Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Χθες ειδα το "Η μυστικη ζωη των λεξεων" (δε γνωριζω των ακριβη αρχικο τιτλο).Πολυ καλη ταινια που περιστρεφεται γυρω απο τις κτηνωδιες εν καιρω πολεμου, τα σημαδια που αφηνουν καθως και την απιστευτη ικανοτητα του ανθρωπου να γυρνα την πλατη του στα προβληματα των αλλων και στο παρελθον.Πολυ καλη προταση.
    <div align="center">

    "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

    Comment


    • Rec

      Δεύτερη φορά. Την πρώτη στο σινεμά, τώρα σε dvd. Επιτέλους σοβαρή ταινία τρόμου. Στην τσίτα επί ενενήντα λεπτά.
      Ισπανικής παραγωγής από τον σκηνοθέτη του Darkness (αγγλόφωνο αυτό, χρηματοδοτούμενο εξ Αμερικής) το οποίο πετσοκόφτηκε στο μονταζ από τα άθλια αμερικανάκια.

      Δείτε το όπωσδηποτε αν γουστάρετε ταινίες τρόμου. (Και μείνετε μακριά από την επερχόμενο αμερικάνικο remake ονόματι Quarantine. Το trailer είναι για γέλια).

      Comment


      • Ωραιο ηταν τη πρωτη φορα στο σινεμα αλλα δοκιμασα δευτερη στο pc και βαριομουν επειδη ηξερα τι γινεται. Εξακολουθω βεβαια να πιστευω οτι αξιζει να το δει οποιος δε το εχει κανει ηδη.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Aν και για το quarantine διαβαζω πολυ καλες κριτικεςπερι αξιοπρεπους remake.

          Ε παιζει και η αδερφη του Dexter,αρα καλο θα&#39;ναι

          Comment


          • Χθες ειδα το "Η μυστικη ζωη των λεξεων" (δε γνωριζω των ακριβη αρχικο τιτλο).Πολυ καλη ταινια που περιστρεφεται γυρω απο τις κτηνωδιες εν καιρω πολεμου, τα σημαδια που αφηνουν καθως και την απιστευτη ικανοτητα του ανθρωπου να γυρνα την πλατη του στα προβληματα των αλλων και στο παρελθον.Πολυ καλη προταση.
            [/b]
            Εγώ πάλι τη βρήκα... w8 . Μάλλον ξέρεις xD .

            Τέλος πάντων, τη συγκεκριμένη ταινία εγώ τη βρήκα ιδιαίτερα βαρετή (μετά από λίγη σκέψη και κάποιες ώρες που πέρασαν αφοτου την είδα). ΟΚ έλεγε κάποια πράγματα αλλά ο τρόπος που τα έλεγε ήταν τόσο κοινότυπος που από την πρώτη στιγμή περίμενα τη σκηνή προς το τέλος που θα σου πετάξει όλο το σενάριο. Δεν μπορώ να πω ότι δε με άγγιξε, μια που μιλούσε για γεγονότα που έχουν βάσεις, αλλά σαν ταινία τη βρήκα ιδιαίτερα αδιάφορη (σκηνοθετικά και αισθητικά). Σεναριακά δεν τη λες αδιάφορη γιατί, όπως είπα, βασίζεται σε γεγονότα που ισχύουν και πρέπει να είσαι αναίσθητος για να μη σε αγγίξουν.

            Comment


            • Donnie Darko.
              Omg, τι ταινια.

              Φοβερη εμπειρια και σιγουρα μια απο τις καλυτερες ταινιες που ειδα τους τελευταιους μηνες. Δεν ξερω σε τι ακριβως να σταθω, αλλα κατι η πολυ καλη σκηνοθεσια, κατι το αναλογο ποιοτικα OST, κατι η μεταφυσικη πλευρα της ταινιας... το αποτελεσμα ηταν αν μη τι αλλο παραπανω απο ικανοποιητικο.

              Το τελος ηταν ακομα καλυτερο και παροτι καποιος αλητης εδω μεσα μου το ειχε κανει spoil, μετα χαρας διαπιστωσα πως δεν ειχε καμια σημασια το εν λογω spoiler.
              Οπως μου ειπε κι ενας φιλος αλλωστε, σημασια εχει το ταξιδι και οντως ετσι ηταν.

              Πολυ συγκινητικο τελος - εβλεπα την ταινια μαζι μ&#39; εναν φιλο και απλα κοιτιομασταν κατα το credits roll χωρις να λεμε τιποτα.

              Δειτε το και δε θα μετανιωσετε.

              Comment


              • Eίδα σήμερα το Vicky Cristina Barcelona και μου φάνηκε πολύ μέτριο...Είχα διαβάσει τα καλύτερα,αλλά η άποψή μου είναι πως το χιούμορ ήταν αρκετά κλισέ και κουρασμένο,οι καταστάσεις μάλλον εκβιασμένες,,οι ηθοποιοί-εξαιρουμένης της Peneloppe Cruz-απλά διεκπεραιωτικοί...Πολύ όμορφη η φωτογραφία ωστόσο και η Βαρκελώνη αλλά δε μου άφησε κάτι σαν ταινία.Τέλος πάντων οι fan θα σπεύσουν,ό,τι κι αν πω εγώ ούτως ή άλλως. smile.gif [/b]
                Αν έχεις δει και το scoop μπορείς να κάνεις μία σύγκριση για το που βρίσκεται η ταινία ποιοτικά σε σχέση με αυτό;

                Comment


                • Αν το Scoop σου άρεσε,γέλασες κτλ(όπως συνέβη με εμένα)μάλλον το Vicky Cristina είναι ένα σκαλί κάτω.
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • Αν το Scoop σου άρεσε,γέλασες κτλ(όπως συνέβη με εμένα)μάλλον το Vicky Cristina είναι ένα σκαλί κάτω.
                    [/b]
                    Aκριβώς επειδή και σε εμένα τα ίδια συνέβηκαν, τώρα έχω ξενερώσει με αυτό που λες .

                    Comment


                    • Σαν κομεντί-σχόλιο πάνω στη γυναικεία ψυχοσύνθεση από το πρίσμα του Γούντι Άλεν δεν είναι κακό αλλά περίμενα περισσότερα μετά την ανάκαμψη που παρατήρησα στα Match Point,Scoop ακόμη και στο Cassandra&#39;s Dream.

                      Δες το σε DVD θα περάσεις πολύ καλύτερα και ίσως το εκτιμήσεις περισσότερο.Εγώ αυτό θα κάνω μήπως και το αδίκησα...Το Σάββατο δεν ενδείκνυται για εξόδους σε κινηματογράφους και δη για ταινίες που τις παίζουν λίγες αίθουσες.Όλοι οι Αμπελόκηποι είχαν μαζευτεί στο ΝΙΡΒΑΝΑ,αναμονή 1 ώρα στη σειρά για την προβολή των 9,εισιτήρια έβγαλα για την προβολή των 11 όπου πάλι γινόταν ο χαμός.Πήγα να καθίσω στη θέση μου μόνο και μόνο για να μάθω από μια μεσόκοπη ευγενική κυρία που πέταξε την τσάντα της για να την καπαρώσει,πως η αρίθμηση δεν ισχύει(wtf??)και τελικά η οθόνη ήταν πραγματικά γτπ όπως και η αίθουσα.Μετά από όλα αυτά ό,τι καλή διάθεση είχα,είχε εξανεμιστεί.Απέμεινε μόνο η αναμονή για την ταινία η οποία αν και με ηρέμησε(πολυ καλή μουσική,τοπία κτλ)μου φάνηκε απλά μια μέτρια κομεντί-ειδικα για το επίπεδο του Άλεν.
                      Παρόμοια απογοητεύτηκα από το Καυτό απόρρητο...
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • Ειδα χθες το REC.Πολυ spooky, εχω να φαω τετοια φρικη απο την εποχη του Ju - On.Tελεια σκηνοθετημενο κι απολυτα φρικαλεο.Δειτε το αν ψαχνετε για καλη horror movie.
                        <div align="center">

                        "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                        Comment


                        • Είδα χτες το Madagascar.Απίστευτη ταινία,πολύ γέλιο.Ξέρει κανείς πότε βγαίνει το 2 Ελλάδα;
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Μόλις είδα τα Aladdin 2:Jafar's Revenge & The Ant - Bully.
                            Όντας μεγάλος φαν του πρώτου μέρους καθώς επίσης και του Τζαφάρ είχα μεγάλες προσδοκίες που δυστυχώς δεν εκπληρώθηκαν,παρόλο που είχε κάποιες ενδιαφέρουσες ιδέες.Το χλιαρό φινάλε και η προβλέψιμη εξέλιξη δε βοήθησαν επίσης.
                            Το The Ant - Bully από την άλλη μου φάνηκε καταπληκτικό.Ωραίες ιδέες,μπόλικο χιούμορ,αρκετά ευχάριστη ταινία και με ωραία νοήματα.Μόνο αρνητικό το προβλέψιμο φινάλε που όμως δεν στο χαλάει καθόλου.
                            Εν ολίγοις το προτείνω ανεπιφύλακτα.

                            :w0000t::yupi:


                            Σόρρυ αλλά είναι πολύ τέλεια τα καινούρια emoticons

                            Πάω να βάλω My Dying Bride και να πέσω για .

                            Carpe diem

                            Comment


                            • Detroit Metal City - live action movie

                               


                              Μεγάλο γέλιο. Μέχρι και στη μητέρα μου άρεσε που μένει μακρυά απο οτιδήποτε animeίστικο.
                              sigpic

                              Comment


                              • Πρόσφατα είδα τα La Vita è Bella και A Night at the Roxbury. Η πρώτη, χωρίς σχόλια, συνίσταται σε όλους ανεπιφύλακτα. Η δεύτερη δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο - ούτε καν φοβερά αστεία. Μη την δείτε, εκτός κι αν δεν έχετε κάτι άλλο να κάνετε.
                                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                                Comment

                                Working...
                                X