Announcement

Collapse
No announcement yet.

Demon's Souls

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Συνεχίζω την 3-2, λίγο πριν το boss είμαι δηλαδή απλά πήγα να χρησιμοποιήσω τα souls. 50lvl πλέον. Βρήκα και το Ring of Great Strength εκεί που χάζευα στην 1-1( είχα ξεχάσει πως ήταν κάτω από την ουρά του άλλου δράκου lol) H 3-2 πολύ σκοτεινή και θα τολμούσα να πω πως θέλει αρκετή προσοχή. Δεν είναι τόσο η δυσκολία των εχθρών, όσο κάποια επικίνδυνα σημεία. Να μαι σε όλη μου τη δόξα- τρομάρα κακιά
    Bart περιμένω εντυπώσεις.
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • #62
      Εγώ προσπάθησα σήμερα για online αλλά έφαγα ownage. Όμορφα.

      Comment


      • #63
        Έπεσα σε γκρεμό ενώ πήγαινα να βρω το boss από την 3-2... The tears of rage που λέγαν και οι Primal Fear :/
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • #64
          Evans γιατι ακριβως τρως ownage, προβλημα με το παιχνιδι ή με τη συνδεση σου;
          Do a barrel roll!

          Comment


          • #65
            Προβλήματα με το router είχα και προσπάθησα να τα διορθώσω. Άνοιξα τα απαραίτητα ports, έδωσα static ip στο PS3, το οποίο όρισα και στα παραπάνω ports, έκανα enable DMZ πάλι στην ΙΡ του PS3 και τέλος το PS3 μου λέει ότι το NAT type είναι 2, όπως και πρέπει να είναι. Τώρα τι να σου πω...

            Comment


            • #66
              Απογοητεύτηκα από τον Maneater... Θα το αφήσω προς το παρόν. Αρχίζω να πιστεύω πως έχουμε να κάνουμε με το Ninja Gaiden των rpgs. Αυτό το lock on ρε γμτ και το τετράγωνο για χρήση όλων των αντικειμένων είναι μειονέκτημα. Ειδικά όταν πρέπει να κάνεις γρήγορες εναλλαγές για να προλάβεις ένα τέρας αντίπαλο.

              EDIT:
              Το έβαλα ξανά χθες και μετά από δύο προσπάθειες οι Maneaters ήταν παρελθόν. Απλά θέλει υπομονή, dodge και άμυνα σε κατάλληλα σημεία και κάποια ισχυρή ranged επίθεση( flame toss) Δε νομίζω να ασχοληθώ άλλο σήμερα έπαθα ένα μικρό overdose. 51 soul level και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Πάω καμμιά βόλτα να ξελαμπικάρω.
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • #67
                Παίζω το game κάνα πεντάωρο συνολικά και τρώω συνεχώς τα μούτρα μου Έχω φτιάξει Knight είμαι 7lvl και έχω κάνει +2 το long sword μου . Σκότωσα τον Phalanx και έχω πάρει την blue soul stone για co-op. Ποιος ψήνει κάνα co-op να με βοηθήσει ;

                Comment


                • #68
                  Εγώ ψήνομαι. Απλά φρόντισε να είσαι σε body form. Στείλε κανά πμ να συνεννοηθούμε αν είναι.
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • #69
                    Θα προτιμούσα εφόσων δεν έχεις αντίρηση να συνενοηθούμε μέσω του msn που είναι πιο άμεσο ;)

                    Comment


                    • #70
                      Ναι no prob. Στην παρούσα φάση λίγο δύσκολο να μπω psn. Λογικά αύριο μεσημεράκι θα μπορώ. Αν είναι πμ τότε να μπω msn να κανονίσουμε. ;)
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • #71
                        ΝΑΙ ΡΕ ΓΜΤ, μπήκα online :xp: . Δεν ξέρω τι φταίει, έκανα τρεις αλλαγές. Πρώτον όρισα το MTU στα 1400, δεύτερον συνέδεσα PS3 στο router μεσω ethernet, τρίτον απενεργοποίησα το DMZ από το router μου. Δεν ξέρω τι από όλα αυτά βοήθησε, αργότερα θα βγάλω το καλώδιο να δω αν δουλεύει σε wireless. Πάντως η χαρά μου είναι άπειρη, μέσα σε 2 λεπτά κατάφερα να πάρω 5500k souls. Επιτέλους να παίξω κι εγώ όπως πρέπει, όχι με ηλίθιο grinding.

                        Comment


                        • #72
                          Πάντως υπάρχει ένα κόλπο με farming που βγάζεις 250.000souls σε 10-15 λεπτά
                          Άντε όποτε θες πες μου να παίξουμε
                          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                          Comment


                          • #73
                            Εντάξει έπρεπε απλώς να το έχω wired. Go figure τι μπορεί να φταίει στο wireless. Έβγαλα το καλώδιο και δεν μπορούσα να παίξω, έβαλα το καλώδιο και μπήκα αμέσως σε ένα παιχνίδι. Ακόμα 7500k souls σε 5 λεπτά, ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ. Άντε να παίξω κι εγώ σαν άνθρωπος αυτό το τόσο τέλειο παιχνίδι :xp: .

                            Comment


                            • #74
                              Αυτο σου ειχα πει κ γω στην αρχη.

                              Με τον Dj δε μπορεσαμε παντως να το βαλουμε με wifi,δε το ψαξαμε και πολυ βεβαια εχωσα το καλωδιο και wired μια χαρα.
                              Ground_Zero:

                              Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                              Comment


                              • #75
                                Πρώτον όρισα το MTU στα 1400, δεύτερον συνέδεσα PS3 στο router μεσω ethernet, τρίτον απενεργοποίησα το DMZ από το router μου. Δεν ξέρω τι από όλα αυτά βοήθησε
                                Μου αρέσει που δεν ήξερες! Πιο προφανές δε γίνεται...
                                Originally posted by Squall Leonhart
                                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                                Originally posted by 丹野
                                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                                Originally posted by Ryu_gr
                                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                                Comment

                                Working...
                                X