Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ασυλο και χαζομαρες, καθαρος ουρανος αστραπες δεν φοβαται οποτε αν αυτες οι συνελευσεις ειναι ειρηνικες και μεσα στα πλαισια του νομου κανεις δεν εχει να φοβαται τιποτα σωστα??

    Comment


    • Ε; Μα πως μπορεί μια συνέλευση που σκοπός της είναι να αντιδράσει στην ψήφιση ενός νέου νόμου, να είναι "στα πλαίσια του νόμου";
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • Originally posted by Somari View Post
        Ε; Μα πως μπορεί μια συνέλευση που σκοπός της είναι να αντιδράσει στην ψήφιση ενός νέου νόμου, να είναι "στα πλαίσια του νόμου";
        Λογο δημοκρατίας ίσως?? Δηλαδη τι καθε συνελευση ειναι παρανομη και πρεπει να τη διαλυσουν τα ΜΑΤ με αυτη τη λογικη?? Εγω απλα πιστευω οτι αν λειτουργεις στα πλαισια του νόμου(που επιτρεπει τις ειρηνικες συνελευσεις) τοτε δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα και δεν εχεις αναγκη κανενα ασυλο. Τωρα αν πας με σκοπο να σπασεις να καταστρεψεις και να κανεις τραμπουκισμους τοτε ναι σε πειραζει πολυ που καταργηθηκε. Δεν το εχω ψαξει και πολυ το θεμα μια και δεν φοιτησα σε Ελληνικο πανεπιστημιο αλλα παντα μου φαινοταν περιεργα καποια πραγματα, τα κομματα/το ασυλο etc μεσα σε ενα χωρο που υποτιθεται πας μονο για να σπουδασεις. Μπορει να κανω και λαθος δεν ειμαι απολυτος στις αποψεις μου μιας και οπως ειπα δεν το εχω ψαξει και πολυ..

        Peace..

        Comment


        • Να ρωτήσω κάτι άσχετο;Το άσυλο πως ξεκινησε να υφίσταται και γιατί;Θέλω να πω,έτσι τους την έδωσε μια μέρα και είπαν "στα πανεπιστήμια ας υπάρχει άσυλο";
          Είμαι άσχετος γι'αυτό ρωτάω.

          Στο θέμα μας τώρα.Θεωρώ την κατάργηση του ασύλου μέγα φάουλ και οι λόγοι έχουν αναφερθεί παραπάνω.Εμείς πάντως στο Ηράκλειο,όταν κάναμε διαδηλώσεις δεν είχαμε θέματα με καυγάδες,φασαρίες,τραμπουκισμούς.
          Carpe diem

          Comment


          • Το Άσυλο ξεκίνησε να υφίσταται μετά τα γεγονότα του πολυτεχνείου, την έφοδο με το τανκ κλπ.

            Comment


            • Και για να δώσω εγώ ΑΛΛΟ ενα παράδειγμα γιατί το άσυλο πρέπει να παραμείνει ως άσυλο ιδεών



              Τα σχόλια είναι περιττά, μόνο και μόνο το υφάκι Himler και η απειλή προς SITE (δηλαδή φορέα απόψεων {η στην τελική sites = τα βιβλία / περιοδικά της σύχρονης εποχής}) αρκούν.

              Γλοιώδες.
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Ασυλο ιδεων θα επρεπε να υπαρχει παντου. Θελω να πιστευω οτι τα blogs οπως και τα site σα το indymedia θα βρουν το τροπο να συνεχισουν να λειτουργουν και να εκφραζουν οτι και οπως θελουν, ανεξαρτητα με το αν συμφωνω ή διαφωνω μαζι τους.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Όπως ας πούμε η νέα διάταξη της πασοκάρας να βάλουν επωνυμία σε όλα τα blogs.

                  Δεν εξηγείται αλλιώς, κάποιος τους είπε "σοσιαλισμός" εκεί μέσα και αυτοί σκέφτηκαν "βόρειος κορέα"
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • Μία ενδιαφέρον ανάλυση του τι συνέβη στην Ουρουγουάη. Έχει σχέση και με την Αργεντινή. Υπαίτιος της καταστροφής... Το γνωστό σε όλους μας ΔΝΤ!

                    sigpic

                    Comment


                    • Μία ενδιαφέρον ανάλυση
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • Τα σχόλια είναι περιττά, μόνο και μόνο το υφάκι Himler και η απειλή προς SITE (δηλαδή φορέα απόψεων {η στην τελική sites = τα βιβλία / περιοδικά της σύχρονης εποχής}) αρκούν.
                        Ωραία τα λες αλλά κάνοντας το δικηγόρο του διαβόλου θα ήθελα να δω ποιες θα ήταν οι αντιδράσεις αν στους server του πανεπιστημίου φιλοξενείτο site με τις ιδέες του Γεωργιάδη.
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • Originally posted by straier View Post
                          Ωραία τα λες αλλά κάνοντας το δικηγόρο του διαβόλου θα ήθελα να δω ποιες θα ήταν οι αντιδράσεις αν στους server του πανεπιστημίου φιλοξενείτο site με τις ιδέες του Γεωργιάδη.
                          Καλά, σε αυτό το επίπεδο (για να λέμε την αλήθεια) έχει δίκιο ο Γεωργιάδης και ο κάθε Γεωργιάδης, ότι δηλαδή συνήθως οι ομάδες που υπερασπίζονται δήθεν την ελευθερία έκφρασης, την υπερασπίζονται μόνο για όσους εκφράζουν απόψεις ίδιες με τις δικές τους, συγγενείς προς τις δικές τους, ή στην χειρότερη μετριοπαθείς. Τον άλλο πόλο σαφώς και δεν τον δέχονται.
                          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                          Comment


                          • Καλά αυτό με τον Γεωργιάδη είναι προσωπική κόντρα κιόλας, του εχουν καψει το βιβλιοπωλειο απειρες φορες.

                            Comment


                            • Originally posted by straier View Post
                              Ωραία τα λες αλλά κάνοντας το δικηγόρο του διαβόλου θα ήθελα να δω ποιες θα ήταν οι αντιδράσεις αν στους server του πανεπιστημίου φιλοξενείτο site με τις ιδέες του Γεωργιάδη.
                              Eίμαι μεγάλος άθεος και αριστεριστής, και όμως "έπαιξα ξύλο" με τους αριστερούς που στην σχολή διώξανε σχεδόν προπηλακίζοντας κάποιους χτιστιανούς προπαγανδιστές. Αρκεί;

                              Καλά αυτό με τον Γεωργιάδη είναι προσωπική κόντρα κιόλας, του εχουν καψει το βιβλιοπωλειο απειρες φορες.
                              όχι το indymedia.και ναι εννοείται διαφωνώ ΚΑΙ με την συγκεκριμένη κίνηση
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • Μα τα ατομα που το καινε εκφραζονται μεσα απο το indymedia. Δεν το λεω για να αναλυσουμε αν ειναι σωστο ή οχι, απλα για να τονισω οτι υπαρχει προσωπικη κοντρα σε επιπεδο σχεδον πολεμου και το θεμα ξεφευγει απο απλα ιδεολογο-πολιτικα πλαισια.

                                Comment

                                Working...
                                X