Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Shovel Knight στο steam, ειναι παρα πολυ καλο retro platform, επαιξα και το 1001 spikes αλλα δεν με κερδισε τοσο.

    Comment


    • Enpsty εχω παιξει μονο το sequel του Pushmo (Crashmo/Fallblox) )αλλα ειναι πολυ καλο οντως.
      Δεν ξερω αν στο Wii U ειναι μια απο τα ιδια αλλα κλασικα η Intelligent Systems το χει το "touch" με ο,τι και αν ασχοληθει.

      IHNE θυμαμαι να βλεπω το Shovel Knight σε καποια φαση περυσι και απο τοτε μου χε κεντρισει το ενδιαφερον. Στο ενδιαμεσο το ξεχασα πως υπηρχε καλα καλα και πριν 2-3 μερες ειδα παντου τα πρωτα reviews και ολα ηταν θετικοτητα και γενικα εβλεπες μονο ενθουσιασμο απο ολους τους reviewers. Γαματο OST, πολυ καλο level design, φοβερα gameplay elements κτλ.. Εχω ψηθει και σε καποια φαση σιγουρα θα το τσεκαρω.

      Comment


      • Έχει τελειώσει κανείς το Guacamelee;Το έβαλα hard και μου φαίνεται αρκετά ζόρικο.Είμαι στην προτελευταία πίστα.Πολύ καλό Level design και με ωραίες ιδέες,αποδίδει φόρο τιμής σε πολλά και είναι τίγκα στα easter eggs.
        Carpe diem

        Comment


        • Pac-man Champ edition DX+

          Ψυχεδελικό και εθιστικό.
          Κάθε φορά που παίζω βλέπω κύκλους.

          Πρέπει να απαγορευτεί.

          The illusion of free will is an illusion.

          Comment


          • Τι μου θυμησες τωρα... το χα παρει σε sale και δε το παιξα ποτε! LOL

            Ενα φορητο ποιυ να παιζει xbox live games ποτε θα βγει;
            Do a barrel roll!

            Comment


            • Δεν παίζω τίποτα αυτόν τον καιρό,έχω παρατήσει τα πάντα στη μέση,το πρόγραμμα μου έχει μόνο γυμναστική,κολύμπι,ύπνο,δουλειά φαγητό.
              Carpe diem

              Comment


              • Αν παίζει κανείς Dragon's Crown-ειδικά τώρα που βγήκε και στο vita free για plus ας μου πει να κανονίσουμε. Η 31lvl amazon μου ψάχνει για παρέα και ολοκλήρωση του normal playthrough!( απίστευτα βολικό το cross play! Πέρασα το save μου από το ps3 στο vita χαλαροτατα)
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • Ξεκινησα το dishonored, ενταξει το περιμενα καλο αλλα οχι και ΤΟΣΟ καλο! Λιγο εχω παιξει αλλα πραγματικα μου αρεσει πολυ μεχρι στιγμης.

                  Comment


                  • Παράτησα το Guacamelee λίγο πριν το τέλος γιατί παραλίγο να σπάσω το Βήτα από τα νεύρα μου.Ξεκίνησα το Tearaway για να δοκιμάσω το μηχάνημα να δω ότι δουλεύουν καλά όλοι του οι μηχανισμοί,γυροσκόπια,κάμερες κλπ και είπα να το συνεχίσω γιατί μου αρέσει πάρα πολύ.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Το tearaway ειναι ιδανικό παραδειγμα του πως (σχεδον) ολοι οι μηχανισμοί του vita μπορούν να αξιοποιηθούν ευχάριστα σε ενα παιχνιδι. Το θεμα ειναι οτι με το ζορι θα βγουν 2-3 ακομα τετοια παιχνιδια :Ρ .

                      Comment


                      • Originally posted by Evans View Post
                        Το tearaway ειναι ιδανικό παραδειγμα του πως (σχεδον) ολοι οι μηχανισμοί του vita μπορούν να αξιοποιηθούν ευχάριστα σε ενα παιχνιδι. Το θεμα ειναι οτι με το ζορι θα βγουν 2-3 ακομα τετοια παιχνιδια :Ρ .
                        Πολλά λες.Εκτός κι αν έχεις να αναφέρεις κάποιο τίτλο που μου ξεφεύγει.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Θα ξεκινήσω Divinity: Original Sin.

                          Πρώτος μεγάλος σε μέγεθος τίτλος που παίζω εδώ και πολύ καιρό - ασχολούμαι πια με adventures και indie σε αηδιαστικό βαθμό, έχω χάσει την επαφή με οτιδήποτε άλλο γιατί δεν έχω το χρόνο, την αφοσίωση και τα κουράγια να πω την αλήθεια. Εύχομαι το συγκεκριμένο να με βγάλει από το λήθαργο, γιατί όλοι λένε πως είναι παιχνιδάρα και έχω καιρό να παίξω ένα γκράντε RPG. Νομίζω το τελευταίο πραγματικά καλό που έπαιξα ήταν το Dragonfal...

                          Wish me luck!
                          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                          Comment


                          • Επειδή έφαγα φλασιά, τι έγινε με το Sonic The Hedgehog 4;
                            Γιατί μείνανε στο πρώτο επεισόδιο;

                            Comment


                            • Βγήκε και δεύτερο αλλα έπεσε τρελό κράξιμο. Το πρώτο ήταν καλό πάντως imo. Σε καμμιά περίπτωση δεν έφτανε τα τρία πρώτα αλλα ήταν αξιοπρεπές- κάτι σαν το πρώτο advance. Αν θες καλό Sonic- τι καλό σούπερ ειναι απλώς θα σε ξενίζει στην αρχή- δες το sonic CD.
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • Originally posted by Titus View Post
                                Θα ξεκινήσω Divinity: Original Sin.

                                Πρώτος μεγάλος σε μέγεθος τίτλος που παίζω εδώ και πολύ καιρό - ασχολούμαι πια με adventures και indie σε αηδιαστικό βαθμό, έχω χάσει την επαφή με οτιδήποτε άλλο γιατί δεν έχω το χρόνο, την αφοσίωση και τα κουράγια να πω την αλήθεια. Εύχομαι το συγκεκριμένο να με βγάλει από το λήθαργο, γιατί όλοι λένε πως είναι παιχνιδάρα και έχω καιρό να παίξω ένα γκράντε RPG. Νομίζω το τελευταίο πραγματικά καλό που έπαιξα ήταν το Dragonfal...

                                Wish me luck!
                                Κι εγώ αυτό έπιασα από χτες.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X