλοφτιαγμενα.Ισως λογω ελλειψης ισορροπιας να μην υπηρξαν ποτε ο,τι καλυτερο για ανταγωνιστικο gameplay ομως ακομα και σε ψιλοcasual επιπεδο μπορουσε να τα απολαυσει κανεις και σε καμια περιπτωση δεν ταλανιζοντουσαν απο κακοτεχνιες.Ενταξει, δε γινεται να ειναι ολα τα RTSs SC οπως δε γινεται να ειναι κι ολα τα fighting VF ομως πολλοι διασκεδαζουν και με τα Bloody Roar.You dig?
            <div align="center">

            "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

            Comment


            • Σε θέμα για το halo είδαμε αναφορές στα starcraft,virtua fighter,AOE,AΟΜ & Bloody Roar.Πόσο μπροστά είμαστε ρε φίλε.
              Όσον αφορά το rise of nations μου φαινόταν τελείως μούφα.Προτιμούσα το Praetorians-άσχετο(και να&#39;ταν το μόνο )
              Carpe diem

              Comment


              • Σε θέμα για το halo είδαμε αναφορές στα starcraft,virtua fighter,AOE,AΟΜ & Bloody Roar.Πόσο μπροστά είμαστε ρε φίλε.
                [/b]
                Ξέρεις φίλε Altair ότι το bitching και το trolling είναι άλλη μία από τις πολλές μόδες που βρίσκονται σε έξαρση σήμερα ειδικά όταν συνδυάζεται με βαρεμάρα τύπου δεν ξέρω τι να κάνω και έναν υπολογιστή.Δώρο η καρέκλα.
                Σε λίγο θα μιλάμε και για τα bugs του Ultima 9...

                Λυπάμαι παίδες που θα θεωρηθώ προσβλητικός αλλά βλέπω ότι εδώ και αρκετούς μήνες η συνηθισμένη γκρίνια συνεχίζεται σε κάθε είδους παιχνίδι από Sonic και Soul Calibur μέχρι Resident Evil Series και Pro Evolution Soccer για να αναφέρω μερικά παραδείγματα και αυτήν την φορά δεν είμαι καθόλου υπερβολικός.

                Όπως είχε πει κι ο Boy without a Fairy και ο Songoku (δυστυχώς επαναλαμβάνομαι για μία ακόμη φορά) μάθετε να απολαμβάνετε τα παιχνίδια γι&#39;αυτό που είναι και όχι γι&#39;αυτό που θα θέλατε να είναι.

                Comment


                • Δε μου άρεσε το Halo 3 και το Half Life 2 μέχρι τώρα είναι πιο προβλέψιμο κι από γυμνή στο Nitro, γίνεται καλύτερο μετά ή να παίξω Harvest Moon;

                  Comment


                  • Επειδή είναι έρωτας.

                    http://www.gametrailers.com/player/40831.html?type=

                    Comment


                    • Δε μου το βγαζεις απο το μυαλο πως αυτο ο Sangheili αξιωματικος εχει πανω του κατι απο Flood infection...τι δοντι ειναι αυτο πια&#33;;&#33;
                      <div align="center">

                      "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                      Comment


                      • αλλωστε η περιγραφη ταιριαζει απολυτα αν εξαιρεσεις τα 10+ χρονια[/b]
                        Σουυυυρ.
                        Το Combat Evolved είχε δώσει τις χειρότερες εντυπώσεις και απο την E3 2001 και απο άλλες εκθέσεις και όλα τα περιοδικά έγραφαν αρνητικά previews (θυμάμαι και το preview του GamePro).

                        Το Rise of Nations που δυστυχως λιγοι το ξερουν ειναι πολυ πιο γαματο AOE clone.[/b]
                        Το Rise of Nations είναι το αγαπημένο μου RTS και σκέφτομαι να ρίξω μια ματιά στο Starcraft. Αν ρωτήσω αν αξίζει βέβαια, νομίζω πως ξέρω ήδη την απάντηση.

                        Comment


                        • Οσο να ναι ρε αδέρφια έγω απο πλευράς strategy με τα ΑΟΕ (+ΑΟΜ) μεγάλωσα και ανδρώθηκα (το παρατραβαω&#33; ) δεν θα κάτσω να παραθέσω λεπτομέρειες για τα παιχνίδια ούτε να διαφωνήσω με κανέναν (xeno είσαι αρχινουμπιδιος ) όλα είναι θέμα γούστου αλλά οφείλω να αποτίσω φόρο τιμης στην ensemble για το ατελείωτο λιώσιμο, για τα πρησμένα μάτια στο σχολείο, για τις φωνές του πατέρα μου οταν πέντε ή ώρα το πρωί ξυπνούσε και με έβρισκε μπροστά στον υπολογιστή, για τα μπινελίκια, για την σπασμένη καρέκλα (ουδέν σχόλιον) για τους μογγόλους και για τις όμορφες εμπειρίες που τόσο απλόχερα μου προσεφερε.

                          Ensemble Studios
                          1995-2008
                          R.I.P

                          Kρατήστε ενος λεπτού σιγη και δείτε τα δύο νεα gamepley video halo wars&#33;
                          Chasm Gameplay
                          http://www.gametrailers.com/player/40806.html

                          Beasley Gameplay
                          http://www.gametrailers.com/player/40808.html

                          ΑΟΕ1 αξία 0 ευρώ (αντιγραμμένο)
                          ΑΟΕ2 αξία 0 ευρώ (αντιγραμμένο)
                          Λιώσιμο&#33; αξία ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ&#33;
                          I attack sharks
                          when i smell them bleed
                          I dont go swimming
                          water just wants to be around me.

                          Comment


                          • ΑΟΕ1 αξία 0 ευρώ (αντιγραμμένο)
                            ΑΟΕ2 αξία 0 ευρώ (αντιγραμμένο)
                            [/b]
                            Ελα τωρα, ολο και κατι θα σε χρεωσε ο κλεπταποδοχος της γειτονιας &#33;
                            <div align="center">

                            "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                            Comment


                            • Extended Trailer για το Ηalo 3:Recon

                              http://www.gametrailers.com/player/41059.html

                              Tελικα επιβεβαιωνεται οτι ο κεντρικος χαρακτηρας θα ειναι ODST.

                              Comment


                              • Επιτελους η Bungie θα μας δειξει και in - game πως οι ODSTs δεν ειναι cannon fodder οπως φαινονται πολλες φορες λογω σφαλματων στην ΑΙ.
                                <div align="center">

                                "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                                Comment

                                Working...
                                X