Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Δεν κατάλαβα.Να banaριστεί ο Φυγε για ποιο λόγο?Επειδή αυτά που πιστεύει τα λέει χύμα και δεν κρύβεται λόγω αντίθετων απόψεων ή έστω κάπως ακραίων σε συγκεκριμένες περιπτώσεις?Κανείς δεν είναι αλάνθαστος και όλες οι απόψεις είναι σεβαστές.Κατανοώ ότι το ύφος του αρκετές φορές είναι παρατραβηγμένο αλλά δεν κρατάει μίση και κακίες.Είναι χαβαλετζής θα έλεγα.Τέσπα,οι απαγορεύσεις μπαίνουν σε υπερβολικά αρνητικές πράξεις από άτομα που τους τρώει ο οργανισμός του για κάτι τέτοιο.Μην υπερβάλλουμε.

    Comment


    • αν και διαφωνω σχεδον στο καθε τι που λεει ο ΦΥΓΕ_114, ΔΕΝ θελω να γινει ban γιατι εχει πλακα και γενικα δεν βρισκω σωστο να "εκδιωχτει" καποιο μελος ετσι απλα επειδη εγινε ενα σκηνικο και εβρισε καποιο ατομο ή επειδη δεν συμφωνουν ορισμενοι με τις αποψεις του ή επειδη μπορει να γραφει βλακειες. Δημοκρατια εχουμε και στη δημοκρατια χωραν ολες οι αποψεις νομιζω. εκτος αν διαφωνει καποιος admin/mod οποτε οκ παω πασο, δικο σας το φορουμ, εσεις κανετε κουμαντο...

      Comment


      • Ο ΦΥΓΕ απλά έχει αίσθηση του χιούμορ.Εγώ προσωπικά αυτό έχω αντιληφθεί και,στην τελική,γελάω πολλές φορές με κάποια πράγματα που γράφει.(καμμία σχέση με γελοιποίηση απλά μου φαίνονται όντως αστεία)Ναι στην αρχή ήταν σίγουρα εκτός κλίματος,αλλά πλέον τον θεωρώ σωστό μέλος του forum.Ren συμφωνώ μαζί σου όπως και με τον UEG.
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • Προσωπικά πιστεύω πως το να φύγει κάποιος στο εξωτερικό είναι η τελευταία λύση. Στο εξωτερικό πας όταν δεν έχει να κάνεις πια απολύτως τίποτα στην μητέρα πατρίδα, είναι μια λύση απελπισίας κατά κάποιο τρόπο, όχι βέβαια πάντα, άλλες φορές μπορεί να αποτελεί και επιλογή ή επειδή έτσι το έφεραν τα πράματα, πχ πας σπουδάζεις έξω και βρίσκεις εκεί μια πολύ καλή εργασία κτλ. Βέβαια για τους Έλληνες μετανάστες των ΗΠΑ, Αυστραλίας, Δ.Γερμανίας κτλ η φυγή στο εξωτερικό ήταν λύση απελπισίας.

          Αλλά ακόμη και έξω να πας επειδή νομίζεις πως θα είναι καλύτερα από την Ελλάδα δεν είναι κάτι το σίγουρο. Ξέρω μετανάστες από Γερμανία που δεν κολυμπάνε και στο χρήμα, εκεί η ζωή έχεις άλλες δυσκολίες και φυσικά η ποιότητα ζωής με την έννοια το πως χέρεσε τη ζωή αλλά και οι άνθρωποι είναι κατά πολύ χειρότερα απ' ότι εδώ στην Ελλάδα.

          Επίσης Ellesar ρατσισμός υπάρχει παντού και θα υπάρχει όσο υπάρχουν άνθρωποι, δεν είναι μόνο κακό της Ελλάδας, μάλιστα σε άλλες χώρες είναι πολύ πιο έντονος, πχ υπάρχουν περιοχές της Γερμανίας όπου δεν μπορεί να κυκλοφορήσει μαύρος.

          Το θέμα είναι οι άνθρωποι τι κάνουν, από τον καθένα ξεχωριστά ως γενικά το σύνολο. Έστω και το παραμικρό μπορεί να είναι προς όφελος της χώρας σου, από το να μη ρίξεις ένα μπουκάλι με νερό στο δρόμο έως το να προσπαθείς να είσαι όσο πιο επιμελής φοιτητής μπορείς και να γίνεις καλός επιστήμονας κτλ. Η Ελλάδα είναι μια μια ανώτερη ιδέα, δεν εγκλωβίζεται στα στενά όρια του ελληνικού κράτους το οποίο το αποτελούμε εμείς, αλλά από το να γκρινιάζουμε συνεχώς καλύτερα ας κάνουμε μια προσπάθεια, βλέπω άτομα εδώ μέσα που δεν είναι καν 18 ή δεν έχουν βγάλει τη σχολή τους ακόμη και δηλώνουν πως θα φύγουν από τη χώρα αμαχητί.
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • Γιατι να φυγει..? επειδη ειπε να βρει καμια γυναικα να ξελαμπικαρει..? η για τις αποψεις του..?

            Αν ειναι το δευτερο εχουμε δημοκρατια ο καθενας λεει και πιστευει οτι θελει μην το ξεχνατε.. Τουλαχιστον ο φυγε το παραδεχετε λεει θελω να γινω λαμογιο και να βγαλω λεφτα εσεις οι διανοουμενοι αριστεριστες που θα αλλαξετε τον κοσμο να δω τι θα κανατε αν ειχατε την ευκαιρια...

            B) B)
            Ban σε οσους δεν ειναι αναρχοαριστεριστες απο δω και περα.. ;) ;)
            [/b]
            Nαι ρε είμαι Χριστιανός Αριστεριστής και θέλω να αλλάξω τον κόσμο, μην κοιτώντας μόνο το σαρκίο μου...τι ζόρι τραβάς?

            Θα ήμουν πολύ αφελής αν απαιτούσα ban για τα φαρσικά/ηλίθια τσιτάτα που λέει ο φίλος σου στο ΛΑΟΣ..αλλά εγώ όμως θυμάμαι και αυτό είναι που εμένα με καίει ακόμα: όταν λοιπόν είχε μαθευτεί το νέο για τον ακρωτηριασμό της Γιαννάκου, είχε πει "καλά της κάνανε, καλά να παθει" και τέτοια...
            Εγώ σαν άνθρωπος δεν μπορώ να το δεχτώ αυτό...αν εσύ το δέχεσαι, δικό σου πρόβλημα και κατ εμέ αυτό αποτελεί λόγο για ban, αλλά that's me...
            Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

            Let's just all say the magic words and go back to reality.

            THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

            Comment


            • Nαι ρε είμαι Χριστιανός Αριστεριστής και θέλω να αλλάξω τον κόσμο, μην κοιτώντας μόνο το σαρκίο μου...τι ζόρι τραβάς?

              Θα ήμουν πολύ αφελής αν απαιτούσα ban για τα φαρσικά/ηλίθια τσιτάτα που λέει ο φίλος σου στο ΛΑΟΣ..αλλά εγώ όμως θυμάμαι και αυτό είναι που εμένα με καίει ακόμα: όταν λοιπόν είχε μαθευτεί το νέο για τον ακρωτηριασμό της Γιαννάκου, είχε πει "καλά της κάνανε, καλά να παθει" και τέτοια...
              Εγώ σαν άνθρωπος δεν μπορώ να το δεχτώ αυτό...αν εσύ το δέχεσαι, δικό σου πρόβλημα και κατ εμέ αυτό αποτελεί λόγο για ban, αλλά that's me...
              [/b]
              Οτι ζορι θελω τραβαω δημοκρατια εχουμε, αν σε ενοχλει ξυδακι...

              Δε νομιζω να ειπε τπτ τετοιο σοβαρα, δεν εχω παρακολουθησει το θεμα βεβαια...

              Για εμενα να τρωει μπαν οποιος απαιτει μπαν.. οι moderators ξερουν τη δουλεια τους δε χρειαζονται υποδειξεις.. ;)

              Comment


              • To είπε..και σε κάποια θέματα πλάκα δεν κάνουμε..εκτός και αν είσαι τόσο αναίσθητος και χοντρόπετσος, που στην τελική παίζει και να ναι..
                Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                Let's just all say the magic words and go back to reality.

                THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                Comment


                • Κάποιος παρακαλώ να βάλει τον ορισμό της έννοιας Δημοκρατίας διότι πίσω από ανωνυμία η χρήση της ελευθερίας των απόψεων που είναι γνώρισμα της Δημοκρατίας και όχι ο ορισμός της καταντάει ασυδοσία και κατάχρηση η κάθε μαλακία που τσαμπουνάει ο καθένας στο όνομα της.

                  Το ότι έχεις δικαίωμα να το λες άλλο τόσο δικαίωμα έχουμε και εμείς να το κρίνουμε και όταν θιγείς το θέμα της ελευθέριας της έκφρασης μάθε να το χρησιμοποιείς σωστά χωρίς να βάζεις μπροστά κάθε είδους φιλελεύθερη μαλακία που δεν μπορεί να σταθεί με κανένα επιχείρημα.

                  Ακόμα και στην Δημοκρατία υπάρχουν νομοθετικά πλαίσια που περιορίζουν την κάθε μην αποδεκτή συμπεριφορά από τα κοινά της πλειοψηφίας για να περιορίσουν μειονότητες με διαφορετικές απόψεις.

                  Μάθε πως λειτουργεί ένα πολίτευμα πριν το βάζεις μπροστάρη σε κάθε χαβαλεδιά που θες να κάνεις......

                  Comment


                  • Κάποιος παρακαλώ να βάλει τον ορισμό της έννοιας Δημοκρατίας διότι πίσω από ανωνυμία η χρήση της ελευθερίας των απόψεων που είναι γνώρισμα της Δημοκρατίας και όχι ο ορισμός της καταντάει ασυδοσία και κατάχρηση η κάθε μαλακία που τσαμπουνάει ο καθένας στο όνομα της.

                    Το ότι έχεις δικαίωμα να το λες άλλο τόσο δικαίωμα έχουμε και εμείς να το κρίνουμε και όταν θιγείς το θέμα της ελευθέριας της έκφρασης μάθε να το χρησιμοποιείς σωστά χωρίς να βάζεις μπροστά κάθε είδους φιλελεύθερη μαλακία που δεν μπορεί να σταθεί με κανένα επιχείρημα.

                    Ακόμα και στην Δημοκρατία υπάρχουν νομοθετικά πλαίσια που περιορίζουν την κάθε μην αποδεκτή συμπεριφορά από τα κοινά της πλειοψηφίας για να περιορίσουν μειονότητες με διαφορετικές απόψεις.

                    Μάθε πως λειτουργεί ένα πολίτευμα πριν το βάζεις μπροστάρη σε κάθε χαβαλεδιά που θες να κάνεις......
                    [/b]
                    Ωχ εχουμε ενα μορφωμενο badass τυπο εδω περα, κανεις δε μπορει να τα βαλει μαζι του... ενα θα σου πω μονο δε μπορεις να μου κανεις τπτ γιατι εχουμε δημοκρατια.. ξυδακι και εσυ και αντε γεια..

                    Να τον γραψεις εσυ τον ορισμο και να τον κανουμε sticky να τον βλεπουμε.. B)

                    Τωρα να σοβαρευτουμε δε νομιζω ο φυγε να ειπε κατι τετοιο σοβαρα για τη γιαννακου, θα μας πει και ο ιδιος βεβαια αλλα αν εχει γινει κατι τετοιο ειμαι κατα φυσικα και δε συμφωνω..

                    Comment


                    • Προσωπικά πιστεύω πως το να φύγει κάποιος στο εξωτερικό είναι η τελευταία λύση. Στο εξωτερικό πας όταν δεν έχει να κάνεις πια απολύτως τίποτα στην μητέρα πατρίδα, είναι μια λύση απελπισίας κατά κάποιο τρόπο, όχι βέβαια πάντα, άλλες φορές μπορεί να αποτελεί και επιλογή ή επειδή έτσι το έφεραν τα πράματα, πχ πας σπουδάζεις έξω και βρίσκεις εκεί μια πολύ καλή εργασία κτλ. Βέβαια για τους Έλληνες μετανάστες των ΗΠΑ, Αυστραλίας, Δ.Γερμανίας κτλ η φυγή στο εξωτερικό ήταν λύση απελπισίας.

                      Αλλά ακόμη και έξω να πας επειδή νομίζεις πως θα είναι καλύτερα από την Ελλάδα δεν είναι κάτι το σίγουρο. Ξέρω μετανάστες από Γερμανία που δεν κολυμπάνε και στο χρήμα, εκεί η ζωή έχεις άλλες δυσκολίες και φυσικά η ποιότητα ζωής με την έννοια το πως χέρεσε τη ζωή αλλά και οι άνθρωποι είναι κατά πολύ χειρότερα απ' ότι εδώ στην Ελλάδα.

                      Επίσης Ellesar ρατσισμός υπάρχει παντού και θα υπάρχει όσο υπάρχουν άνθρωποι, δεν είναι μόνο κακό της Ελλάδας, μάλιστα σε άλλες χώρες είναι πολύ πιο έντονος, πχ υπάρχουν περιοχές της Γερμανίας όπου δεν μπορεί να κυκλοφορήσει μαύρος.

                      Το θέμα είναι οι άνθρωποι τι κάνουν, από τον καθένα ξεχωριστά ως γενικά το σύνολο. Έστω και το παραμικρό μπορεί να είναι προς όφελος της χώρας σου, από το να μη ρίξεις ένα μπουκάλι με νερό στο δρόμο έως το να προσπαθείς να είσαι όσο πιο επιμελής φοιτητής μπορείς και να γίνεις καλός επιστήμονας κτλ. Η Ελλάδα είναι μια μια ανώτερη ιδέα, δεν εγκλωβίζεται στα στενά όρια του ελληνικού κράτους το οποίο το αποτελούμε εμείς, αλλά από το να γκρινιάζουμε συνεχώς καλύτερα ας κάνουμε μια προσπάθεια, βλέπω άτομα εδώ μέσα που δεν είναι καν 18 ή δεν έχουν βγάλει τη σχολή τους ακόμη και δηλώνουν πως θα φύγουν από τη χώρα αμαχητί.
                      [/b]
                      αυτο το post ηρθε λιγο καθυστερημενα ή μου φαινετε ? οπως και να χει, διαφωνω περι Ελλαδας και ανωτερης ιδεας, τι παραπανω εχει απο τις αλλες χωρες, εκτος απο περισσοτερα προβληματα ?

                      Comment


                      • Δημοκρατεια = εξουσια στο δημο. Αρα ο δημαρχος κανει οτι θελει και οι υπολοιποι το λουπο.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • Δημοκρατεια = εξουσια στο δημο. Αρα ο δημαρχος κανει οτι θελει και οι υπολοιποι το λουπο.
                          [/b]
                          λουπο?loop?
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • Τοτε εκτος αν καποιος απο εμας ειναι δημαρχος και δεν το γνωριζω STFU everyone...

                            Comment


                            • Μισή μέρα δεν μπήκα ο άνθρωπος και το κάνατε γης Μαδιάμ. Έστω και καθυστερημένα, να σταματήσουν οι προσωπικές επιθέσεις και τα εριστικά σχόλια.
                              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                              Comment


                              • Forza sto Fasismo ton Moderators!!!
                                (oti na nai... O piretos fteei kai paramilao )

                                Comment

                                Working...
                                X