Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Να κράζουμε τον Tanno ξέρουμε (κάνει καλό στην αυτοπεποίθησή μας) αλλά κανείς δε μου πρότεινε τη δική του ατόφια γνώμη για το θέμα.

      Comment


      • Το κραξιμο παει στον καθε μεσο ανεγκεφαλο ιδιων αντιληψεων και αντιφατικων θεσεων. Η λεξη κλειδι εδω ειναι η "αντιφατικων". Ειλικρινα ποναει το κεφαλι μου οταν βλεπω ανθρωπους ακομη κι ενος ανω του μεσου νοητικου επιπεδου, να αναπαραγουν οτι βλεπουν στη τηλεοραση και ταυτοχρονα να δηλωνουν αγανακτισμενοι απο τη κατασταση, το πολιτικο συστημα, τους Ευραπαιους κλπ κλπ.

        Τετοιες αποψεις δεν ειναι μονο του Tanno:
        Ανακαλύφθηκε ότι αυτοί ευθύνονται για μία σειρά φόνων κι επιθέσεων σε διαφόρους δημόσιους χώρους σκοτώνοντας αθώους ανθρώπους(βλέπε Marfin).
        Αν σαν κοινωνια δεν αρχισουμε να αμφισβητουμε αυτα που ακουμε και διαβαζουμε, δεν αναρρωτηθουμε και δε ψαξουμε και με συνειδηση δουμε την αληθεια καταματα, πως θα φτασουμε στη λυση;

        Εδω μαρκαρα αλλη μια φραση κλειδι. Την αληθεια καταματα. Ο Ελληνας δεν ειναι Αμερικανος, δεν εχει το κρατος σαν πατερα και Θεο, ο Ελληνας δε πιστευει ευκολα, πιο ευκολα αμφισβητει. Δυστυχως στη τωρινη εποχη ο Ελληνας, επιτηδευμενα κανει τον κινεζο, επιτηδευμενα δε κοιταει την αληθεια. Ειναι σε αρνηση και ακομη περισσοτερο φοβαται να δει την αληθεια. Το χειροτερο ομως ειναι οτι ο Ελληνας αυτη τη στιγμη, εχει επιλεξει να παιξει το ρολο του θυματος.

        Ενας ρολος πολυ βρωμικος. Πρωτον, παριστανοντας το θυμα κατηγορεις τους αλλους για τη καταντια σου, ψαχνεις να βρεις υπαιτιους, τι εφταιξε; με παρεσυραν; Με ποιο τροπο; πως τη πατησα ετσι; με κοροιδεψαν και οι πολιτικοι της χωρας... και οι ξενοι θελαν να μας φτασουν ως εσω...
        Δευτερον, παριστανοντας το θυμα δε κοιτας την ευθυνηση σου. Τι εισαι μωρε κανενα παιδακι; Εαν δεν εχεις εσυ την ευθυνη του εαυτου σου ποιος την εχει; Σε κοροιδεψαν οκ, τι θα κανεις τωρα; Εσενα ποια ηταν τα λαθη σου; Εισαι ετοιμος να αλλαξεις για να σωθεις ή θα πρεπει να σε σωσει καποιος αλλος;
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Raf, κράξτε όσο θέλετε, μα η Αλήθεια θα λάμψει πάντα. Τα όσα είπε ο Ραμπίδης έχει δίκιο! Να μάθετε να το ψάχνετε πιο πέρα το θέμα, αντί να μου λέτε τρολλίστικες μαλακίες τύπου Somari εδώ.
          sigpic

          Comment


          • O Aλλαχ ο ενας και μοναδικος θα μας σωσει.

            Ραμπιδη, παντα οι αλλοι φταινε
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • Somari, ο Άλλαχ δε θα σας σώσει ποτέ. Ποτέ δε σας έσωσε. Σας παράτησε τριτοκοσμικούς κι έτσι θα μείνετε, όσο τον πιστεύετε.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Ramparter View Post
                Το κραξιμο παει στον καθε μεσο ανεγκεφαλο ιδιων αντιληψεων και αντιφατικων θεσεων. Η λεξη κλειδι εδω ειναι η "αντιφατικων". Ειλικρινα ποναει το κεφαλι μου οταν βλεπω ανθρωπους ακομη κι ενος ανω του μεσου νοητικου επιπεδου, να αναπαραγουν οτι βλεπουν στη τηλεοραση και ταυτοχρονα να δηλωνουν αγανακτισμενοι απο τη κατασταση, το πολιτικο συστημα, τους Ευραπαιους κλπ κλπ.

                Τετοιες αποψεις δεν ειναι μονο του Tanno:


                Αν σαν κοινωνια δεν αρχισουμε να αμφισβητουμε αυτα που ακουμε και διαβαζουμε, δεν αναρρωτηθουμε και δε ψαξουμε και με συνειδηση δουμε την αληθεια καταματα, πως θα φτασουμε στη λυση;

                Εδω μαρκαρα αλλη μια φραση κλειδι. Την αληθεια καταματα. Ο Ελληνας δεν ειναι Αμερικανος, δεν εχει το κρατος σαν πατερα και Θεο, ο Ελληνας δε πιστευει ευκολα, πιο ευκολα αμφισβητει. Δυστυχως στη τωρινη εποχη ο Ελληνας, επιτηδευμενα κανει τον κινεζο, επιτηδευμενα δε κοιταει την αληθεια. Ειναι σε αρνηση και ακομη περισσοτερο φοβαται να δει την αληθεια. Το χειροτερο ομως ειναι οτι ο Ελληνας αυτη τη στιγμη, εχει επιλεξει να παιξει το ρολο του θυματος.

                Ενας ρολος πολυ βρωμικος. Πρωτον, παριστανοντας το θυμα κατηγορεις τους αλλους για τη καταντια σου, ψαχνεις να βρεις υπαιτιους, τι εφταιξε; με παρεσυραν; Με ποιο τροπο; πως τη πατησα ετσι; με κοροιδεψαν και οι πολιτικοι της χωρας... και οι ξενοι θελαν να μας φτασουν ως εσω...
                Δευτερον, παριστανοντας το θυμα δε κοιτας την ευθυνηση σου. Τι εισαι μωρε κανενα παιδακι; Εαν δεν εχεις εσυ την ευθυνη του εαυτου σου ποιος την εχει; Σε κοροιδεψαν οκ, τι θα κανεις τωρα; Εσενα ποια ηταν τα λαθη σου; Εισαι ετοιμος να αλλαξεις για να σωθεις ή θα πρεπει να σε σωσει καποιος αλλος;
                Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτά που λες όμως αυτό είναι μια άλλη κουβέντα. Επιμένω στην ερώτηση της άποψής σας για το θέμα αφ' ενός επειδή βλέπω (γενικά, όχι μονάχα εδώ) πως το κλείσιμο ιστοσελίδων και ραδιοφωνικών σταθμών αντιμετωπίζεται με μια αφοπλιστική χλιαρότητα πλέον, και αν υπάρχει κάποιος λόγος να συμβαίνει κάτι τέτοιο που εγώ (ως ανενημέρωτος, και όντως είμαι) αγνοώ και αφ' ετέρου επειδή εσείς, ή τουλάχιστον οι περισσότεροι, ζείτε στη πρωτεύουσα, δηλαδή μέσα στο στίγμα των πραγμάτων και έχετε καλύτερη οπτική του τι συμβαίνει στη χώρα. Εγώ μένω σε ένα εύπορο νησί που ευτυχώς δεν έχει αγγίξει ακόμα η περιβόητη "κρίση".

                Comment


                • Ποιο ειναι το ευπορο νησι που μενεις να ερθουμε και εμεις αν δεν υπαρχει κριση εκει..

                  Comment


                  • Originally posted by Raf View Post
                    Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτά που λες όμως αυτό είναι μια άλλη κουβέντα. Επιμένω στην ερώτηση της άποψής σας για το θέμα αφ' ενός επειδή βλέπω (γενικά, όχι μονάχα εδώ) πως το κλείσιμο ιστοσελίδων και ραδιοφωνικών σταθμών αντιμετωπίζεται με μια αφοπλιστική χλιαρότητα πλέον, και αν υπάρχει κάποιος λόγος να συμβαίνει κάτι τέτοιο που εγώ (ως ανενημέρωτος, και όντως είμαι) αγνοώ και αφ' ετέρου επειδή εσείς, ή τουλάχιστον οι περισσότεροι, ζείτε στη πρωτεύουσα, δηλαδή μέσα στο στίγμα των πραγμάτων και έχετε καλύτερη οπτική του τι συμβαίνει στη χώρα. Εγώ μένω σε ένα εύπορο νησί που ευτυχώς δεν έχει αγγίξει ακόμα η περιβόητη "κρίση".
                    Θελω να ελπιζω και πιστευω οτι θα ξανανοιξει

                    Somari, ο Άλλαχ δε θα σας σώσει ποτέ. Ποτέ δε σας έσωσε. Σας παράτησε τριτοκοσμικούς κι έτσι θα μείνετε, όσο τον πιστεύετε.
                    ...σε αντιθεση με την Ελλαδα που ολα χαιρουν ακρας αναπτυξης
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • Originally posted by i Have no Equal View Post
                      Ποιο ειναι το ευπορο νησι που μενεις να ερθουμε και εμεις αν δεν υπαρχει κριση εκει..
                      Όλα όλα, οι καλύτεροι trackers έχουν closed registrations..

                      Χωρίς πλάκα, εσύ έχεις pc τη τελευταία κάρτα γραφικών, δε σε 'χει πιάσει η κρίση...

                      Comment


                      • Εγω ελπιζω να παραμεινει κλειστο και να κλεισουν και τη Χ.Α αν γινεται. Εχουμε τοσα προβληματα να λυσουμε στο πολιτικο σχημα της χωρας για να μας απασχολει η "ελευθερια του λογου" της εκαστοτε ακραιας τασης που εμφανιζεται και εκφραζεται ειτε απο μπαχαλακιδες στοκους ειτε απο ιδεολογους/επαναστατες του καναπε.. Αναρχικοι και Χ.Α τα ιδια φρουτα καμια διαφορα..

                        Χωρίς πλάκα, εσύ έχεις pc τη τελευταία κάρτα γραφικών, δε σε 'χει πιάσει η κρίση...
                        Δεν εχω την τελευταια δυστυχως, not even close..

                        Comment


                        • Όταν όμως η μία ακρότητα νομιμοποιείται με όλες τις επισημότητες και η άλλη φιμώνεται, αυτό δε θα έπρεπε να μας ανησυχεί;

                          (δεν έμπαινα indymedia και δε ξέρω τι "φρούτο" ήταν)

                          Comment


                          • Συγχέεις τους αναρχικούς με τα μπάχαλα.
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • Γιατι δεν κανουν μπάχαλα??

                              Comment


                              • Πάλι.
                                Άλλο ο αναρχικός
                                Άλλο τα μπάχαλα που το παίζουν αναρχικοί

                                ΑΝΑΡΧΙΚΟΣ





                                ΜΠΑΧΑΛΟΣ

                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X