Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Yπουργός επί ΝΔ ήταν. Εμένα πάντως δεν μου φαίνεται και πολύ στημένο, με δεδομένο και ότι τελευταία το κλίμα για τους πολιτικούς δεν είναι και πολύ καλό...

    Comment




    • Αναμφίβολα, το παραπάνω δεν ήταν τίποτα λιγότερο από μία Vulgar Display Of Power


      Για περισσότερες πληροφορίες εδώ, αν και κλασικά δεν ξέρω κατά πόσον μπορούμε να πάρουμε στα σοβαρά τους γνωστούς δημοσιογράφους. Διαβάζετε με δική σας ευθύνη.

      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

      Comment


      • Originally posted by Phantom Duck View Post


        Αναμφίβολα, το παραπάνω δεν ήταν τίποτα λιγότερο από μία Vulgar Display Of Power


        Για περισσότερες πληροφορίες εδώ, αν και κλασικά δεν ξέρω κατά πόσον μπορούμε να πάρουμε στα σοβαρά τους γνωστούς δημοσιογράφους. Διαβάζετε με δική σας ευθύνη.
        Εγώ πάντως το καραευχαριστήθηκα! Αυτός ήταν πρώην χουντικός.
        sigpic

        Comment


        • Να σημειώσω πως για άλλη μια φορά τραβήχτηκαν βίντεο με αστυνομικούς που μπαίνουν σε κόκκινους τηλεφωνικούς θαλάμους και βγαίνουν κουκουλοφόροι...

          Η κρατική προβοκάτσια σε όλο της το μεγαλείο.

          Για το Χατζηδάκη, ούτε εμένα μου φαίνεται στημένο αλλά οι "οργισμένοι διαδηλωτές και πολίτες" που του την έπεσαν (που μεταφράζεται σε καμιά εβδομηνταριά άτομα που του την πέσανε εκεί που έπινε καφέ στο Zonars, στην αρχή της Βουκουρεστίου) μου φαίνονται περισσότερο για συνδικαλισταράδες τύπου ΠΑΜΕ. Να θυμίσω την παλιότερη περίπτωση που ο Κακλαμάνης μπήκε στη στοά της Κοραή, σε προηγούμενη διαδήλωση αν θυμάμαι καλά το Μάιο, και ο κόσμος και οι περαστικοί - γιατί σε αυτή την περίπτωση ήταν όντως άνθρωποι στις καφετέριες και που πηγαινοέρχονταν στις δουλειές τους - τον άρχισαν στα καντήλια αλλά δεν του πείραξαν τρίχα.

          Οπότε κάτι βρωμάει.
          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment


          • Αυτό το περιστατικό με τον Κακλαμάνη ήταν πριν τα εργατικά δικαιώματα τους. Τώρα που τους τα έχουν χέσει, θα τους την πέσουν, ακόμη και πάνω στον Κακλαμάνη.

            Πριν τότε τους κοροιδεύαμε και τους χλευάζαμε. Τώρα είμαστε όλοι οργισμένοι σαν ... Κράτος!
            sigpic

            Comment


            • Να σημειώσω πως για άλλη μια φορά τραβήχτηκαν βίντεο με αστυνομικούς που μπαίνουν σε κόκκινους τηλεφωνικούς θαλάμους και βγαίνουν κουκουλοφόροι...
              Κουκουλοφόροι σούπερμαν σα να λέμε.
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • Originally posted by Titus View Post
                Να σημειώσω πως για άλλη μια φορά τραβήχτηκαν βίντεο με αστυνομικούς που μπαίνουν σε κόκκινους τηλεφωνικούς θαλάμους και βγαίνουν κουκουλοφόροι...


                Και;

                Επίσης δε θα με χάλαγε να δω ένα τέτοιο βίντεο.
                I'm back bitches... Version 2.0

                Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                Comment


                • Kάτι σε φωτογραφία σου κάνει;

                  Comment


                  • Θα προτιμούσα το βίντεο που δείχνει αυτό που περιγράφτηκε παραπάνω.
                    I'm back bitches... Version 2.0

                    Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                    Comment


                    • Το video αυτό το συγκεκριμένο δεν ξέρω που υπάρχει, αν υπάρχει αλλά πάρε μία συλλογή από παλιά και φωτογραφίες

                      Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.

                      Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.

                      Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.




                      Comment


                      • Και θα ρωτήσω για ακόμα μία φορά.

                        Και;
                        I'm back bitches... Version 2.0

                        Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                        Comment


                        • Αυτό ρώτα τον εαυτό σου καλύτερα. Ζήτησες στοιχεία και με μία πολύ απλή αναζήτηση σου έδωσα αρκετά. Από τη στιγμή που σκάνε λοιπόν μπάτσοι με κουκούλες σε επεισόδια μπορεί κανείς να ξέρει τι κάνουνε; Μπορεί κάποιος να τους ελέξει;
                          Η προβοκάτσια είναι το μόνο εύκολο σήμερα που τα Media ψάχνουν από παντού να βρουν θέμα να ασχοληθούν. Εδώ φίλος μου είχε ξεκινήσει μία πλάκα για χαβαλέ στο νετ πριν κάποιο καιρό και βρέθηκε να το σχολιάζουν στις ειδησεις ως πραγματικό γεγονός.
                          Για να μην συνεχίσουμε και με πράγματα που ναι μεν κανείς δεν μπορεί να αποδείξει αλλά π.χ γιατί τον Μαίο κάψαν τους εργαζόμενους της μαρφιν συγκεκριμένα; Ήταν τυχαίο ότι στη συγκεκριμένη τράπεζα κάνει κουμάντο ο Βγενόπουλος που τα έχωνε ασύστολα στους πολιτικούς; Λέω εγώ τώρα...

                          Καμία σχέση δεν έχω με τον αναρχικό χώρο, άμα ψάξεις παλιότερα ποστ μου και συζητήσεις εδώ μέσα, θα δεις ότι μέχρι και ότι παίρνω εντολές απο το ΛΑΟΣ με έχουν κατηγορήσει. Απλά εντάξει όχι να μας έχουν και για μαλάκες. Αγανακτισμένοι πολίτες να υπάρχουν και θέμα για τις ειδήσεις, τα υπόλοιπα τα βρίσκουμε.

                          Comment


                          • Originally posted by sub_zero View Post
                            Ζήτησες στοιχεία και με μία πολύ απλή αναζήτηση σου έδωσα αρκετά.


                            Δε ζήτησα στοιχεία. Ήθελα το συγκεκριμένο βίντεο που αναφέρθηκε.



                            Originally posted by sub_zero View Post
                            Από τη στιγμή που σκάνε λοιπόν μπάτσοι με κουκούλες σε επεισόδια μπορεί κανείς να ξέρει τι κάνουνε;


                            Θα υπέθετα ότι είναι εκεί για να ελέγχουν και να μπορούν να επέμβουν σε κάτι χειρότερο. Δε νομίζω στη συγκεκριμένη περίοδο να συμφέρει την κυβέρνηση να τους στέλνει εκεί για να δημιουργούν επεισόδια.
                            Φυσικά θα υπάρχουν και αυτοί που θα σπάσουν ή θα κλέψουν από τα σπασμένα μαγαζιά όπως υπάρχουν και οι γιατροί που θα πάρουν φακελάκι, οι εφοριακοί που με το κατάλληλο λάδι θα σε βγάλουν λάδι κτλ...


                            ΥΓ. Δηλαδή δεν παίρνεις εντολές από το ΛΑΟΣ....;;;

                            ΥΓ2: Δεν καίγομαι και τόσο για το θέμα βέβαια. Απλά κουβέντα κάνω.
                            I'm back bitches... Version 2.0

                            Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                            Comment


                            • Επίσης δε θα με χάλαγε να δω ένα τέτοιο βίντεο.
                              Όταν λες "ένα τετοιο βιντεο" αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι δεν μιλάς μόνο για το συγκεκριμένο αλλά αμφισβητείς γενικά ότι σε πορείς και μπάχαλα σκάνε ασφαλίτες με κουκούλες.

                              Θα υπέθετα ότι είναι εκεί για να ελέγχουν και να μπορούν να επέμβουν σε κάτι χειρότερο.
                              Όλοι μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε. Από τη στιγμή όμως που βλέπεις ότι υπάρχουν και αυτοί εκεί με κουκούλες, δεν μπορείς να ξέρεις ποιος είναι αυτός που σπάει, αυτό και μόνο σε κάνει πιο καχύποπτο.

                              Δε νομίζω στη συγκεκριμένη περίοδο να συμφέρει την κυβέρνηση να τους στέλνει εκεί για να δημιουργούν επεισόδια.
                              Τεράστια κουβέντα ανοίγει με αυτό. Αυτό που δεν συμφέρει την κυβέρνηση είναι να φανεί η οργή του κόσμου (δίκαιη ή άδικη αυτό είναι άλλο θέμα). Η δημιουργία αγανκτισμένων πολιτών από τα μπάχαλα μόνο πρόβλημα δεν είναι για την κυβέρνηση. Όταν δολοφονείται π.χ ένας 15χρονος από αστυνομικό, την κυβέρνηση μία χαρά την βολεύει ο κόσμος να φτάνει να βρίζει τον νεκρό 15χρονο και να τον κατηγορεί γιατί το κέντρο έγινε μπουρδέλο. Και επειδή φυσικά τα μαγαζία του κέντρου ήταν σπασμένα και πλησιάζαν και Χριστούγεννα, οι αγανακτισμένοι πολίτες θέλοντας και μη κάναν τα ψώνια τους στα μεγάλα εμπορικά των β.π ...
                              Ακόμα και το χτεσινό ξύλο στον Χατζηδάκη, αν και δεν θεωρώ ότι ήταν στημένο, μία χαρά τους έκατσε, βρήκαν θέμα να ασχολιούνται...

                              Φυσικά θα υπάρχουν και αυτοί που θα σπάσουν ή θα κλέψουν από τα σπασμένα μαγαζιά όπως υπάρχουν και οι γιατροί που θα πάρουν φακελάκι, οι εφοριακοί που με το κατάλληλο λάδι θα σε βγάλουν λάδι κτλ...
                              Αυτό βέβαια δεν αναιρεί και τα όσα σου λέω από πάνω. Δεν σου λέω ότι δεν ισχύει και αυτό. Αυτό το οποίο αμφισβητώ είναι ο βαθμός στον οποίο θέλουν να μας πείσουν ότι ισχύει.

                              Comment


                              • Originally posted by NickTG View Post
                                Θα υπέθετα ότι είναι εκεί για να ελέγχουν και να μπορούν να επέμβουν σε κάτι χειρότερο. Δε νομίζω στη συγκεκριμένη περίοδο να συμφέρει την κυβέρνηση να τους στέλνει εκεί για να δημιουργούν επεισόδια.
                                Δυστυχως ετσι αντιμετωπιζει το θεμα ο περισσοτερος κοσμος και νομιζει οτι τα περι κουκουλοφορων ασφαλιτων ειναι θεωριες συνωμοσιας. Δυστυχως τα πραγματικα ειναι πολυ διαφορετικα, το κρατος θελει να γινονται τετοια επεισοδια για να στρεφονται οι πολιτες κατα των πορειων και σε καθε συλλαλητηριο να μπαινει ευκολα η ταμπελα μιας ομαδας ψυχακιδων που απλα θελουν να τα σπανε. Αυτο που δε θελει καμια κυβερνηση ειναι να κατεβουν στις ποριες χιλιαδες αγανακτισμενοι πολιτες και να μη ταυτιστει η κοινη γνωμη με αυτους τους αγωνες. Αν γινοταν αυτο θα βλεπες πανω απο 100.000 κοσμο στα συλλαλητηρια. Αλλα επειδη η προπαγανδα των αναρχικων που τα σπανε και των επεισοδιων γενικοτερα που γινονται εχει πιασει τοπο οκοσμακης καθεται σπιτι του και καταληγει να κρινει αυτους που πηγαινουν στις ποριες.
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X