Announcement

Collapse
No announcement yet.

Γενική συζήτηση περί Zelda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Άστο Ev@ns έχασε την "τραμπ καρτ" και οπισθοχώρησε πάω να παίξω Muramasa: The Demon Blade ή να ρίξω και καμιά μάσα ή να ρίξω και καμιά ματιά στην "Ναυπηγία" διότι γράφω την Δευτέρα τελευταίο μάθημα εξεταστική.

    Comment


    • Oh God, give me strength and patience...
      :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

      Comment


      • Originally posted by Dj Solid View Post
        Oh God, give me strength and patience...

        Comment




        • ...here...
          :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

          Comment


          • Originally posted by panayot@r@s View Post
            Εγώ θέλω ένα Zelda σε ένα τελείως νέο setting (ναι ρε, θέλω φουτουριστικό Zelda). Δε θα το πάρω ποτέ, αλλά ας ελπίζω.
            Αυτό.
            Η αλλαγή του setting θα άνοιγε και λιγάκι το μάτι μας.

            Γι’ αυτό λοιπόν, cyberpunk Zelda με τον Link να έρχεται από τα βρώμικα και σάπια σοκάκια του υποβαθμισμένου Neo Kokiri. Με τον Ganondorf να ελέγχει τη μονοπωλιακή οικονομία της Hyrule και την υπόγεια αντίσταση, με την όποια στη πορεία έρχεται σε επαφή ο Link, να προσπαθεί προκαλέσει ρήγματα στο σύστημα. Ο Link οδηγεί σάπια, κλεμμένη, μηχανή ονόματι Epona 3045, και η Malon δουλεύει σε πονηρό bar για να επιβιώσει.:kill:

            Πέρα απ’ τη πλάκα, ένα steampunk ή futuristic Zelda θα ήταν υπερβολικά τέλειο.
            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment


            • Originally posted by TravisGr View Post
              Τι εννοείς να επαναπροσδιορίσω την επικοινωνία μου με σένα, μιλάω στον καθένα φυσικότατα.

              Ρε Solid αγόρι μου, πας να βγάλεις θέμα από κει που δεν υπάρχει, εγώ στο πάω ακόμα πιο πέρα από το ambassatoριλική, αυτή την στιγμή εργάζομαι και ως πωλητής στο κατάστημά της nintendo στο Golden Hall παράλληλα με τις σπουδές μου.

              Σο φακινγκ γουατ..... Τι αποδεικνύει αυτό πως δεν παίζω The Legend of Zelda, ότι δεν πρέπει να μιλάω για το The Legend of Zelda ή όποιος εργάζεται στην Nintendo είναι και fanboy ή θα έπρεπε να ντρέπομαι που εργάζομαι στην Nintendo....

              Το ότι κάποιοι άνθρωποι εμπιστεύτηκαν εμένα στο να δουλέψω ένα κατάστημα δείχνει πολλά περισσότερα από την συμμέτοχη μου σε ένα thread σε ένα forum, διότι η δική μου εργασία και ικανότητα πληρώνεται. Αντίθετα με κάποιους άλλους εξωτερικούς συνεργάτες.....

              Edit:Πες το ρε αγόρι μου πως παίζεις type1
              Καλά εντάξει, ένα πάγκο με βιτρίνα δεν το λες αμέσως μαγαζί....
              Sundays are made for sleeping in. Sundays are made for walking around in baggy clothes, watching movies, nursing headaches and hanging out with your friends at the café. Sundays are NOT made for going to the worst neighborhood in town to find a kid who might be able to give you the information necessary to infiltrate a powerful cult that plans to take over the known universe. That's what Mondays are for.
              ---------------------
              animEΛ_ΛΑΣ

              Comment


              • Originally posted by Loggo View Post
                Αυτό.
                Η αλλαγή του setting θα άνοιγε και λιγάκι το μάτι μας.

                Γι’ αυτό λοιπόν, cyberpunk Zelda με τον Link να έρχεται από τα βρώμικα και σάπια σοκάκια του υποβαθμισμένου Neo Kokiri. Με τον Ganondorf να ελέγχει τη μονοπωλιακή οικονομία της Hyrule και την υπόγεια αντίσταση, με την όποια στη πορεία έρχεται σε επαφή ο Link, να προσπαθεί προκαλέσει ρήγματα στο σύστημα. Ο Link οδηγεί σάπια, κλεμμένη, μηχανή ονόματι Epona 3045, και η Malon δουλεύει σε πονηρό bar για να επιβιώσει.:kill:

                Πέρα απ’ τη πλάκα, ένα steampunk ή futuristic Zelda θα ήταν υπερβολικά τέλειο.
                Mε έστειλες γαμώτο, πόσο πολύ το θέλω αυτό! Πωωωωωωωωωω εντάξει, αν έβγαινε τέτοιο Zelda θα πουλούσα την αγάπη μου για τα FF ASAP.

                Comment


                • Mε έστειλες γαμώτο, πόσο πολύ το θέλω αυτό! Πωωωωωωωωωω εντάξει, αν έβγαινε τέτοιο Zelda θα πουλούσα την αγάπη μου για τα FF ASAP.
                  Και επειδή η Νιντέντο δε θέλει να χάσεις την αγάπη σου για τα FF δεν πρόκειται να βγει ποτέ τέτοιο Ζέλντα.
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Post apocalyptic Zelda ρε πως ηταν η Hyrule στο OoT οταν μεγαλωνες αλλα να ναι ετσι ολος ο κοσμος. Στο overworld να υπαρχουν τα minions του Ganon και να ελεγχουν ολες τις περιοχες, οι ανθρωποι να ζουν σε καταφυγια κρυφα ενω οι πιο δυνατοι θα κυκλοφορουν σε ομαδες των 3-4 στο overworld και θα καθαριζουν οτι τερατα βρισκουν, θα υπαρχει και σχετικη faction. Ναι ειμαι επηρεασμενος απο το επος του Fallout 3 ρε γαμωτο.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • Μήπως θες και μεταλλαγμένα poes?

                      Πάντως ενα post apocalyptic σκηνικό για ζελντα μου ακουγεται πολύ καλό σαν ιδέα. Βεβαια ειναι και θέμα σωστής υλοποίησης.
                      I attack sharks
                      when i smell them bleed
                      I dont go swimming
                      water just wants to be around me.

                      Comment


                      • Originally posted by Pilgrim View Post
                        Βεβαια ειναι και θέμα σωστής υλοποίησης.
                        Παντα ομως. (γνωμη μου)
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • Τι να κανα μπηκε πελάτης και δεν πρόλαβα να ολοκληρώσω την σκέψη μου.
                          Το θέμα ειναι οτι εεε οτι ..... διαολε ξέχασα τι ηθελα να πω.
                          I attack sharks
                          when i smell them bleed
                          I dont go swimming
                          water just wants to be around me.

                          Comment


                          • Ωραία αυτά και εγώ θα ήθελα κάτι τέτοιο αλλά παιδιά...ξέρουμε πως δε θα γίνει. Η Nintendo είναι Nintendo. Αν ήταν...BioWare ή...Naughty Dog ξέρω'γω τότε θα μπορούσε να παράγει κάτι ρηξικέλευθο.

                            Comment


                            • Zelda με steampunk KAI medieval σκηνικό ταυτόχρονα...Longest Journey anyone?
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • Λοιπόν, επειδή η E3 είναι σε 5 ημέρες θα ήθελα να υπενθυμίσω πως αυτό είναι το τοπικ για όλα τα επερχόμενα zeldas, μπορεί να ακούγεται παράξενο, αλλά πιστέψτε με, δεν είναι!

                                + Μερικές φήμες
                                Θα υπάρξει στο μέλλον 2d zelda σαν το zelda 2 nes
                                Το zelda wii θα ονομάζεται The Prophet of Light(πολύ έξω δεν το πιστεύω)
                                Θα υπάρχει demo στην ε3
                                Ο link θα έχει αντί για τόξο βαλίστρα(μπλιαχ)
                                Ταξίδια στο χρόνο μέσω σπαθιού(Blade of Time?)
                                Το κορίτσι στο artwork λέγεται Adelle
                                Και μην πιστεύετε τίποτα προφανός για να μας "μπερδέψουν" πριν την ε3
                                Οπότε υπομονή.

                                BTW Έδωσα 3 απαίσια wii games και πήρα wind waker limited! hooray
                                δεν έχω αρκετή μνήμη όμως και αν πάρω third party mem card είμαι ασφαλής
                                επίσης πήρα και μούφα controller

                                Comment

                                Working...
                                X