Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Την εχω δει 4 φορες μεχρι τωρα και γελαω καθε φορα το ιδιο...δεν υπαρχει!!!
    "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

    Comment


    • Ωραια θα τη δω asap.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • Αυτη την ειδε κανεις; Ψηνομαι να παω να τη δω cinema. Μολις κυκλοφορησε.
        [YOUTUBEHD]5sQhTVz5IjQ[/YOUTUBEHD]
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Αν θες να δεις ταινία με πρωταγωνιστή τον Brand Pitt δες το Βαβέλ και αν θες να δεις ταινία του Tarantino δες το Pulp Fiction ()

          Comment


          • O Τarantino πάντως δε μου αρέσει ιδιαίτερα και τις ταινίες του τις θεωρώ αρκετά υπερεκτιμημένες.

            Τέλος πάντων, o ramp δεν είναι για Βαβέλ στα σίγουρα .

            Comment


            • Το εχω δει το Βαβελ. Δε μου αφησε πολλα πραματα. Στηριξε αυτο που ηθελε να πει αλλα δεν ηταν αρκετο.

              Το Inglourious Basterds το ειδα χτες. Εξαιρετικη ταινια, σιγουρα η καλυτερη που χω δει εδω και καιρο. Ηταν φοβερο πως ειχε καταφερει να ναι χιουμοριστικη αλλωτε με καφριλες, αλλωτε με πανεξυπνη σατυρα και γενικοτερα με πολυ στυλ, βιαιη αν και σε πολυ μικρο βαθμο για τα δεδομενα του Ταραντινο, ρεαλιστικη οχι ιστορικα αλλα στην αποδοση των χαρακτηρων των ηρωων και στο πως εβλεπαν τον εχθρο (ενιωθες πολυ εντονα το μισος και την απεχθεια) και δραματικη μεσα σε ολο το κλιμα της εποχης στην οποια διαδραματιζεται αλλα και μεσα απ'τα προσωπικα συμβαντα των ηρωων.

              Οι διαλογοι ηταν στα highlights της ταινιας οπως και η ερμηνεια του Brad Pitt και βεβαια η πανεξυπνη σατυρα που ανεφερα και πιο πριν. Α και ο ρολος της Σοσανας.

              Τεραστεια ταινια. Απ'αυτες που βλεπω και ξερω οτι καποια θα τις ξαναδω παλι.

              edit
              Evans αν θες ανελυσε λιγο το τελευταιο σχολιο.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • Μου είχες πει ότι δε σου αρέσουν οι βαριές ταινίες και το Βαβέλ σίγουρα δεν το λες ελαφρύ. Αυτό . Τι κατάλαβες;

                Comment


                • Χμμ πραγματι το εχω πει αυτο Αλλα οκ αν εχει κατι να πει μια ταινια θα ηθελα να τη δω. Δε μπορω ομως να ειναι "βαρια" απλα και μονο για να ειναι "βαρια".

                  Anyway το Βαβελ περσσοτερο μου ειχε μεταδωσει αγωνια. Η γυναικα του χρειαζοταν αμεση ιατρικη βοηθεια κι αυτος παλευε να συνεννοηθει με τους ντοπιους...
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • Gia to Babel den kserw alla to Ellhniko to babylwnia einai trellh tainia
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Θα παω να δω τον κυριο Ποτερ σημερα, αν και πιστευω πως θα χασω το χρονο μου. Δλδ, ακουσα πως εκοψαν πολλες σκηνες απο το βιβλιο και το κακο ειναι πως και τις επομενες δυο τις σκηνοθετει ο ιδιος σκηνοθετης. Πφφ
                      My blog:Doppel's Den

                      Comment


                      • Και εγώ θα πάω να το δώ, αλλά έχοντας διαβάσει αρκετές κριτικίες περιμένω πολλά πράγματα. Αμα πλησιάσει την 3η και 4η ταινία σε ποιότητα εγώ θα είμαι υπερευχαριστημένος πάντως.

                        Και εννοείται οτι είμαι πολύ χαρούμενος που η 7η ταινία θα κοπεί στα 2, αφού ο Yates θα έχει έτσι τον απαραίτητο χρόνο να συμπυκνώσει όλη την ουσία του 7ου βιβλίου. Στο 5 απέτυχε ΟΙΚΤΡΑ.

                        Comment


                        • Πριν λίγες μέρες είδα το Flatland, ταινία (animation) βασισμένη στο κλασικό βιβλίο του Edwin A. Abbott (Επιπεδοχώρα στα εν Ελλάδι βιβλιοπωλεία). Η ταινία διηγείται την καθημερινότητα ενός δυσδιάστατου κόσμου, ο οποίος και κάποια στιγμή έρχεται σε επαφή με την τρίτη διάσταση, μια διάσταση οπού δεν είναι σε θέση να αντιληφθεί. Στη πραγματικότητα η ταινία χρησιμοποιεί αλληγορικά τους flatlanders, ως εναλλακτική ανθρωπότητα. Βάζει τον άνθρωπο στη θέση ενός flatlander, θέτοντάς του το ερώτημα της ύπαρξης μιας πιθανής τέταρτης διάστασης (ή και παραπάνω). Γενικά έχει αρκετό ενδιαφέρον, ενώ τα σημεία που οι κάτοικοι διαφορετικών διαστάσεων προσπαθούν να συνεννοηθούν μεταξύ τους, σχετικά με τη δομή του κόσμου, είναι απλά απολαυστικά.

                          Ειδικά όσοι ασχολούνται με τις θετικές επιστήμες (Somari, Strair, Lloyd κλπ) αξίζει να το τσεκάρουν.

                          Αν τη παλέψω, θα δω αργότερα το Renaissance.
                          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                          Comment


                          • Originally posted by ChrisTop View Post
                            Αμα πλησιάσει την 3η και 4η ταινία σε ποιότητα εγώ θα είμαι υπερευχαριστημένος πάντως.
                            Δε νομιζω οτι τις φτανει σε καμια περιπτωση. Η 3 ταινια ηταν που με εκανε φαν της σειρας ενω τη 4η την εχω δει παρα πολλες φορες, μακραν η αγαπημενη μου.

                            Τουλαχιστον οπως ειπα και πιο πισω στο θεμα, την φετινη τη βρηκα καλυτερη απ'τη προηγουμενη.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Originally posted by Loggo View Post
                              Πριν λίγες μέρες είδα το Flatland, ταινία (animation) βασισμένη στο κλασικό βιβλίο του Edwin A. Abbott (Επιπεδοχώρα στα εν Ελλάδι βιβλιοπωλεία). Η ταινία διηγείται την καθημερινότητα ενός δυσδιάστατου κόσμου, ο οποίος και κάποια στιγμή έρχεται σε επαφή με την τρίτη διάσταση, μια διάσταση οπού δεν είναι σε θέση να αντιληφθεί. Στη πραγματικότητα η ταινία χρησιμοποιεί αλληγορικά τους flatlanders, ως εναλλακτική ανθρωπότητα. Βάζει τον άνθρωπο στη θέση ενός flatlander, θέτοντάς του το ερώτημα της ύπαρξης μιας πιθανής τέταρτης διάστασης (ή και παραπάνω). Γενικά έχει αρκετό ενδιαφέρον, ενώ τα σημεία που οι κάτοικοι διαφορετικών διαστάσεων προσπαθούν να συνεννοηθούν μεταξύ τους, σχετικά με τη δομή του κόσμου, είναι απλά απολαυστικά.

                              Ειδικά όσοι ασχολούνται με τις θετικές επιστήμες (Somari, Strair, Lloyd κλπ) αξίζει να το τσεκάρουν.

                              Αν τη παλέψω, θα δω αργότερα το Renaissance.
                              Ούτε καν ήξερα ότι υπάρχει ταινία, lol. Το βιβλίο μου το είχαν κάνει δώρο και μου άρεσε πολύ, το είχα δώσει και σε μία φίλη μου και μου το επέστρεψε λέγοντας μου ότι είναι βλακεία και ότι δεν μπόρεσε να το διαβάσει. Ηλίθιες γυναίκες (άλλο που γυναίκα μου το έκανε δώρο, lol).

                              Θα τη δω loggo, ευτυχώς που το ανέφερες! Πρέπει να είναι πολύ όμορφο animation.

                              Comment


                              • Originally posted by Ramparter View Post
                                Δε νομιζω οτι τις φτανει σε καμια περιπτωση. Η 3 ταινια ηταν που με εκανε φαν της σειρας ενω τη 4η την εχω δει παρα πολλες φορες, μακραν η αγαπημενη μου.

                                Τουλαχιστον οπως ειπα και πιο πισω στο θεμα, την φετινη τη βρηκα καλυτερη απ'τη προηγουμενη.
                                Μολις την είδα.

                                Μου άρεσε πολύ η ταινία, νομίζω πιο πολύ απο όσο περίμενα. Οι σκηνές δεν ήταν rushed, ο Yates κατάφερε και έπερνε τα κατάλληλα κομμάτια απο κάθε σκηνή. Επίσης, το humour αν και "χωρατατζίδικο" πολύ πετυχημένο και κατάλληλο για της σκηνές που προσπαθούσε να αποφορτήσει την ταινία. Είχε και κάτι εκπληκτικές σκηνές απο αισθητικής απόψεως. Ειδικά στο tunel εντυπωσιάστηκα...

                                Απο την άλλη πολλές σκηνές τις τσεκούριασε κανονικά (ειδικά το τέλος), αλλά αυτό ήταν αναπόφεκτο.

                                4 > 6 > 3 imo

                                Comment

                                Working...
                                X