Announcement

Collapse
No announcement yet.

Όταν ήμουν 8...(για "παιδιά" από 8 εώς 108 χρονών ;P)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Δεν ξέρω για μελάνι αλλά το χαρτί το έσκιζε...
    Originally posted by Squall Leonhart
    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
    Originally posted by 丹野
    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
    Originally posted by Ryu_gr
    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

    Comment


    • Αφού το μουτζούρωνε πρώτα.
      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment


      • Καμμένες συζητήσεις αναμνήσεων, αλλά εσείς παίζατε με τις γομολάστιχες?? Είχαμε ένα παιχνίδι όπου ζωγραφίζαμε δύο τέρματα στις δύο άκρες του θρανίου και εκτοξεύαμε τη γόμα με τη βοήθεια των μολυβιών με στόχο να σκοράρουμε. Κατά προτίμηση η γόμα να είναι η κλασική στρογγυλή μπλε με το πλαστικό στη μέση.

        Επίσης η μεγάλη ανακάλυψη παιχνίδι ήταν οι διορθωτικές ταινίες Pelican. Τότε μας φαινόταν σαν τη μεγαλύτερη ανακάλυψη για να σβήνεις τα λάθη των καταραμένων στιλό- και φυσικά τις χρησιμοποιούσαμε για οτιδήποτε άλλο εκτός από αυτό. Γκράφιτι με τις ταινίες, προσπάθειες να δούμε αν κολλάνε στο δέρμα ή σε ρούχα συμμαθητών κτλ κτλ Τελικά όσο μεγαλώναμε καταφεύγαμε στις καλλιτεχνικές μουντζούρες.
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • Καμμένες συζητήσεις αναμνήσεων, αλλά εσείς παίζατε με τις γομολάστιχες?? Είχαμε ένα παιχνίδι όπου ζωγραφίζαμε δύο τέρματα στις δύο άκρες του θρανίου και εκτοξεύαμε τη γόμα με τη βοήθεια των μολυβιών με στόχο να σκοράρουμε. Κατά προτίμηση η γόμα να είναι η κλασική στρογγυλή μπλε με το πλαστικό στη μέση.
          Nai!
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • Ξύλο με τον διπλανό --> γραμμή στη μέση --> μεριά σου και μεριά μου...ΕΕΕΕ μάζεψε το χέρι σου
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • Xaxaxaxa nai kai afto ginotane alla xwris to ksylo
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Εννοούσα "ξύλο"
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • Den kserw ean eseis eixate 2 vardies sto sxoleio pou phgainate (prwi - apogevma).
                  Kratousate synomilia me ta paidia apo thn allh vardia?
                  Grafame mynhmata sta thraneia epanw gia na ta doun oi alloi meta ("thraneio" to prwto mou chatroom )

                  Ekleisa kai rantevou me mia kopela etsi palia, wraies epoxes.
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • ΩΡΕ ΦΙΛΕ ΝΑΙ
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • Για ακόμα μια φορά με κάνετε να μου σηκωθεί η τρίχα.

                      Επίσης ποδόσφαιρο στα διαλείμματα με πατημένα κουτάκια κοκακόλας που καμιά φορά είχα κιόλας μέσα αναψυκτικό και γινόμασταν χάλια. Συν το ότι, κλασσική τσατσιά, κάποιος θα πάταγε το κουτάκι και το έσερνε με το πόδι.
                      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                      Comment


                      • Ω ναι!

                        Η deluxe πατέντα βέβαια ήταν αυτή όπου...παίρναμε εφημερίδες, τις τσαλακώναμε μέχρι να πάρουν κυκλική μορφή, και μετά τις τυλίγαμε με κολλητική ταινία. Μέχρι να γίνει κουρέλι έπαιζες μεγάλο τόπι. Απλά, όταν έβγαινε πολύ σκληρή, δεν ήταν να κάνεις κεφαλιά γιατί...πήγαινες κατευθείαν για ράμματα.
                        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                        Comment


                        • Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • Σκηνικό τώρα, καθηγητής ρωτάει "Ποιος θα μας διαβάσει την εργασία του;" Εγώ δεν την είχα κάνει μάλλον είχα βαρέσει κάρτα στο playstation την προηγούμενη μέρα. Κοιτάζω γύρω μου παντού σηκωμένα χέρια! Ήταν σχεδόν όλοι! Λέω ωχ, ντροπή, τουλάχιστον ας σηκώσω και γω να δείξω ότι την έκανα, τι διάολο εμένα θα διαλέξει;;

                            "Γεια πες μας Γιώργο!"

                            PWNDDDDDD!!!

                            Ε, έκανα κωλοτούμπα, και καλά έψαχνα το τετράδιο στην τσάντα και γεμάτος έκπληξη είπα πως το είχα ξεχάσει σπίτι! Μετά ο διπλανός μου με κορόιδευε κάνοντας εμένα να ψάχνει δήθεν απορημένος και να σηκώνει το στυλό του μπας και βρει από κάτω το τετράδιο Μάλλον αυτός δεν το έχαψε!
                            The illusion of free will is an illusion.

                            Comment


                            • Originally posted by Ryu_gr View Post
                              Σκηνικό τώρα, καθηγητής ρωτάει "Ποιος θα μας διαβάσει την εργασία του;" Εγώ δεν την είχα κάνει μάλλον είχα βαρέσει κάρτα στο playstation την προηγούμενη μέρα. Κοιτάζω γύρω μου παντού σηκωμένα χέρια! Ήταν σχεδόν όλοι! Λέω ωχ, ντροπή, τουλάχιστον ας σηκώσω και γω να δείξω ότι την έκανα, τι διάολο εμένα θα διαλέξει;;

                              "Γεια πες μας Γιώργο!"

                              PWNDDDDDD!!!

                              Ε, έκανα κωλοτούμπα, και καλά έψαχνα το τετράδιο στην τσάντα και γεμάτος έκπληξη είπα πως το είχα ξεχάσει σπίτι! Μετά ο διπλανός μου με κορόιδευε κάνοντας εμένα να ψάχνει δήθεν απορημένος και να σηκώνει το στυλό του μπας και βρει από κάτω το τετράδιο Μάλλον αυτός δεν το έχαψε!
                              Πω ρε φίλε... Μιλώντας για μία εργασία, θυμήθηκα μία σχεδόν παρόμοια φάση.

                              Είχαμε κάνει εργασία με τους συμμαθητές μου για το AIDS. Μέσα στην εργασία συμπεριελάμβανε και το ... στοματικό σεξ(ξέρετε τι εννοώ). Όταν μου είπαν οι άλλοι να το πω, εγώ δεν μπορούσα, γιατί έκλαιγα από τα γέλια για να αποφύγω την ντροπή να το πω αυτό μπροστά στα κορίτσια! Ο καθηγητής ρωτούσε «Τι γελάς, ρε Θάνο; Που είναι το αστείο;». Ένας δικός μου που κάναμε μαζί την εργασία, κατάλαβε γιατί γελούσα και την είπε αυτός. Μετά οι κοπέλες πάθανε σοκ. Μία έλεγε «Αμάν... Σαν δεν ντρέπεστε, ρε παιδιά;».

                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Sinclair View Post
                                Μου ερχότανε και το ελληνικό Nintendo club και χάζευα με συμμαθητές Ε δημοτικού το τεύχος από τα Σαϊνια με την 4σέλιδη διαφήμιση αναφορά στο Donkey Kong Country οπότε...
                                Ναι ρε φιλε τα Σαϊνια... Δεν πιστευω να κυκλοφορει ακομα... Εχει ιδεα κανεις ποτε σταματησαν;

                                Comment

                                Working...
                                X