Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ramparter View Post
    Δυστυχως ετσι αντιμετωπιζει το θεμα ο περισσοτερος κοσμος και νομιζει οτι τα περι κουκουλοφορων ασφαλιτων ειναι θεωριες συνωμοσιας. Δυστυχως τα πραγματικα ειναι πολυ διαφορετικα, το κρατος θελει να γινονται τετοια επεισοδια για να στρεφονται οι πολιτες κατα των πορειων και σε καθε συλλαλητηριο να μπαινει ευκολα η ταμπελα μιας ομαδας ψυχακιδων που απλα θελουν να τα σπανε. Αυτο που δε θελει καμια κυβερνηση ειναι να κατεβουν στις ποριες χιλιαδες αγανακτισμενοι πολιτες και να μη ταυτιστει η κοινη γνωμη με αυτους τους αγωνες. Αν γινοταν αυτο θα βλεπες πανω απο 100.000 κοσμο στα συλλαλητηρια. Αλλα επειδη η προπαγανδα των αναρχικων που τα σπανε και των επεισοδιων γενικοτερα που γινονται εχει πιασει τοπο οκοσμακης καθεται σπιτι του και καταληγει να κρινει αυτους που πηγαινουν στις ποριες.
    Και το έχω περάσει κι εγώ αυτό το στάδιο, αλλά είδα κάποια πράγματα μόνος μου και κατάλαβα ότι η αλήθεια είναι άλλη. Σίγουρα δεν είναι το άλλο άκρο, ότι δηλαδή οι πορείες είναι εκδρομές κατηχητικού, αλλά οι εστίες επεισοδίων είναι συνήθως περιορισμένες και ο πολύς κόσμος διαδηλώνει ειρηνικότατα.

    Γενικά, μη κρίνετε τις πορείες αν δεν τις έχετε δει.
    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

    Comment


    • Originally posted by Ramparter View Post
      Δυστυχως ετσι αντιμετωπιζει το θεμα ο περισσοτερος κοσμος και νομιζει οτι τα περι κουκουλοφορων ασφαλιτων ειναι θεωριες συνωμοσιας. Δυστυχως τα πραγματικα ειναι πολυ διαφορετικα, το κρατος θελει να γινονται τετοια επεισοδια για να στρεφονται οι πολιτες κατα των πορειων και σε καθε συλλαλητηριο να μπαινει ευκολα η ταμπελα μιας ομαδας ψυχακιδων που απλα θελουν να τα σπανε. Αυτο που δε θελει καμια κυβερνηση ειναι να κατεβουν στις ποριες χιλιαδες αγανακτισμενοι πολιτες και να μη ταυτιστει η κοινη γνωμη με αυτους τους αγωνες. Αν γινοταν αυτο θα βλεπες πανω απο 100.000 κοσμο στα συλλαλητηρια. Αλλα επειδη η προπαγανδα των αναρχικων που τα σπανε και των επεισοδιων γενικοτερα που γινονται εχει πιασει τοπο οκοσμακης καθεται σπιτι του και καταληγει να κρινει αυτους που πηγαινουν στις ποριες.


      Βέβαια μπορεί να ισχύει και το αντίθετο. Να υπάρχει αυτή η ομάδα που τα σπάει και επειδή βάζουν μέσα ασφαλίτες για να ελέγχουν αυτή η ομάδα να βρίσκει ευκαιρία και να τα ρίχνει σε αυτούς και την κάθε κυβέρνηση.

      Τόσα χρόνια που γίνεται αυτό δε θα είχε βρέθει ένας ασφαλίτης να βγει με κρυμμένο πρόσωπο σε μια εκπομπή και να τα πει όλα αυτά; Εδώ έχουν πει τόσα και τόσα.
      I'm back bitches... Version 2.0

      Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

      Comment


      • Βέβαια μπορεί να ισχύει και το αντίθετο. Να υπάρχει αυτή η ομάδα που τα σπάει και επειδή βάζουν μέσα ασφαλίτες για να ελέγχουν αυτή η ομάδα να βρίσκει ευκαιρία και να τα ρίχνει σε αυτούς και την κάθε κυβέρνηση.
        Υπάρχει και το θέμα γιατί θα έπρεπε να υπάρχουν καν οι ασφαλίτες-τύποι με κουκούλες. Δε νομίζω πως υπάρχει επίσημη αστυνομική δύναμη με τέτοια ενδυμασία. Ποιος είναι ο λόγος ύπαρξης μια τέτοιας ανεπίσημης ομάδας ακόμα κι δεν κάνουν τίποτα κακό;
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • Αν εξαιρέσεις τις κουκούλες οι ασφαλίτες πάντα με πολιτικά κυκλοφορούν(εκτός από επίσημες εμφανίσεις).

          Θα μπορούσαν να είναι εκεί για έλεγχο ή και για να επέμβουν σε κάτι χειρότερο. Το έγραψα ήδη αυτό.
          I'm back bitches... Version 2.0

          Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

          Comment


          • Αν οι κουκούλες είναι το πολιτικό αντίστοιχο του κράνους, το καδρόνι είναι το πολιτικό αντίστοιχο του γκλομπ?
            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

            Comment


            • Αν εξαιρέσεις τις κουκούλες οι ασφαλίτες πάντα με πολιτικά κυκλοφορούν(εκτός από επίσημες εμφανίσεις).
              Και οι κουκούλες τι ρόλο βαράνε; Από τη στιγμή μάλιστα που πριν 1-2 χρόνια προσπάθησαν να απαγορεύσουν τις κουκούλες...
              Θα μπορούσαν να είναι εκεί για έλεγχο ή και για να επέμβουν σε κάτι χειρότερο. Το έγραψα ήδη αυτό.
              Και τα ΜΑΤ τι ακριβώς κάνουν εκεί;
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • http://sxoliastesxwrissynora.wordpress.com/2010/12/17/%CE%B7-%CE%BC%CE%B5%CE%B3%CE%AC%CE%BB%CE%B7-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%AD%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%B1%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CF%84%CF%8E%C E%BD/

                Όταν είσαι undercover, αθόρυβος παρατηρητής, έχεις διεισδύσει σε μια πορεία για να παρατηρείς να διαφυλάττεις και να καταγράφεις, δεν πρέπει τουλάχιστον να προσέχεις μήπως προδοθείς από κάποια λάθος κίνησή σου ή κάποιο διακριτικό? Εγώ μαζί σας σε όλα, αλλά κάτι δε μου πάει καλά στο ανωτέρω βίντεο χωρίς να μπορώ να το προσδιορίσω...

                Λέω εγώ τώρα...
                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                Comment


                • Originally posted by straier View Post
                  Και οι κουκούλες τι ρόλο βαράνε; Από τη στιγμή μάλιστα που πριν 1-2 χρόνια προσπάθησαν να απαγορεύσουν τις κουκούλες...
                  Και τα ΜΑΤ τι ακριβώς κάνουν εκεί;


                  Αν χρειαστεί να επέμβεις δε θέλεις την επόμενη φορά να θυμούνται το πρόσωπό σου.

                  Τα ΜΑΤ φυλάνε μια συγκεκριμένη περιοχή.
                  I'm back bitches... Version 2.0

                  Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                  Comment


                  • Ρε NickTG, μήπως ήσουν κι εσύ μέσα στο τσούρμο από το βίντεο του Titus; Πολύ υπέρ τους τάζεσαι και προσπαθείς να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα...

                    Comment


                    • Το βρήκες. Στις ελεύθερες ώρες μου, που είναι πολλές με τις απεργίες και τη σχολή κλειστή κάθε τρεις και λίγο, κάνω τον ασφαλίτη.

                      Εσύ μήπως ήσουν σε αυτούς που πέταγαν τις μολότοφ και είσαι τόσο σίγουρος για το τι έκαναν εκεί;
                      I'm back bitches... Version 2.0

                      Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                      Comment


                      • Xaxaxa de mporo, otan ta grafeis ayta skeftomai ton Wolowitz na ta leei me to sarkastiko yfos

                        Sorry gia to offtopic, exo liosei leme
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Originally posted by Somari View Post
                          Xaxaxa de mporo, otan ta grafeis ayta skeftomai ton Wolowitz na ta leei me to sarkastiko yfos


                          I'm back bitches... Version 2.0

                          Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                          Comment


                          • Ναι, πετάγομαι κάθε 2-3 μέρες Αθήνα από το Λονδίνο για να ρίξω δυο-τρεις μολότωφ βρε αδερφέ, έτσι για χαβαλε...

                            Comment


                            • Έτσι, κάφ'τους όλους...
                              I'm back bitches... Version 2.0

                              Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                              Comment


                              • Νιωθω σα να ειμαστε ενα φορουμ που μπαινουν οι ασφαλιτες για να τα λενε χαλαρα μετα απο μια μερα κουραστικης δουλειας - αλλοι απο μας ντυμενοι ματατζηδες να βαρανε κοσμακη και αλλοι παλι με κουκουλες να πετανε μολοτοφ.
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X