Announcement

Collapse
No announcement yet.

Γενική συζήτηση περί Zelda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ψήφισα σουρρεαλισμό.
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Κι εγώ.

      Αν και, για να είμαι ειλικρινείς, μάλλον το Ocarina, κυρίως λόγω νοσταλγίας, παραμένει το αγαπημένο μου. Απλά 1, θεωρώ το Majora’s Mask εξέλιξη του Ocarina και, 2, (επειδή μάλλον θα χάσει) δε θέλω να πάει τσόντα ο τελικός.
      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment


      • Προτιμω Ocarina of Time απο Majora's Mask αλλα θα ψηφισω το δευτερο γιατι η σειρα πρεπει να κανει βηματα μπροστα και οχι να ανακυκλωνεται και να επαναπαυεται. Αυτη τη στιγμη το MM θα πρεπει να αποτελει παραδειγμα και να δειξει το δρομο για το επομενο μερος.

        ΥΓ: Μου εκανε εντυπωση η μεγαλη διαφορα με την οποια το TP κερδισε το Awakening...
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Originally posted by Ramparter View Post
          Προτιμω Ocarina of Time απο Majora's Mask αλλα θα ψηφισω το δευτερο γιατι η σειρα πρεπει να κανει βηματα μπροστα και οχι να ανακυκλωνεται και να επαναπαυεται. Αυτη τη στιγμη το MM θα πρεπει να αποτελει παραδειγμα και να δειξει το δρομο για το επομενο μερος.
          Ναι γιατί η Nintendo θα δει τα αποτελέσματα και θα παραδειγματιστεί.

          BTW για την εικόνα πιο πάνω πλάκα έκανα, το καταλάβατε φαντάζομαι.

          Comment


          • Ναι το κατάλαβα, απλά επειδή το τελευταίο καιρό πολλά παιδιά ασκούμε μια αρκετά σκληρή (αλλά ρεαλιστική θα έλεγα) κριτική στο Zelda, εύκολα μπορεί να τη παρερμηνεύσει κανείς, γι' αυτό έγραψα τα παραπάνω.


            Originally posted by Ramparter View Post
            ΥΓ: Μου εκανε εντυπωση η μεγαλη διαφορα με την οποια το TP κερδισε το Awakening...
            Epic fail.
            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment


            • Εγώ πάντως πέρα διαφοράς ψήφων τα αποτελέσματα τα βρίσκω αναμενόμενα.
              Στο μόνο που διαφωνώ είναι στο ότι το Spirit Tracks έχασε απ'το Phantom Hourglass.

              Comment


              • Ψήφισα το Majoras επειδή πολύ απλά, ήταν διαφορετικό και γ@μ@γε!
                Ενώ τα ph-spirit tracks,είναι απλα FAIL.

                Comment


                • Άσχετο,αλλά θέλω να ξεκινήσω να ασχολούμαι πάλι με τη σειρά,μιας και το Ocarina το άφησα και λέω να το πιάσω ξανά στο 3DS.Βέβαια επειδή δεν έχω χώρο δίπλα στα PS360,δεν μπορώ να συνδέσω άλλη οικιακή κονσόλα,επομένως λεώ να παίξω στο ds.Έχω τα Minish Cap,Phantom Hourglass,Spirit Tracks.Και τα 2 πρώτα,αλλά δεν ψήνομαι για αυτά τώρα.Ποιο προτείνετε από τα 3;Είμαι εντελώς Noob με τη σειρά,οπότε προτείνετε κάτι ευχάριστο και σχετικά απλό.
                  Ευχαριστώ.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • To πιο απλό από αυτά που παρέθεσες είναι το phantom hourglass.Μετά πάει το spirit tracks και μετά το minish cap.Βέβαια η ποιότητα όπως είναι λογικό πάει ανάποδα!
                    Nintendo I.D.: paixtis
                    3ds friend code: 2664-2347-7128

                    Comment


                    • Παίξε το Link's Awakening του gameboy ή έστω το A Link to the Past!
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • Originally posted by Enpsty View Post
                        Εγώ πάντως πέρα διαφοράς ψήφων τα αποτελέσματα τα βρίσκω αναμενόμενα.
                        Στο μόνο που διαφωνώ είναι στο ότι το Spirit Tracks έχασε απ'το Phantom Hourglass.
                        Συμφωνώ, όλα τα ζευγάρια πήγαν ρεαλιστικά με εξαίρεση το Spirit Tracks - Phantom Hourglass και το Link’s Awakening – Twilight Princess. Ο ιδανικός ημιτελικός πάντως νομίζω ότι θα έπρεπε να αποτελείται από Ocarina of Time – Majora’s Mask – A Link to the Past και Link’s Awakening.


                        Originally posted by Altair View Post
                        Έχω τα Minish Cap,Phantom Hourglass,Spirit Tracks.Και τα 2 πρώτα,αλλά δεν ψήνομαι για αυτά τώρα.Ποιο προτείνετε από τα 3;Είμαι εντελώς Noob με τη σειρά,οπότε προτείνετε κάτι ευχάριστο και σχετικά απλό.
                        Ευχαριστώ.
                        Το καλύτερο πάντως, εκ των τριών, είναι το Minish Cap (αυτό το παιχνίδι πολύ θα ήθελα να είχε βγει σε home console).

                        A Link to the Past = Link's Awakening > Oracle of Ages ≥ Minish Cap = Oracle of Seasons >>>>>>>>>>> Spirit Tracks > Phantom Hourglass.
                        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                        Comment


                        • Περιμενα το Spirit Tracks να ειναι πιο κοντα στα αλλα... oh well


                          Originally posted by Enpsty View Post
                          Στο μόνο που διαφωνώ είναι στο ότι το Spirit Tracks έχασε απ'το Phantom Hourglass.
                          Ειναι απο τους πιο overlooked τιτλους της σειρας το ST. Ειχε τη καταρα να αποτελει "διαδοχο" του Phantom Hourglass και η θεματολογια των τρενων δεν ηταν ο καλυτερος τροπος να τραβηξεις κοσμο. Λιγοτερες πωλησεις, λιγοτεροι ψηφοι...
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • Ισχύει αυτό.

                            Πάντως, γενικά, θεωρώ ότι το Spirit Tracks τα πήγε εξαιρετικά στη δομή των dungeons, στην ανανέωση των γρίφων και στο πολύ καλό τρόπο με τον οποίο και έδεσε Link & Zelda, τόσο στο gameplay όσο και στο γενικότερο feeling που αναδυόταν μέσω της συνεργασίας των δυο. Τα..."θαλάσσωσε" στο overworld, στα αδιάφορα και με μορφή αγγαρείας side quests, τους αδιάφορους npcs’s και στη χαρακτηριστική αδυναμία του να δημιουργήσει μια αξιοπρεπών διαστάσεων ατμόσφαιρα κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού.

                            Αν τα είχε πάει λίγο καλύτερα, ειδικά στο θέμα του overworld...
                            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                            Comment


                            • Twilight princess

                              Ημουν προετοιμασμένος για ενα κακο zelda με οσα ειχα διαβασει στο internet,βαρετο κενο και αδιαφορο και τελικα επεσα σε ενα απο τα καλυτερα zelda μεχρι σημερα.Ειμαι μετα το temple στην ερημο και ελαχιστα δικαιολογουνται τα οσα διαβασα αλλα δεν το εχω τελειωσει ακομα για να εχω ολοκληρωμενη αποψη.Ειδικα τα parts με τον λυκο που πολλοι τα κατηγορουν ηταν απο τα αγαπημενα μου.Γενικα το παιχνιδι ειναι πλουσιο σαν εμπειρια μεχρι στιγμης.
                              Η αληθεια ειναι πως του λείπει κατι απο την μαγεια του ocarina of time αλλα αυτο ηταν ιδιαιτερο παιχνιδι και δυσκολα θα το ξαναφτασει καποιο zelda(το ταξιδι στον χρονο ειναι μεγαλο εργαλειο),αλλα απο αποψη ιστοριας,dungeons και bosses ειναι αριστο.Το μονο αρνητικο που μπορω να του καταλογισω μεχρι τωρα ειναι η χαμηλη δυσκολια του στις μαχες που ειναι πολυ αδιαφορες.Η δυσκολια στους γριφους μου αρεσει.

                              Comment


                              • Μεχρι εκει που εισαι μια χαρα ειναι, λιγο απο τα ιδια μεν αλλα στρωτο game. Εγω προς το τελος ξενερωσα.

                                ΥΓ: Το μεγαλυτερο κενο που μου εμεινε απο το game οσο το σκεφτομαι μετα απο καιρο, ειναι οτι το hub δεν ηταν τιποτα ιδιατερο και δε παρειχε αρκετα μερη για ψαξιμο. Επισης τα side quests ηταν μηδαμινα. Ξεκαθαρα ολος ο κοσμος γυριζε γυρω απο το main quest.
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X