Announcement

Collapse
No announcement yet.

Street Fighter IV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aπό βδομάδα η gold παιδιά. Μέχρι τότε ελπίζω να βρω χρόνο να ασχοληθώ λίγο μόνος μου και να κάνω κανά training. Η φωτογράφιση για την έκθεση με έχει τσακίσει και ψυχολογικά και σωματικά .

    Comment


    • Balrog tutorial για τον Burai συστημενο .


      Straight from Gootecks, εναν απο τους πολυ καλυτερους boxers απο την US scene.

      Comment


      • He is the best boxer in US. Nice site thanks.
        Insert Coin

        Comment


        • O Marn εχει ανεβει επικινδυνα, αλλα ο Gootecks ειναι σταθερα απο τις πρωτες φιρμες του Arcade Infinity στην California.
          Ριχτε γενικα καμια ματια στο channel του Arcade Infinity για να παρετε μια γενικοτερη εικονα της elite της west coast.

          Comment


          • Τhanks a million Xeno!!

            Έπαιζα κάποια ranked ματσάκια... OMG είχατε δίκιο. Μόλις έχασα από έναν Sagat απλά από lag και λόγω ανωτερότητας του( δέχεται dmg ο άτιμος) Κατά τα άλλα εντάξει... Δεν είναι καν καλό για τα νεύρα μερικών- όχι τα δικά μου βέβαια. Έπαιξα με έναν Αγγλο( Testimicle η κάπως έτσι) και αφου του πήρα το ματς έρχεται συστημένο και το msg "lucky noob" Ε ρε γλέντια xD Πάλι αρνητικό rep θα πάρω μου φαινεται. :bleh:

            EDIT:
            Προσπαθώ να τον ξαναπετύχω άλλα μάλλον με έκανε avoid. Απορώ αν έπαιζε με κανά Xeno τι μνμ θα έστελνε xD
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • Το κακό με το Pro και το SF είναι ότι οι περισσότεροι δεν ξέρουν να χάνουν. Εμένα ένας μου έκανε quit στο ST γιατί πήρα Vega και είχε δει ένα γιαπωνέζο να βιάζει τον Justin Wong σε Vega mirror match. Ήμαρτον; Του την είπα βέβαια πόσο ξεφτίλα είναι να μην παίζεις έναντια σε ένα μέτριο έως κακό παίκτη (εμένα) μόνο και μόνο επειδή διάλεξε ένα χαρακτήρα που δεν μπορείς να αντιμετωπίσεις. Εγώ πάντως όταν πείσμωσα επειδή έχανα συνέχεια, πραγματικά άρχισα να βελτιώνομαι.
              Insert Coin

              Comment


              • Καμια συμμετοχη για σημερα; Εγω το ψηνω ακομα, οποιος αλλαξει γνωμη ας στειλει ες εμ ες .

                Comment


                • Εγώ πάντως όταν πείσμωσα επειδή έχανα συνέχεια, πραγματικά άρχισα να βελτιώνομαι.
                  Aυτό είναι η ουσία imo. Αν και νομίζω πως στο HD είναι καλύτερο το επιπεδο από το IV... Εκ πρώτης πάντα. Ωστόσο αν σκεφτόντουσαν όλοι πώς θα γίνουν καλύτεροι θα υπήρχε και καλύτερο επίπεδο. Και αυτο το λέω εγώ που είμαι ειλικρινά πολύ μέτριος παίκτης αλλά ελπίζω να βελτιωθώ. Έχω νευριασει, έχει φάει κάτι ξεγυρισμενες το stick ειδικά στο training κτλ. αλλά προσπαθώ θέλω να πιστεύω.

                  Τώρα από εκεί και πέρα, τα είχαμε πει στο ίδιο θέμα, οι gamers γενικά έχουν μάθει να μη χάνουν ή αν θέλετε να κερδίζουν χωρίς κόπο. Ε συγγνώμη, όταν ο άλλος πάει να με βγάλει συνέχεια με throws- με τον Ken- φταίω εγώ που του κάνω Ultra σε wakeup επειδή είμαι 100% σίγουρος πως δεν αμύνεται???

                  Και πραγματικά δεν έπαιζα καθόλου σοβαρά... Αν εξαιρέσουμε κανά δυο ματσάκια. Τέλος πάντων έπρεπε να του στείλω ένα "You must defeat Sheng Long to stand a chance."
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • Originally posted by Burai_Fighter View Post
                    "You must defeat Sheng Long to stand a chance."
                    Μάλλον "You must defeat your stupidity to stand a chance" έπρεπε να του πείς.
                    Insert Coin

                    Comment


                    • Το gameseek μου έστειλε και το δεύτερο fight pad (γρήγοροι, μπράβο), επομένως τέλος της επόμενης βδομάδας θα τα έχω και τα δύο και θα μπορώ να παίζω και με τον αδελφό σε πιο καθημερινή βάση, αλλά και με εσάς οποτεδήποτε με την live που θα βάλω. Άντε καιρός ήταν να μπω και εγώ λίγο στο παιχνίδι, αν και ξέχασα τα ελάχιστα που έμαθα.

                      Comment


                      • An goustareis edw eimaste kai pezoume.
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • Αντε ωραια, να ξεμπερδευετε κι εσεις που τοσο καιρο ειστε στην αναμονη (γινατε οι τελευταιοι των Μοϊκανων).

                          Σημερα επαιξα ενα 2-3ωρο με Ferry και Faraday. O Dhalsim παραμενει απειλη αν και σημερα δοκιμασα μια τελειως διαφορετικη προσεγγιση στο ολο θεμα, λες και επαιζα SF3... Focus Attack σε instant dash, απλα για να κανω "parry" τυχον pokes του Sim και ετσι να μπορεσω να πλησιασω. Αυτο βεβαια μια επιανε και δυο οχι γιατι ηταν τελειως guess το ολο θεμα αλλα ok ειχε πλακα σιγουρα.

                          Καποια στιγμη ελπιζω να παιξουμε και με 2 sticks γιατι παιζει να βαρεθηκε τον Ryu μου ο Faraday.

                          Με τον Ferry ειδαμε διαφορα πραγματα οπως απλα και αποτελεσματικα combos με Vega/Cammy. Οκ δεν ξερω τι απ' ολα αυτα θα ενσωματωσει στο παιχνιδι του, αλλα τα πιασε και τα εφαρμοσε αμεσα ολο αυτα οσο το παλευαμε στο training.
                          Καναμε κι ενα γρηγορο περασμα σε ολα τα trials του Vega και καπου εκει αφησαμε το training part της υποθεσης.

                          Ο Vega τα παει καλα και μπαινει στη μαχη με πλανο. Ασε τον Dan στην ακρη να κανει super taunt cancel σε ultra .


                          Edit: Για δες τι βρηκα σχεδον απο σποντα:
                          Vega guide
                          Vega's Ultra http://soulcalibur.ca/neorussell/img/easyultra.gifvisit http://www.neorussell.com for more videos.


                          All about Dan's Ultra
                          showcasing Dan's godly Ultra. visit www.neorussel.com for more videos.

                          Comment


                          • O Dan είναι από τους πιο άχρηστους χαρακτήρες που υπάρχουν(ίσως και ο πιο άχρηστος).Είναι φοβερά αδύναμα τα combos του.Το μόνο καλό είναι ότι έχει καλή ultra και καλή άμυνα μπορώ να πω.
                            Nintendo I.D.: paixtis
                            3ds friend code: 2664-2347-7128

                            Comment


                            • O Dan ηταν και ειναι joke char, δεν ειναι παραλογο που ειναι σχετικα αχρηστος.
                              Παρολαυτα δεν ειναι και στον πατο, σιγουρα υπαρχουν και χειροτεροι χαρακτηρες.
                              Kαποια στιγμη θα του ριξω ενα βλεφαρο, εχω δει διαφορα πραγματακια που εχουν ενδιαφερον και στην τελικη εχει και τη χαρη του το να παιρνεις καμια νικη με τετοιον χαρακτηρα .

                              Comment


                              • Επίσης είναι από τους λίγους χαρακτήρες που μπορώ να βγάλω σχετικά εύκολα τα combos του(έχω βγάλει το normal trial του και ένα από τα hard του)
                                Nintendo I.D.: paixtis
                                3ds friend code: 2664-2347-7128

                                Comment

                                Working...
                                X