Announcement

Collapse
No announcement yet.

Street Fighter IV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Το bottom line μου ειναι πως και με pad μπορει κανεις να παει πολυ μακρια και το λεω με σιγουρια, τουλαχιστον στο sf4 που δεν εχει πολυ αυστηρα inputs και δε χρειαζονται καποιες πολυ advanced τεχνικες οπως στο 2 (μονο αυτο βασικα εχει αρκετες ιδιαιτεροτητες).
    Ο καθενας επιλεγει αυτο που του ταιριαζει στην τελικη. Απ τη μια ξερω οτι το να βρει καποιος εστω stick για ενα εκτενες test drive einai δυσκολο, αλλα απ την αλλη οπως προειπα δε θεωρω το pad κατι που σωνει και καλα σε περιοριζει και δε σου επιτρεπει να φτασεις ψηλα... Δεν ειναι δα πως τρεχεις με σκαραβαιο και πας να τα βαλεις με ενα Evo..

    Comment


    • Δεν είναι θέμα το πόσο "ψηλά" θές να πάς, αλλά πώς να παίξεις το παιχνίδι όπως πρέπει. Για παράδειγμα μπορείς να παίξεις ίσως πιο εύκολα με mouse τα House of The Dead αλλά ο κατάλληλος τρόπος είναι το lightgun. Έτσι δεν είναι;
      Insert Coin

      Comment


      • Ty for the help guys!
        Btw σκέπτεται κανείς να το πάρει αυθεντικό ?
        Η το έχει πάρει ήδη ?
        Εγώ μετά τις 20 λέω να το πάρω..

        Comment


        • Χθές είδα το παιχνίδι σε laptop με χαμηλότερα specs από τα recommended. Αν και το παιχνίδι είχε χαμηλότερο framerate από το 360 και το έκανε unplayable με καλά settings, παρατήρησα μια σημαντική βελτίωση όσον αφορά τα χρώματα και τα textures. Μου θύμισε το coin op. Τα χρώματα ήταν πιο ζωντανά, τα textures σε χαρακτήρες και πίστες μεγαλύτερης ανάλυσης και τον φωτισμό πιο ζωντανό και με έντονες αντιθέσεις ανάμεσα σε σκοτεινές και φωτεινές περιοχές. Δεν ξέρω αν φταίει η οθόνη μου ή η οθόνη του laptop, αλλά πραγματικά (χωρίς την κίνηση) το παιχνίδι ήταν πιο ωραίο, πιο καρτουνίστικο, πιο χρωματιστό. Θα πειραματιστώ λίγο και με τα settings της οθόνης μου μπας και φταίει αυτό. Επίσης το Madcatz TE και το 360 pad δούλεψαν άψογα με plug'n'play σε Windows Vista. Το μόνο που χρειάζετε είναι να έχετε σύνδεση στο Internet για να φέρει τους drivers.
          Insert Coin

          Comment


          • Σκεφτομαι να το παρω αυθεντικο για PC μιας και εχει και το pad μαζι στην PC ver;)
            Νομιζω δν πληρωνεις κατι για το live στο PC οποτε θα ειναι πιστευω μια πολη καλη επιλογη....δν ξέρω αν εχει κοσμο στην PC όμως :
            "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

            Comment


            • Τώρα στην αρχή έχει λίγο αλλά σιγά σιγά θα αποκτήσει περισσότερους. Μην ξεχνάς ότι έχει και απαιτήσεις το game. Πάντως λογικά κάποια στιγμή θα παίζουμε και παρέα.
              Insert Coin

              Comment


              • ξανασκεψου το πριν παρεις την PC version

                " So since I played Xbox version for the last few months vs PC. The pros and cons.

                Pros - PC = Better graphics, faster load times, and its on a PC
                Cons - Multiplayer Sometimes lags even with full status (as people already stated)

                Pros - Xbox = Multiplayer never lags unless you are connected with someone with 3 bars or less.
                Cons - Graphics arent as crisp, and I havemost of the achievements done

                YAY for me spotting the obvious between the two. Also kinda pissed that I had to unlock all the characters again for Pc version. Since on xbox i have that all done. And on xbox I have most of the challenge modes completed. And on PC I have/started to do them all over again. Very time consuming. lol "


                Comment


                • Pros - Xbox = Multiplayer never lags unless you are connected with someone with 3 bars or less.
                  Bullshit
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Indeed. Στο Xbox υπάρχει input lag. Τι σημαίνει αυτό; Το παιχνίδι όταν το κοιτάς δεν σπάει ούτε πέφτει το framerate όταν πάιζεις με κάποιον που έχει 3 bars σύνδεση. ΑΛΛΑ το παιχνίδι κάνει drop κάποια inputs ή τα καθυστερεί αρκετά frames με αποτέλεσμα το last frame defence, reversals κ.λ.π. πολλές φορές να μην βγαίνουν.

                    Το βασικό αρνητικό που βλέπω εγώ στο PC για το online είναι ότι δεν έχουν όλοι PC ικανό για 60 fps, οπότε πέραν των προβλημάτων δικτύουμ προστίθεται και αυτό. Απλά ευελπιστώ δικτυακά να είναι καλύτερο για να γίνεται κάπως trade off η κατάσταση. Όπως και να έχει με την αγορά καινούριου PC το παιχνίδι θα αγοραστεί και θα παικτεί σίγουρα.
                    Insert Coin

                    Comment


                    • Originally posted by Ground_zero View Post
                      Bullshit
                      Μπα όχι .. Με 3 bars είναι σχεδόν τέλειο το gameplay imo .. Το θέμα είναι να πετύχεις 3 bars



                      Comment


                      • Originally posted by NiCk View Post
                        Μπα όχι .. Με 3 bars είναι σχεδόν τέλειο το gameplay imo .. Το θέμα είναι να πετύχεις 3 bars
                        Παίξε πολλά match σε local versus και μετά κατευθείαν δοκίμασε το online. Θα καταλάβεις την διαφορά αμέσως. Εγώ στο online δεν προλαβαίνω να κάνω ούτε άμυνα σε crossup καμία φορά. Αν δεν την κρατάς κάποια ώρα δεν πιάνει η ρημάδα. Να μην μιλήσω για teleport.
                        Insert Coin

                        Comment


                        • To online ειναι αρκετα συμπαθητικο αν και ωρες ωρες @%$%$% ο Διας, ακομα και με 5 γραμμες, αλλα οκ ως εκει.
                          Locally αλλαζουν παρα πολλα και το καταλαβαινει ευκολα οποιος παει για λεπτομερειες οπως πολυ δυσκολα combos κτλ.

                          Εν τω μεταξυ το Evo αρχισε και τελειωσε και κανεις δεν ειπε τιποτα (κανεις δεν το πηρε χαμπαρι υποθετω).
                          Το ιδιο ισχυει και για μενα βεβαια, τελευταια εχω χασει επαφη με παρα πολλα θεματα.. Eιδα κατι λιγα απο τα results σε διαφορα games αλλα θα δω vids με την ησυχια μου οταν βγουν σε εστω αξιοπρεπη ποιοτητα, γιατι κατι streams που ειδα δεν παλευονται.

                          More as it breaks λοιπον.. Οποιος καιγεται πολυ ας το ψαξει παντως, παλι οι συνηθεις υποπτοι πρωταγωνιστουν.

                          Comment


                          • Originally posted by Xeno View Post
                            Εν τω μεταξυ το Evo αρχισε και τελειωσε και κανεις δεν ειπε τιποτα (κανεις δεν το πηρε χαμπαρι υποθετω).
                            Νομίζεις! Είδα σε live stream τα ημιτελικά-τελικά Mvc2, GGAC, SoulCalibur IV και σε recorded του SFIV.
                            Insert Coin

                            Comment


                            • .
                              Ελπιζω να σχολιαστουν καποια στιγμη. Εγω θα περιμενω το πληρες φακελωμα του event και μετα θα αρχισω το ψαξιμο.
                              Παντως κατι το οτι εγινε Ιουλιο αντι για Αυγουστο που γινεται μια ζωη, κατι το οτι τελευταια εχω αρκετες υποχρεωσεις και δεν πολυακουμπαω pc/games κτλ, πραγματικα ουτε που το πηρα πρεφα το ολο σκηνικο...

                              Ο χαμος παντως θα ειναι το SBO του Αυγουστου, οι Ιαπωνες θα παιξουν αλλη μπαλα.

                              Comment


                              • Eida to Soulcalibur IV oloklhro, entharyntiko to gegonos oti se ola ta brackets phgan paixtes me diaforous xarakthres pou shmainei oti ontws einai kalytera isorophmeno to game, alla edw einai topic gia SF4 opote tha vgw ektos thematos, giafto den ekana sxolia
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X