Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τελος παντων μπαχαλοψευτοαναρχικοι αν σε βολευει και κολλαμε στην ονομασια τους.. Indymedia ελαχιστες φορες ειχα μπει και δεν μου εδωσε την εντυπωση της πρωτης φωτογραφιας να πω την αληθεια..

    Comment


    • Originally posted by Somari View Post
      Συγχέεις τους αναρχικούς με τα μπάχαλα.
      Ξέρω καλύτερα απ' αυτό. Το μπάχαλο είναι η ακρότητα για την οποία μίλησα, όχι ο αναρχισμός και η θεωρία του. Το άλλο άκρο αντίστοιχα είναι ο φασισμός μαζί με τη βιαιοπραγία του.

      Comment


      • Originally posted by i Have no Equal View Post
        Εγω ελπιζω να παραμεινει κλειστο και να κλεισουν και τη Χ.Α αν γινεται. Εχουμε τοσα προβληματα να λυσουμε στο πολιτικο σχημα της χωρας για να μας απασχολει η "ελευθερια του λογου" της εκαστοτε ακραιας τασης που εμφανιζεται και εκφραζεται ειτε απο μπαχαλακιδες στοκους ειτε απο ιδεολογους/επαναστατες του καναπε.. Αναρχικοι και Χ.Α τα ιδια φρουτα καμια διαφορα..
        Να κατι τετοιες αποψεις δινουν αλλωθι στο να κλεινουν site οπως το indymedia. Και δεν ειναι οτι εγω εχω θετικη αποψη για το indymedia ή πραγματικα ξερω τι παιζει, αλλα γι' αυτο ακριβως το λογο λυπαμαι να βλεπω αποψεις σαν την παραπανω. Απ'τη στιγμη που κανεις δε μπορει να μου εγγυηθει, ουτε καν εγω ο ιδιος μπορω να μαι σιγουρος, ποιες σελιδες ειναι οκ και ποιες εχουν σκοπο το κιτρινισμο, το λαϊκισμο, τη παραπληροφορηση, το μπαχαλο δε μπορω να δεχθω καποιον να τις κλεινει σα να ξερει τι ειναι καλυτερο για μενα. Ασ'την ανοιχτη και οποιος θελει ας την εμπιστευτει.

        Για μενα οποιος θελει να κλεινει κατι απλα επειδη δε ταιριαζει με τις αποψεις του, ειναι τρομερα ανασφαλης. Σα τους βλακεντιους που μπαινουν στη σελιδα του Μαιπρεσιους στο fb και βγαζουν τη χολη τους που υπαρχει αυτη η σελιδα και ζητουν να κατεβει.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Ενταξει να υπαρχουν και ορια ομως, δεν ξερω και εγω τι επαιζε αλλα φανταζομαι για να το κλεισουν κατι ποιο σοβαρο απο τις πολιτικες αποψεις των μελων του. Απο κει και περα θα επρεπε να νοιαζομαι να μην κλεισει ενα μπαχαλοsite? Αν ηταν φασιστικο site την ιδια ευαισθησια θα επρεπε να δειχναμε για να μην κλεισει?

          Η σελιδα του μαιπρεσιους μια που την ανεφερες να σου πω οτι εγω δεν παω ποτε εκκλησια και Χριστιανος μονο στην ταυτοτητα παρ'ολα αυτα μου φανηκε "ενοχλητικη" και καθολου αστεια.. Πες οτι θες οτι ο θεος δεν υπαρχει etc. τρολλαρε κανε οτι θες αλλα μην προσβαλεις και ξεφτιλιζεις ετσι τα πιστευω του αλλου, ε μια τετοια σελιδα να κλεισει δεν με πειραζει καθολου ισα ισα καλα θα εκαναν. Δεν θα εμπαινα ποτε βεβαια για να απαιτησω να κλεισει και αλλα τετοια γραφικα απλα δεν θα ξαναεμπαινα και θα εκανα ενα report..

          Comment


          • Ενταξει να υπαρχουν και ορια ομως, δεν ξερω και εγω τι επαιζε αλλα φανταζομαι για να το κλεισουν κατι ποιο σοβαρο απο τις πολιτικες αποψεις των μελων του. Απο κει και περα θα επρεπε να νοιαζομαι να μην κλεισει ενα μπαχαλοsite? Αν ηταν φασιστικο site την ιδια ευαισθησια θα επρεπε να δειχναμε για να μην κλεισει?


            Αυτό που με ενοχλεί εμένα είναι η ίδια η απροκάλυπτη λογοκρισία. Πιστεύω πως εάν συνέβαινε το ίδιο πράγμα λίγα χρόνια πίσω θα υπήρχαν εντονότερες αντιδράσεις. Το συμπέρασμά μου είναι πως, για κάποιο λόγο, έχουμε συνηθίσει σε αυτό που γίνεται γύρω μας.

            Πες οτι θες οτι ο θεος δεν υπαρχει etc. τρολλαρε κανε οτι θες αλλα μην προσβαλεις και ξεφτιλιζεις ετσι τα πιστευω του αλλου


            Δύσκολα ακούγεται σεβαστό κάτι τέτοιο στη προοδευτική και εκκοσμικευμένη κοινωνία μας πλέον. Ό,τι είναι τα μπάχαλα για τον αναρχισμό είναι και ο μαϊπρέσιους και ο γέροντας "παστίτσιος" για τον αθεϊσμό.

            Comment


            • Originally posted by Raf View Post
              Ξέρω καλύτερα απ' αυτό. Το μπάχαλο είναι η ακρότητα για την οποία μίλησα, όχι ο αναρχισμός και η θεωρία του. Το άλλο άκρο αντίστοιχα είναι ο φασισμός μαζί με τη βιαιοπραγία του.
              Δε μιλαγα σε εσενα
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Originally posted by Somari View Post
                Δε μιλαγα σε εσενα
                ΟΚ, χωρίς quotation marks πού να το καταλάβω.

                Comment


                • Originally posted by Raf View Post
                  Αυτό που με ενοχλεί εμένα είναι η ίδια η απροκάλυπτη λογοκρισία. Πιστεύω πως εάν συνέβαινε το ίδιο πράγμα λίγα χρόνια πίσω θα υπήρχαν εντονότερες αντιδράσεις. Το συμπέρασμά μου είναι πως, για κάποιο λόγο, έχουμε συνηθίσει σε αυτό που γίνεται γύρω μας.
                  Μπα, δεν είναι θέμα συνήθειας. Είναι πως η συγκεκριμένη κίνηση τη δεδομένη στιγμή εξυπηρετεί διαφορετικά συμφέροντα από αυτά που θα εξυπηρετούσε πριν πέντε χρόνια. Φίμωση θα ήταν τότε (οπότε και δεν έγινε, γιατί δεν ενδιέφερε κανέναν να φιμώσει τους αναρχικούς ή τους "αναρχικούς"), σήμερα ήταν απλώς μια κίνηση επίδειξη δύναμης, "δημοκρατικού ήθους" ("όχι στις ακρότητες" και λοιπά) κι επιβολής / παγίωσης της "έννομης τάξης" στη χώρα.
                  "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                  Comment


                  • Originally posted by TheCursed View Post
                    Μπα, δεν είναι θέμα συνήθειας. Είναι πως η συγκεκριμένη κίνηση τη δεδομένη στιγμή εξυπηρετεί διαφορετικά συμφέροντα από αυτά που θα εξυπηρετούσε πριν πέντε χρόνια. Φίμωση θα ήταν τότε (οπότε και δεν έγινε, γιατί δεν ενδιέφερε κανέναν να φιμώσει τους αναρχικούς ή τους "αναρχικούς"), σήμερα ήταν απλώς μια κίνηση επίδειξη δύναμης, "δημοκρατικού ήθους" ("όχι στις ακρότητες" και λοιπά) κι επιβολής / παγίωσης της "έννομης τάξης" στη χώρα.
                    Σύμφωνοι αλλά γιατί χρησιμοποίησες εισαγωγικά;

                    (ωστόσω με ένα δεύτερο διάβασμα μου ακούγεται πολύ θεωρητικό αυτό που λες.. σε απλή και ταπεινή γλώσσα, αν κάποιος σου βάλει το χέρι στο στόμα σε νοιάζει αν το έκανε για το τάδε ή το δείνα συμφέρον; σημασία έχει το ίδιο το γεγονός)

                    Comment


                    • Originally posted by Ramparter View Post
                      Εισαι ετοιμος να αλλαξεις για να σωθεις ή θα πρεπει να σε σωσει καποιος αλλος;
                      Nα ψηφιζατε ΝΔ να έβγαινε αυτοδύναμη, θα σωνόμασταν

                      Originally posted by i Have no Equal View Post
                      εγω δεν παω ποτε εκκλησια και Χριστιανος μονο στην ταυτοτητα π
                      ούτε στην Ανάσταση:xp:;
                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • Originally posted by Raf View Post
                        (αν κάποιος σου βάλει το χέρι στο στόμα σε νοιάζει αν το έκανε για το τάδε ή το δείνα συμφέρον; σημασία έχει το ίδιο το γεγονός)
                        Φυσικά και σε νοιάζει το γιατί το έκανε, εμάς τους τρίτους δε αυτό που θα έπρεπε να μας ενδιαφέρει είναι η σημασία του συμβάντος για εμάς. Δε θεωρώ πως έχασα κάτι με το κλείσιμο του Indymedia, ούτε και φιμώθηκε ουσιαστικά κάποιος χώρος, καθώς ο συγκεκριμένος έχει και πάρα πολλές άλλες διεξόδους έκφρασης και διαλόγου.

                        Νομίζω πως έχουμε πολύ, πολύ μεγαλύτερα προβλήματα και πολύ ισχυρότερα συμπτώματα αυτών στην κοινωνία μας σήμερα για να καθόμαστε και ν' ασχολούμαστε με το Indymedia - και αυτό που έγραψα ισχύει ακόμη κι αν περιοριστούμε στα ζητήματα λογοκρισίας.
                        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                        Comment


                        • Εντάξει πλάκα έχει αλλά επειδή ήμουν μέσα σε αυτό http://www.youtube.com/watch?v=dwhVQ_jxQj4 και ακόμα προσπαθώ να έρθω στα ίσα μου, κλείνει γιατί δεν έχω όρεξη να παρακολουθώ πότε θα το κάνετε τελείως μπουρδέλο
                          Αύριο ξανά λοιπόν και μέχρι τότε μελετήστε το παρακάτω video, θα σας φανεί χρήσιμο, πιθανώς να σας ανοίξει και τα μάτια

                           
                          :troll:

                          Comment


                          • Κόψτε το.
                            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                            Comment


                            • Successful trolls are successful then
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment

                              Working...
                              X