Announcement

Collapse
No announcement yet.

Dark Souls 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Το παίζει κανείς άλλος; Μέχρι στιγμής έχει μερικά θέματα που με χαλάνε.

    -Το νέο σύστημα όπου μειώνεται το health όταν είσαι hollow σε συνδυαμό με την έλλειψη infinite respawning μου προκαλεί αρκετά πραβλήματα. Πχ. είμαι σε έναν αρχηγό και το health μου έχει μειωθεί στο μισό. Πρέπει να γίνω human αλλά το human effigy κοστίζει 1500 souls τις οποίες δεν μπορώ να βρω γιατί έχω σκοτώσει όλους τους εχθρούς πάνω από 12 φορές. Τι κάνουμε τώρα;
    -Όταν αγοράζεις εξοπλισμό δεν μπορείς να τον συγκρίνεις με τον equipped σου. Οπότε πρέπει να μπαίνεις στο μενού σου και να ξαναμιλάς με τον merchant και ξανά στο μενού κ.ο.κ. Δεν θυμάμαι αν γινόταν έτσι και στο πρώτο.
    -Επίσης δεν μπορώ να βρω τα requirements ενός όπλου που έχω ήδη στην κατοχή μου. Πχ έχω ένα bow που δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω γιατί κάποιο stat μου δεν είναι αρκετό. Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω ποιο είναι αυτό το stat. Πχ όταν αγοράζεις από mecrhant σου βγάζει τα requirements και τα bonus, στα equipped δεν μπορώ να βρω που τα γράφει. Στραβός είμαι;
    -Γραφικά είναι χειρότερα από του 1.


    Περισότερα στην πορεία.

    Comment


    • #17
      Μόλις συνειδητοποίησα ότι η έκδοση για υπολογιστές κυκλοφορεί σε ένα μήνα :@ .

      Comment


      • #18
        Γραφικά είναι χειρότερα από του 1.
        Ανεξαρτητα απο το αν ειναι χειροτερα απο του 1, εχει πεσει παρα πολυ κραξιμο για τα γραφικα λογω των διαφορων σε σχεση με τα in game trailers που εδειχναν (λογω εξαπατησης ας πουμε, btw ακυρωθηκαν και πολλες προπαραγγελιες γι'αυτον το λογο). Τσεκαρετε εδω που υπαρχουν συγκριτικα (lol και εγω δεν το πιστευα). Πλακα θα εχει να βγει η PC εκδοση (ή εκδοση του παιχνιδιου στις νεες κονσολες) και να ειναι οπτικα οπως τα trailers του 2013.

        Comment


        • #19
          Originally posted by nooto View Post
          Ανεξαρτητα απο το αν ειναι χειροτερα απο του 1, εχει πεσει παρα πολυ κραξιμο για τα γραφικα λογω των διαφορων σε σχεση με τα in game trailers που εδειχναν (λογω εξαπατησης ας πουμε, btw ακυρωθηκαν και πολλες προπαραγγελιες γι'αυτον το λογο). Τσεκαρετε εδω που υπαρχουν συγκριτικα (lol και εγω δεν το πιστευα).
          ακριβώς ειναι μια δεύτερη περίπτωση watch dogs:xp:

          Originally posted by Evans View Post
          Μόλις συνειδητοποίησα ότι η έκδοση για υπολογιστές κυκλοφορεί σε ένα μήνα :@ .
          έτσι άξιος pc gamer

          έλεος :kill:
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • #20
            Εχμ,σόρρυ κιόλας,αλλά από τη στιγμή που το παιχνίδι είναι καλό,τι πειράζει;
            Carpe diem

            Comment


            • #21
              Πάντως η διαφορά είναι κάτι παραπάνω από οφθαλμοφανής... Σαν το ένα να είναι η console version και το άλλο το handheld port..
              Σαφώς αν το game είναι καλό, δεν παίζει ρόλο αλλά το παρουσιάζεις ένα βασικό στοιχείο του sequel( δλδ για το lighting effect έγινε λόγος από όταν ανακοινώθηκε και το προωθούσαν)το οποίο είναι και selling point
              The issue here is that we were deceived all the way up until launch, with no indication that the graphics had been butchered beyond recognition until the game was already in our hands. A lot of people, including myself, were incredibly impressed by the atmosphere from the lighting and the torch mechanic shown until the end of January, and for them to suddenly disappear a few weeks later in the final release after selling those mechanics to us since the reveal, with NOT A SINGLE INDICATION, is INCREDIBLY dishonest and borderline false advertising.
              Σωστότατος...

              Επίσης να θυμίσω πως η έκδοση που είναι η demo, στο παραπάνω συγκριτικό, έτρεχε real time σε PS3- κανονικά με disc demo- οπότε κανείς δεν ξέρει γιατί έγινε το downgrade των γραφικών τελευταία στιγμή...
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • #22
                Nαι ακριβως οπως τα λεει ο Sinclair. Αltair ειναι περι deception ο λογος, το promo του τιτλου καθως και ενα απο τα βασικα του selling points (ειδικα για τους νεους στη σειρα) ηταν η καινουργια μηχανη γραφικων που δημιουργησε η ομαδα με τα lighting effects και το πως αυτα θα επηρεαζουν την ολη εμπειρια. Συν, οπως ειπε ο Sinclair, δωθηκε playble demo που ετρεχε σε ps3 και ηταν τελειως διαφορετικο οπτικα απο το ολοκληρωμενο παιχνιδι. Με αλλα λογια ανετα μπορει να ισχυριστει κανεις οτι εξαπατηθηκε καθως του δωθηκε ψευτικη εικονα για το προιον που θα αγοραζε.

                Τα παραπανω δεν αναιρουν οτι το παιχνιδι ειναι καλο κλπ απλα μιλαμε τωρα για κατι τελειως διαφορετικο.

                Comment


                • #23
                  Μα δε διαφωνώ πως κακώς έγινε ότι έγινε και ότι αποτελεί ψευδή διαφήμιση,αλλά στην χειρότερη,το παιχνίδι τουλάχιστον είναι καλό και θα το ευχαριστηθούμε,δεν είναι όπως το Alien Colonial Marines το οποίο επίσης υπέστη downgrade στον τεχνικό τομέα,αλλά στον πυρήνα του είναι και κακός τίτλος.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by Altair View Post
                    Εχμ,σόρρυ κιόλας,αλλά από τη στιγμή που το παιχνίδι είναι καλό,τι πειράζει;
                    πειράζει γιατι υποσχέθηκαν κάτι εντελώς διαφορετικο, πόσο μάλλον όταν δεν μιλάμε για μικρή αλλά τεράστια διαφορά, αυτό λέγεται εξαπάτηση αγοραστή, πες το όπως θες.

                    ειναι πολύ καλό να πειράζουνε τον λαό τέτοιες ερασιτεχνίες, αλοίμονο εάν κανέναν δεν τον πείραζε.
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • #25
                      το παιζω και γω σε ps3 αν και μαλλον θα το παρω και για pc οταν κυκλοφορησει... δεν κρατηθηκα για την ωρα

                      το δικο μου προβλημα ειναι τα hitboxes που ειναι απαραδεκτα σε μερικα weapons πχ στα 2handed των sentinels, αλλου πεφτει το 2h σπαθι αλλου σε πιανει , γυρνας με roll 240μοιρες στα πλαγια και αν ριξουνε swing θα σε πιασει στον αερα στα 5 εκατοστα μακρια σου...και δεν ειναι μονο σε αυτους θελουνε patch ολα τα hitboxes imo

                      μου αρεσε η αλλαγη με τα limited respawn των eχθρων στις 12 φορες ετσι δεν μπορεις να φαρμαρεις souls exp η συγκεκριμενα items οπως και το οτι η ΑΙ αυτη την φορα πολυ ποιο aggresive απο τα προηγουμενα, παιζω dual wield και την εχω καταβρει με το powerstance , εχω βγαλει γυρω στα 12 bosses αλλα εχει πολυ ψωμι ακομα, παντως λογω των αλλαγων ειναι σαφως ποιο δυσκολο απο τα προηγουμενα

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Enpsty View Post
                        Το παίζει κανείς άλλος; Μέχρι στιγμής έχει μερικά θέματα που με χαλάνε.

                        -Το νέο σύστημα όπου μειώνεται το health όταν είσαι hollow σε συνδυαμό με την έλλειψη infinite respawning μου προκαλεί αρκετά πραβλήματα. Πχ. είμαι σε έναν αρχηγό και το health μου έχει μειωθεί στο μισό. Πρέπει να γίνω human αλλά το human effigy κοστίζει 1500 souls τις οποίες δεν μπορώ να βρω γιατί έχω σκοτώσει όλους τους εχθρούς πάνω από 12 φορές. Τι κάνουμε τώρα;

                        -Επίσης δεν μπορώ να βρω τα requirements ενός όπλου που έχω ήδη στην κατοχή μου. Πχ έχω ένα bow που δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω γιατί κάποιο stat μου δεν είναι αρκετό. Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω ποιο είναι αυτό το stat. Πχ όταν αγοράζεις από mecrhant σου βγάζει τα requirements και τα bonus, στα equipped δεν μπορώ να βρω που τα γράφει. Στραβός είμαι;
                        -Γραφικά είναι χειρότερα από του 1.
                        Για την ζωή που λες έχει φτάσει στο μισό, η λύση είναι απλή, Ring of Binding. Θα το βρεις στο Heide's tower.
                        Limits the amount of HP reduction upon Death. Instead of 50%, minimum becomes 75%
                        Δε κατάλαβα ακριβώς τι θες να πεις ότι δεν μπορείς να βρεις τα requirements. Τα requirements είναι κάνω (ή πάνω) ακριβώς απο το scaling, για να δεις ποιό stat είναι πατάς το 'Select' button (PS3). Αν πάλι δεν κατάλαβες, πες το όνομα του bow και θα σου πω έγω τα requirements.


                        Όσο για τα lighting effects που λέτε, γιατί πιστεύετε ότι τα έβγαλαν? Έκαναν μια πάρα πολύ καλή δουλειά με τα lighting effects, γιατί δεν τα έβαλαν στο τέλος? Δε θα μπορούσε το Xbox να σηκώσει το παιχνίδι με τα lighting effects? Φοβόντουσαν fps drops στυλ Blighttown?

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Vaynard View Post
                          τοτο δικο μου προβλημα ειναι τα hitboxes που ειναι απαραδεκτα σε μερικα weapons πχ στα 2handed των sentinels, αλλου πεφτει το 2h σπαθι αλλου σε πιανει , γυρνας με roll 240μοιρες στα πλαγια και αν ριξουνε swing θα σε πιασει στον αερα στα 5 εκατοστα μακρια σου...και δεν ειναι μονο σε αυτους θελουνε patch ολα τα hitboxes imo
                          Εγώ είμαι αρχή ακόμα, αλλά το έχω παρατηρήσει κι εγώ. Απ'ότι διάβασα προσπάθησαν να φτιάξουν την κάνω κύκλους γύρω απ΄τον εχθρό τεχνική και τα ψιλοσκάτωσαν. Εγώ έτσι έβγαλα το πρώτο και βλέπω ότι στο 2 δεν είναι τόσο εύκολο (θετικό αυτό), αλλά χαλάσαν τα hitboxes.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by Napster View Post
                            Για την ζωή που λες έχει φτάσει στο μισό, η λύση είναι απλή, Ring of Binding. Θα το βρεις στο Heide's tower.
                            Δε κατάλαβα ακριβώς τι θες να πεις ότι δεν μπορείς να βρεις τα requirements. Τα requirements είναι κάνω (ή πάνω) ακριβώς απο το scaling, για να δεις ποιό stat είναι πατάς το 'Select' button (PS3). Αν πάλι δεν κατάλαβες, πες το όνομα του bow και θα σου πω έγω τα requirements.
                            Που είναι ρε συ; Έχω δίπλα μου ανοιχτό το ps3 και δεν το βλέπω.

                            Εννοώ όπως το πρώτο




                            Τα Parambonus, aux effects και reqparam δεν τα βλέπω.

                            Comment


                            • #29
                              To ring είναι εδώ

                              Στο 4:30 το πέρνει.

                              Για τα requirements, μπορεί απο την αρχή να έχω καταλάβει λάθος και να λέω ότι να' ναι τώρα.

                              Π.χ. στη pic που έβαλες (Xbox360 λογικά είναι), το πρώτο 10 (η γροθιά) είναι strength, απο δίπλα είναι dexterity, το 3ο είναι int νομίζω και το 4ο faith.

                              Πατάς start, μετά equipment. Κάτι τέτοιο θα βγει.
                               


                              Διαλέγεις ένα όπλο και στη συνέχεια:
                               


                              Κοίτα τέρμα κάτω αριστερά. Το πρώτο είναι strength, το άλλο dexterity, int και τέλος faith. Π.χ. το συγκεκριμένο όπλο θέλει 14 strength & 25 dexterity αλλά άμα το έχεις 2-handed style, τότε θέλει 7 strength και 12-13 dexterity (50% μείωση στα requirements).

                              Comment


                              • #30
                                το ιδιο chest που δινει το ring of binding δινει και 5xhuman effigy παντως δεν κανει και πολλα....απλα σου βαζει το minimum life που μπορεις να κατευεις απο το 50% στο 75% η καλυτερη επιλογη ειναι απλα να βοηθας αλλους να σκοτωνουνες bosses γιατι σε γυρνανε human

                                ο μοναδικος τροπος (που δεν εχει patcharistει ακομα) για να παιρνεις unlimited human effigies ειναι να αφηνεις στο φωλια του things betwixt prism stomes εχει chance να δωσει πισω human effigy, prism stones πουλαει unlimited απο ενα σημειο και επειτα η γατα στη majula επισης τα σκυλια lost bastile εχουνε chance να πεταξουνε effigies αλλα αυτα ειναι limited

                                Comment

                                Working...
                                X