Announcement

Collapse
No announcement yet.

TV Series

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ετσι το σκεφτομουν και εγω, Dexter με Entourage ενδιαμεσα για να σπαει λιγο.. Για το Community συμφωνω, εδω Big Bang ξεκινησα προσφατα και ειδα ολες τις Season σε 15 μερες περιπου..

    Comment


    • Dexter είδα τον δεύτερο κύκλο σε μια μέρα.
      Carpe diem

      Comment


      • Originally posted by i Have no Equal View Post
        Εχω υποψηφια να δω: Dexter, entourage, Boston legal, Community, fringe και δεν ξερω πως να ξεκινησω. Σκεφτομουν Dexter, Entourage και μετα ολα τα αλλα συμφωνα με τα recommendation εδω, εσεις με ποια σειρα θα τα βλεπατε.?? Α θελω και Spartacus αλλα θα πρεπει να περιμενει λιγο αυτο..
        Για τα τρία που βλέπω (Community,fringe,spartacus).

        Πρώτα από όλα θα δεις και τα τρία κάποια στιγμή.Αυτό δεν το συζητάω.

        Τώρα είναι θέμα διάθεσης καθαρά.Αν έχεις κάνα δυο φίλους παρέα ο Σπάρτακος είναι απόλαυση.Κανόνισε πίτσες και ολονύχτια! ;)

        Το fringe μετά είναι 70% αυτοτελή επεισόδια.Ευνοείται πολύ από εβδομαδιαία επεισόδια.Βέβαια το αν θα συνεχίζεται ακόμα μέχρι να προλάβεις να το φτάσεις εκεί που είναι είναι άλλο θέμα.

        Το community είναι sitcom και μικρό οπότε μπαίνει παντού και όποτε θες.Ξεκίνα το μαζί με ότι άλλο αρχίσεις και το πολύ πολύ να το τελειώσεις πρώτο.

        Comment


        • Το Community τα σπαει απειρα τελος..

          Comment


          • To community είναι κωμωδία, όχι sitcom
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • Πόσο μπορεί να τα σπάει το Σέρλοκ.
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Originally posted by Somari View Post
                Πόσο μπορεί να τα σπάει το Σέρλοκ.
                Κατέβασα αυτήν την εβδομάδα και τις δυο σεζόν (6 επεισόδια συνολικά ). Είδα το πρώτο επεισόδιο και είναι όντως πολύ καλό. Τρομερές ατάκες από τον Σερλοκ (διάλογος Σερλοκ-Γουατσον μέσα στο ταξί και μετα στην σκηνή εγκλήματος :xp.
                Και πολύ καλή επιλογή ηθοποιών για Σερλοκ-Γουατσον πραγματικά.

                Comment


                • Τελείωσα το Heroes, μια σειρά-γροθιά στο κατεστημένο. Έννοιες όπως λογική συνέχεια και σεναριακή συνοχή είναι απλά κατάλοιπα του παρελθόντος από τα οποία η συγκεκριμένη σειρά προσπαθεί να μας απελευθερώσει!
                  Η Ιρλανδή κοπέλα του πρωταγωνιστή από τον δεύτερο (νομίζω) κύκλο είναι ακόμα παγιδευμένη σε ένα από τα εναλλακτικά μέλλοντα...
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Εγω τελειωσα το Community, πολυ καλο την ξανθια να μην ειχε μονο και θα ηταν τελειο(και περισσοτερη Annie ) Ειδα λιγο Dexter(δε μπορω να πω οτι συμπαθησα τον πρωταγωνιστη αλλα θα δω και αλλα episodes πριν κρινω..) και τωρα ξεκιναω The walking dead και entourage.. ;)

                    Comment


                    • Originally posted by straier View Post
                      Τελείωσα το Heroes, μια σειρά-γροθιά στο κατεστημένο. Έννοιες όπως λογική συνέχεια και σεναριακή συνοχή είναι απλά κατάλοιπα του παρελθόντος από τα οποία η συγκεκριμένη σειρά προσπαθεί να μας απελευθερώσει!
                      Η Ιρλανδή κοπέλα του πρωταγωνιστή από τον δεύτερο (νομίζω) κύκλο είναι ακόμα παγιδευμένη σε ένα από τα εναλλακτικά μέλλοντα...
                      Σε ποια αναφέρεσαι?Στην κοπέλα που γνώρισε ο Χίρο?Πραγματικά πάντως μετά την πρώτη season την χάσαν τελείως την μπάλα.Η δεύτερη παλεύεται κάπως αλλά 3 και ειδικά η 4η πολύ βαρεμάρα.Γι'αυτό και τους κόψαν και δεν βγάλαν άλλη season.Πάντως το flashforward που κόπηκε την ίδια χρονιά πιστεύω δεν έπρεπε.Ας τους αφήναν να βγάζαν άλλη μια.Να βλέπαμε πού το πάνε.Βλέπεις σειρές σαν το heroes πάνε 4 season και κόβονται πολύ καλύτερες.Είναι πραγματικά κρίμα.
                      Nintendo I.D.: paixtis
                      3ds friend code: 2664-2347-7128

                      Comment


                      • Σε ποια αναφέρεσαι?Στην κοπέλα που γνώρισε ο Χίρο?
                        Δεν είμαι τυφλός ο Χίρο τη βρίσκει τη δικιά του στο τέλος. Και δεν είναι Ιρλανδή. Μπορεί να έχει Ιρλανδικές ρίζες αλλά μιλάω για Ιρλανδή από την Ιρλανδία.
                        Στον Πήτερ αναφερόμουν.
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • Το Heroes ήταν one season wonder, άντε και η δεύτερη σεζόν βλεπόταν, τρίτη σεζόν το παράτησα και από ότι ξέρω καλά έκανα.

                          Μετά το smallville το CW ετοιμάζει δεύτερη σειρά με ήρωα από την DC Comics.
                          The youth-skewing network has released the first image from its adaptation of the long-running DC Comics series "Green Arrow."

                          Arrow (εκ του Green Arrow )

                          Comment


                          • Λοιπόν,μόλις τελείωσα και τον 4ο κύκλο του Sons of Anarchy.Ίσως ο καλύτερος κύκλος της σειράς.Προδοσίες,αποκαλύψεις,ανατροπές.Στο τέλος γαμήθηκε το σύμπαν λέμε.
                            Titus δεν ξέρω τι κάνεις και γιατί το αμελείς,από σένα το έμαθα στο κάτω κάτω,αλλά με την εξαίρεση του 3ου κύκλου που κάπως με μπέρδεψε,η σειρά απογειώνεται με κάθε νέο επεισόδιο.
                            Guest STARS Danny Treho σε ρόλο πρεζέμπορα και ο David Hasselhoff σε ρόλο πρώην πορνοστάρ και μετέπειτα σκηνοθέτη σε ταινίες πορνό.Τι να λέμε τώρα,ξεχειλίζει καλτίλα η σειρά.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Ξεκινησα το Entourage, εκτος απο Ari Gold και Johnny Drama οι υπολοιποι μου φαινονται αδιαφοροι σαν χαρακτηρες αλλα το concept ειναι ωραιο και σιγουρα θα δω αρκετα..

                              Comment


                              • Κατευθείαν από WonderCon το πρωτο trailer για το Battlestar Galactica Blood and Chrome, το οποίο είναι prequel series της σειράς Battlestar Galactica (2004).


                                Ασχετο αλλά για οποίον ενδιαφέρεται, το τραγούδι είναι διασκευή του "Immigrant Song" των Led Zeppelin από Trent Reznor για το soundtrack του αμερικάνικου The Girl With The Dragon Tattoo.

                                Comment

                                Working...
                                X