Announcement

Collapse
No announcement yet.

Dragon Age: Origins

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Den mporw na katalavw ta kolimata merikwn.
    Afou ta pairneis ta opla tha ta xrhsimopoihseis, alliws giati ta pairneis?
    O arthuros kserw gw peire to to excalibur alla den tha to xrhsimopoihsei ephdh einai to excalibur?
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Απλά αυτά τα όπλα τα παίρνεις στα DLC και όχι στο Game όπως ήταν στην original μορφή του. Ε, στα DLC υπήρχε equipment που ήταν πολύ προχωρημένο για το Original παιχνίδι με συνέπεια να το κάνουν πιο εύκολο και, τουλάχιστον σε μερικούς (including me), να χαλάνε την εμπειρία του να παίζεις τις μάχες όπως ήταν προσχεδιασμένες. Τα DLC στο Dragon Age για τα 10-15 ευρώ που έδινες ήθελαν να σε ανταμείψουν (εκτός απο τις επιπλέον αποστολές) και με imbalanced εξοπλισμό, ίσως για να τα κάνουν πιο "Value For Money" στα μάτια του παίχτη.

      Comment


      • Tote na paikseis to DLC sto telos.
        Pali omws den mporw na katanohsw to skeptiko einai poly dynato kai tha mou xalasei thn empeiria, mhn to perneis sthn telikh.
        To idio to game eixe arketa foverous eksoplismous, oute aftous tous xrhsimopoihses giati tha xalouse h empeiria?
        Sthn telikh as mhn xrhsimopoiouse pote kaneis mago sto game giati kanoun to game poio efkolo kai xalan thn empeiria.
        H akomh poio pera na mhn ginei xrhsh twn antikeimenwn h kai ton eksoplismwn eksoloklhrou, pou travas thn grammh ?
        Den mporeis na peis etsi htan prosxediasmeno, to game einai prosxediasmeno kai me to na paizeis me 1 xarakthra tha to ekanes?
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Originally posted by Ground_zero View Post
          Afou ta pairneis ta opla tha ta xrhsimopoihseis, alliws giati ta pairneis?
          Για να τα πουλήσεις.

          Το να τα παίξεις στο τέλος, όπως προτείνεις, είναι η καλύτερη λύση. Γενικά συμφωνώ με τον ChrisTop. Η προσωπική μου εμπειρία ήταν πως αντικείμενα που είχα χρησιμοποιήσει διαδοχικά στο πρώτο μου playthrough σε παρόμοια builds, στο δεύτερο έμειναν αχρησιμοποίητα και άλλαξα εξοπλισμό μετά από πολλές ώρες παιχνιδιού και πάλι όχι σε όλα (πχ κράτησα το Starfang)
          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment


          • Πάει και το Warden's Keep, καιρός να συνεχίσω κανονικά την ιστορία . 21 ώρες πέρασαν από τις οποίες οι 10 θα ήταν σίγουρα σε αυτά τα 3 DLCs. Έφτασα το 9 level, πήρα πανίσχυρο εξοπλισμό, ο οποίος όμως τελικά κατέληξε στο σεντούκι του camp. Η διαφορά μεταξύ των όπλων και πανοπλιών που σου δίνεται by default από το παιχνίδι και από τα DLC είναι χαοτική, πλέον αισθάνομαι ευάλωτος όσο δεν πάει. Παρόλα αυτά, η δυσκολία των DLCs ήταν τέτοια που σίγουρα η ύπαρξη τόσο δυνατών όπλων δικαιολογούνταν.

            Όπως και να έχει, προχωράμε κανονικά και με τις καλύτερες προσδοκίες.

            ΥΓ: Τι έπος ερώτηση που έκανα στον Alistair (περί sex ) και πόσο ακόμα πιο έπος η τροπή που πήρε η συζήτηση (περί lick a lamp-κάτι :xp: ).

            Comment


            • το ξαναρχισα αυτη τη φορα στο ps3 με rogue και παω για assassin/duelist παιζω στο nightmare και μπορω να πω οτι ειναι ευκολοτερο απο οτι περιμενα, καλα αυτa τα κειμενα ειδικα οταν μιλας με τους υπολοιπους τις ομαδας σου ειναι οσο επικα και ''πικαντικα'' θυμομουν

              ασχετο αλλα τι ΑΙΣΧΟΣ helmets εχουνε σχεδιασει? ενταξει η armors καπως παλευονται (που και αυτες μετριες ειναι) αλλα αυτα τα helmets....oh god my eyes are bleeding T_T

              και το χειροτερο ειναι οτι δεν υπαρχει επιλογη να μην φαινονται πανω σου και αναγκαζομαι και παιζω χωρις helmets, δε πα να δινουνε και +100 σε stat δεν με νοιαζει

              και οταν το ειχα παιξει στο pc δεν θυμαμαι πως τα αντεξα τοτε φανταζομαι τωρα θα εχουνε βγαλει κανα mod εκει

              Comment


              • double post ftw

                Gaxkang στο nightmare....εμπειρια ζωης...
                πρωτη φορα ειδα tank να γινεται one shot

                επεσε πολυ dispel, magebane και mana clash (ναι ειμαι ΤΟΣΟ καφρος)

                πηγα με 2 mages (τις γνωστες)+warrior (το ντροπαλο αγορι..τον alistair ντε)+rogue (me)

                η πλακα ειναι οτι υπαρχει και ενα demilich με το ιδιο ονομα στο bg2

                Comment


                • Originally posted by Vaynard View Post
                  η πλακα ειναι οτι υπαρχει και ενα demilich με το ιδιο ονομα στο bg2
                  Χαχαχαχα, όχι, αν και έχεις δίκιο για το easter egg. Το Demilich στο Baldur's Gate 2 λεγόταν Kangaxx. Αυτή η μάχη με είχε δυσκολέψει πολύ την πρώτη φορά που τη βρήκα, στο hard. Τη δεύτερη φορά την πέρασα πολύ πιο άνετα αλλά δε θυμάμαι αν ήταν nightmare ή hard (νομίζω ήταν nightmare). Σου προτείνω hexes και όση περισσότερη spirit / lightning damage έχεις, και καθόλου ice γιατί είναι immune.
                  Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                  Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                  Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                  Comment


                  • Παιδιά στο PC αντιμετωπίσατε κανένα πρόβλημα στο οποίο απλά σε πετάει στα καλά καθούμενα από το παιχνίδι; Μου έχει συμβεί αρκετές φορές τον τελευταίο καιρό και είμαι στα όρια μου - 3 φορές στη μάχη με τον Sloth Demon στο τέλος του Circle of Magi έφαγα πόρτα, ήμαρτον πια, τη μία μάλιστα το είχα σφάξει κι όλας...

                    Comment


                    • Oxi den mou etyxe kamiafora.
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • Το αρχιζω και εγω .Καλιο αργα παρα ποτε .

                        Θελω να ρωτησω τι παιζει με τα DLC , με το που εβαλα το game και ειδα οτι υπαρχει μπολικο πραμα ξενερωσα
                        κι ειχα χαρει που ειχα 2 free dlc οταν ανοιξα το κουτι :xp: .

                        Λοιπον με λιγο ψαξιμο αποφασισα να αρκεστω για αρχη στα The Stone Prisoner,Warden's Keep και Return to Ostagar, (που αν καταλαβα καλα ειναι bonus quest) καλα εκανα ; τα υπολοιπα τι λενε ; αξιζουν ;

                        Ειδα οτι καποια ειναι νεα Campaigns καποια expansion και αλλα prequal, WTF, ελεος δηλαδη 16 ευρω πηρα το game και πρεπει να δωσω τα διπλα-τριπλα για dlc .

                        Τεσπα το game το αρχησα στο Hard με human warrior και παω για κλασικο sword and board τανκ.

                        Α ρε Bioware τι μου εκανες παλι, απο το λιγο που ασχοληθηκα θυμηθυκα τις παλιες καλες εποχες των Baldurs Gate και Torment και με βλεπω να ξεφραγκιαζομαι παλι

                        Comment


                        • Αυτά τα 3 είναι bonus quests, τα υπόλοιπα είναι ξεχωριστά σενάρια που συνεχίζουν την ιστορία, ή προσθέτουν πράγματα σε αυτήν. Εγώ τα έκανα τα πρώτα 3, παίρνεις τρελούς εξοπλισμούς (προσωπικά δεν τους χρησιμοποίησα γιατί με έκαναν imba) καθώς και βλέπεις ωραία πράγματα για το σενάριο.

                          Λογικά κι εγώ θα το συνεχίσω ξανά, τώρα που τελείωσα πρακτική και σχολή και είμαι σε φάση... που δεν κάνω τίποτα .

                          Comment


                          • έχει σεντούκι στο camp? εγώ το τερμάτισα και δεν το είδα ποτέ... :/ και ορισμένες φορές ήθελα να κάνω store items αλλά στην τελική τα πούλαγα όταν τίγκαρα στο backpack

                            Comment


                            • ενα απο τα expansions το προσθετει δεν θυμαμαι ποιο

                              Comment


                              • Το Warden's Keep προσθετει ενα storage chest στο Soldier's Peak

                                Comment

                                Working...
                                X