Announcement

Collapse
No announcement yet.

Γενική συζήτηση περί Zelda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • απο σχολια στο net , κυριως καλτ διαγωνισμους OoT Vs MM
    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

    Authenticity sir, authenticity. "

    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



    Comment


    • Originally posted by Scatman View Post
      Μη ξεχνας οτι βγηκε προς το τελος της πορειας του Ν64 αρα ηταν καταδικασμενο να μην κανει αρκετες πωλησεις. Οι αντιδρασεις ηταν αρνητικες (ξαναλεω) απο ατομα που δεν το επαιξαν κι ακουσαν οτι ειναι διαφορετικο απτο Ocarina. Fan boys...
      Deduction skillzz imminent



      Originally posted by Scatman View Post
      απο σχολια στο net , κυριως καλτ διαγωνισμους OoT Vs MM
      Η γενικευσή μια άποψης μεριδάς ανθρώπων στον net δείχνει την πραγματική γνώμη που έχει ο κόσμος που έπαιξε τον τίτλο.



      Δεν ειναι κακο να διακοψει η Ninty Για λιγα χρονια την παραγωγη του. Ντε και καλα, καθε 2 χρονια νεο Zelda? Δεν προλαβαινει ΚΑΝ να μας λειψει. Εμπορικοτης









      Αν εξαιρέσεις τις κυκλοφορίες από φορήτα σε κονσόλες η μόνη χρονια που έγινε αυτό ήταν μεταξύ 4 swords και Wind Waker και Majora's Mask με Oracle of Ages/Seasons.

      Τα περί εμπορικότητας είναι απλά αστειά να τα λες για την σειρά, τόσο για το σενάριο του όσο και για το βάθος των χαρακτήρων που δεν αναλύσω τώρα.

      Comment


      • Αρχισαμε παλι τα καραγκοζακια με τον κλασσικο υποπτο.

        Η γενικευσή μια άποψης μεριδάς ανθρώπων στον net δείχνει την πραγματική γνώμη που έχει ο κόσμος που έπαιξε τον τίτλο.
        Ξαναδιαβασε τι εγραψα και για ποιο συγκεκριμενα κομματι και ξανακουτουλα το κεφαλι σου στον τοιχο με τον αγαπημενο σου A.A.

        απο ατομα που δεν το επαιξαν κι ακουσαν οτι ειναι διαφορετικο απτο Ocarina. Fan boys...
        απο σχολια στο net , κυριως καλτ διαγωνισμους OoT Vs MM
        Ωρες - ωρες, νομιζω οτι μιλαω σε νηπιαγωγακια. Προφανως και δεν ανεφερομαι ΣΕ ΟΛΟΥΣ. Υπαρχουν κι ατομα που για λογους αισθητικης προτειμουν κατι αλλο. Αλλα αποτι φαινεται για καποιους δεν ισχυει το προφανες! πρεπει συνεχεια να τα κανουμε 50ρακια.

        Ναι εχουν πολυ σημαντικο ρολο τα στοιχεια που μας δειχνεις κι αρχιζουν απτο 86 καθως η Νιντεντο ειναι η ιδια εταιρεια με τοτε. Oh my..

        Back to the future τωρα Απτο 1998 και μετα γινεται ο χαμος με τα Zeldas. Καθε 2-3 χρονια, νεος τιτλος. Ευχαριστω που εβαλες το γραφημα και δειχνει διανα αυτο που ειπα.

        Ναι Ακιρα, μαθε μας οικονομικα και βγαλε ακυρα τα νουμερα πωλησεων για να μας κανεις παλι να πιστεψουμε οτι η σειρα δεν ειναι εμπορικη. Σε εχω ικανο να πειραξεις παλι καμια wikipedia Για να αποδειξεις το λογο σου. Αληθεια ξερεις τι σημαινει εμπορικο και εμπορικη εκμεταλευση?

        Σχετικα με τη διαφωνια σου περι προσωπικοτητων στη σειρα, συγνωμη αδιαφορω καθως εχω δικη μου ξεκαθαρη αποψη.
        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

        Authenticity sir, authenticity. "

        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



        Comment


        • Εγώ θέλω ένα Zelda σε ένα τελείως νέο setting (ναι ρε, θέλω φουτουριστικό Zelda). Δε θα το πάρω ποτέ, αλλά ας ελπίζω.

          Comment


          • Εγώ θέλω ένα Twilight Princess 2.

            Comment


            • Ειχα γραψει κατι πολυ "καρφωτικο", αλλα επειδη ειμαι καλο παιδι και δε θελω (ακομα) να θιξω θεματα και καταστασεις, θα πω απλως να πηγαινουν σιγα σιγα προς την εξοδο μερικοι μερικοι πριν αρχιζει να φυσαει...


              ....δεν ξερεις ποτε ποιους μπορει να παρει η μπαλα, ειδικα σε αυτη την γειτονια που λεγεται Gaming κοινωτητα στην Ελλαδα.....
              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

              Comment


              • Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • Mε 6 mana πεφτει χαλαρα πρωτο γυρο...
                  :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                  Comment


                  • Για αυτό είναι common. Πέφτει με 6 και θέλει άλλα 6 για κάθε destroy. Dark Banishment ρε, έτσι κι αλλιώς δεν είμαστε dark εδώ μέσα.

                    Comment


                    • Θα πεταξω καμια τετραδα Wrath of God εδω μεσα να καθαρισει ο τοπος, αρχιζει και βρωμαει σαπιλα!!!!!
                      :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                      Comment


                      • Πραγματικά ώρες ώρες με πιάνει μια "αθώα" περιέργεια και προσπαθώ να καταλάβω πως από μια διευκρίνιση σε ένα θέμα στο The legend of Zelda γίνονται τα εξής.

                        1: Ο Σομ@ρ@ς με "απειλεί" με ΒΑΝ (αν και προσωπικά δεν καταλαβαίνω από που πηγάζει αυτή εμπάθεια)

                        2: Ο Χατζαρόπουλος με "απειλεί" με αποκαλύψεις

                        3: Πως είναι δυνατόν να παιχτεί "artifact" στο magic the gathering στο πρώτο γύρο;;;

                        Comment


                        • Αστα να πανε, ειδες ενα πραγμα; Τι κακο κι αυτο με σενα ρε παιδακι μου...

                          Σε οτι αφορα στο τριτο σου ερωτημα, υπαρχει ενας πολυ ευκολος τροπος σε Type 1 να πεταξεις οχι ενα, αλλα 4 τετοια artifacts πρωτο γυρο. Επισης υπαρχει και τραπουλα type 1 η οποια νικαει πρωτο χερι εαν ερθουν σχετικα δυο καλες lands...

                          Παντως ειλικρινα, δε σε παιρνει για αυτο καλα θα κανεις να επαναπροσδιορισεις (ειδικα με μενα) το υφος και τον τροπο επικοινωνιας σου. Ελπιζω να καταλαβαινομαστε κυριε Ambasador...
                          :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                          Comment


                          • Τι εννοείς να επαναπροσδιορίσω την επικοινωνία μου με σένα, μιλάω στον καθένα φυσικότατα.

                            Ρε Solid αγόρι μου, πας να βγάλεις θέμα από κει που δεν υπάρχει, εγώ στο πάω ακόμα πιο πέρα από το ambassatoριλική, αυτή την στιγμή εργάζομαι και ως πωλητής στο κατάστημά της nintendo στο Golden Hall παράλληλα με τις σπουδές μου.

                            Σο φακινγκ γουατ..... Τι αποδεικνύει αυτό πως δεν παίζω The Legend of Zelda, ότι δεν πρέπει να μιλάω για το The Legend of Zelda ή όποιος εργάζεται στην Nintendo είναι και fanboy ή θα έπρεπε να ντρέπομαι που εργάζομαι στην Nintendo....

                            Το ότι κάποιοι άνθρωποι εμπιστεύτηκαν εμένα στο να δουλέψω ένα κατάστημα δείχνει πολλά περισσότερα από την συμμέτοχη μου σε ένα thread σε ένα forum, διότι η δική μου εργασία και ικανότητα πληρώνεται. Αντίθετα με κάποιους άλλους εξωτερικούς συνεργάτες.....

                            Edit:Πες το ρε αγόρι μου πως παίζεις type1

                            Comment


                            • ...δε μιλαω για καταστημα... η δουλεια δεν ειναι ντροπη. Ντροπη ειναι άλλα πραγματα, αλλα ειλικρινα δε θελω να γινω παρα πολυ κακος σημερα. Ισως μια αλλη φορα...

                              Off topic closed.
                              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                              Comment


                              • Χοντραίνει το πράγμα, μπήκε και ο armstrong μέσα (σε λίγο θα σκάσει μύτη και ο άλλος, mesh νομίζω), θα παίξει γερή μπάλα μέχρι τα μεσάνυχτα.

                                Comment

                                Working...
                                X