Announcement

Collapse
No announcement yet.

Γενική συζήτηση περί Zelda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A Link to the Past, Ocarina of Time, Wind Waker με τη σειρά κατά την άποψή μου, αν και τα καλά Zelda games έχουν σχεδόν την ίδια ποιότητα αν το σκεφτείς και η σειρά με την οποία θα τα παίξεις ίσως καθορίσει και ποιο θεωρείς εσύ καλύτερο και ποιο όχι.

    Comment


    • Μπα ούτε καν το la πιο στρωτό απ'το lttp..Το la είναι της παλιάς φιλοσοφίας των top down zelda.To lttp έφερε κάτι πιο στρωτό,πιο εύκολο..Το la είναι πιο απαιτητικό ως προς τους γρίφους και τους εχθρούς ακόμη.Οπότε σωστή η συμβουλή που δίνει ο evans αν και για άλλο λόγο το λέει...Imo το la είναι καλύτερο.Η σειρά που προτείνω εγώ αν βγάλω τα 2 πρώτα είναι: lttp,minish cap,wind waker,ds zeldas,twilight princess,skyward sword και μετά ας πιάσει και τα πιο hardcore la,oracles και majora's mask..Tα δυο πρώτα τα αφήνω στην κρίση του αν θέλει μετά ή πριν τα la,oracles.
      Nintendo I.D.: paixtis
      3ds friend code: 2664-2347-7128

      Comment


      • Τι τον μπερδεύετε τον άνθρωπο μωρέ;
        Παίξτα με όποια σειρά θέλεις μικρή σημασία έχει.

        Comment


        • Αυτό που λέει ο Evans σαφώς δεκτό αλλά το πιο είναι πιο στρωτό δεν είναι κάτι που μπορεί να αναλυθεί εύκολα. Το θέμα για μένα είναι ότι στο la δύσκολα θα χαθείς μέσα στον χάρτη για το που πρέπει να εστιάσεις, η όποια δυσκολία είναι ουσιαστικά μέσα στα dungeons. Που οκ κιόλας στην τελική, για zelda μιλάμε η δυσκολία είναι απλά να μπεις λίγο στη λογική του παιχνιδιού. Το la ήταν το πρώτο μου zelda και το τερμάτισα 11 χρονών...

          Η σειρά που προτείνω εγώ αν βγάλω τα 2 πρώτα είναι: lttp,minish cap,wind waker,ds zeldas,twilight princess,skyward sword και μετά ας πιάσει και τα πιο hardcore la,oracles και majora's mask
          Σοβαρά αυτά του ds πριν από la και oracles; Αυτά του ds πάνε χαλαρά για τελευταία στη σειρά και αν δεν έχει κάτι καλύτερο να κάνεις απλά

          Comment


          • Τα έβαλα με βάση την ευκολία.Αν το πάμε και με βάση τη σημαντικότητα σίγουρα τα βάζω στο τέλος.Το spirit tracks πάντως μου άρεσε αρκετά.
            Το albw δεν το έχω παίξει ακόμη γι'αυτό δεν το έβαλα.
            Nintendo I.D.: paixtis
            3ds friend code: 2664-2347-7128

            Comment


            • Εγώ λέω Aion να τα παίξεις όπως θες μιας και κανένα Zelda εξαιρουμένου των NES δεν είναι δύσκολο και σεναριακά εξαιρώντας τα direct sequels OTT->MM και WW->PH->ST δεν θα δώσεις σημασία στην timeline.

              Comment


              • Επίσης, ακόμα και τα χειρότερα Zelda είναι καλά παιχνίδια και εξαιρετικά playable (εξαιρουμένων των 2 πρώτων) μετά από τόσα χρόνια οπότε όποιο και να πιάσεις δε θα χάσεις πιστεύω.
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • Το la είναι της παλιάς φιλοσοφίας των top down zelda.To lttp έφερε κάτι πιο στρωτό,πιο εύκολο..
                  Το A Link's Awakening κυκλοφόρησε μετά το A Link to the Past... Και όχι ανάλογης δυσκολίας είναι.
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • Αναφερόμουν στο ότι το la και τα oracles μοιάζουν πιο πολύ με zelda1 σε αντίθεση με το lttp.Σίγουρα ο κόσμος του lttp είναι πιο πολύπλοκος αλλά όσον αφορά γρίφους και εχθρούς τα la,oracles είναι πιο δύσκολα.Το zelda1 παίζει σε άλλη κατηγορία όσον αφορά την δυσκολία.
                    Nintendo I.D.: paixtis
                    3ds friend code: 2664-2347-7128

                    Comment


                    • Carpe diem

                      Comment


                      • Διαφωνώ πλήρως με όλη τη λίστα!
                        Nintendo I.D.: paixtis
                        3ds friend code: 2664-2347-7128

                        Comment


                        • Τι έχει η λίστα?

                          Παιδιά στην διάθεση μου, μετά από την ευγενή χορηγία του wesker, έχω:



                          Plus, θα έχω και το Wind Waker HD όταν μου έρθει το Wii U. Ένα από τα 3 θα αρχίσω, όμως δεν ξέρω πιο ακόμα.

                          Comment


                          • Το Wind Waker, χαλαρά.
                            sigpic

                            Comment


                            • Είναι άμεσα sequels οπότε έτσι κι αλλιώς καλύτερα να τα πάρεις με τη σειρά. Πάντως imo ww>>>>>>>>st>ph

                              Comment


                              • Μέχρι τώρα δηλαδή συμφωνούμε πρώτο το Wind Waker ε?

                                Comment

                                Working...
                                X