Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • σωστη η κικου , το βαλα.

    Comment


    • ti exete na peite gia tis panellinies an parakolouthite katholou?(dino fetos)simera grafame mathimatika.oli i ellada pire ton poulo pragmatika.kata t'alla ta eukola themata pou legane.mono ekthesi itan eukola.mexri kai biologia balane 3o thema apo to diskolotero simeio tou bibliou.asxeta an exw grapsei 16+den exei simasia.poloi lene gia biologia oti itan normal-eukola epidi grapsane kala.atopo giati gia biologia san basi prepei na exeis to 18

      Comment


      • Πολλούς εδώ μέσα, δεν τους ενδιαφέρουν οι πανελλήνιες πια, και προσωπικά εγώ δεν πολυθέλω να θυμάμαι εκείνη την περίοδο της ζωής μου, αν και μετά έζησα επικές μέρες με το MGS2 (Ιούνιος 2002). Πάντως και εγώ μαμήθικα στα μαθηματικά κατεύθηνσης.

        Αλλά και τώρα τελειώνω τη σχολή, και ακολουθεί το MGS4 δηλαδή κατά κάποιον τρόπο θα επαναληφθεί εκείνη η χρονιά σε gaming πόρωση.
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • Η αληθεια ειναι οτι μας γαμισαν χωρις δευτερη σκεψη και βαζελινες. Γυρω στα 15-16 εγραψα. Εκθεση ευκολη και μαθηματικα γενικης τα θεωρω απο τα σχετικα ευκολα.

          Αντε να δουμε Βιολογια τωρα που μου αρεσει
          My blog:Doppel's Den

          Comment


          • Στα μαθηματικά κατεύθηνσης έγραψες 15-16 και θεωρείς πως μαμήθικες;

            Το λύκειο το θεωρώ πια αντιπαιδαγωγικό και αυτό το καταλαβαίνεις καλύτερα αφού περάσουν 2-3 χρονάκια. Eπίσης κατάλαβα πως πανεπιστήμιο δεν σημαίνει και μόρφωση, η μόρφωση είναι πολύ ευρύτερη από το να πας σε μια σχολή.
            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • egw magkes gia mathimatika 25 moria lew oti exw piasei(5 sta 20).oi eidiseis eipan oti stin KALYTERH periptosi exoun grapsei to 50% kato apo tin basi

              Comment


              • Φαντασου.... :blink:

                Αντε να πεσουν οι βασεις!
                My blog:Doppel's Den

                Comment


                • Εγώ στης τρίτης λυκείου κατεύθυνσης είχα γράψει 8 αν θυμάμαι καλά. Και τότε είχαν βάλει απίστευτα πράματα. Γενικά έχασα από αυτό το μάθημα, τα μαθηματικά γενικής που περίμενα να γράψω πολύ καλύτερα αλλά και από την έκθεση.
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • όταν εγώ έδινα πανελλήνιες θυμάμαι μαθηματικά γενικής έγραψα 7 και φυσική γενικής 3.αυτά στην Γ λυκείου γιατί στη Β' είχα γράψει άλγεβρα και φυσική γενικής 1.8 και γεωμετρία 1.7.
                    το καλό είναι ότι στη Γ' λυκείου τερμάτισα κι εγώ το mgs2 εκείνη τη χρονιά.ωραίες εποχές...
                    Carpe diem

                    Comment


                    • egw magkes gia mathimatika 25 moria lew oti exw piasei(5 sta 20).oi eidiseis eipan oti stin KALYTERH periptosi exoun grapsei to 50% kato apo tin basi
                      [/b]

                      Eγώ τα είδα,ήταν δύσκολα αλλά όχι τραγικά ρε σεις...

                      Πάντως από πανελλήνιες δεν πήγαινα την ιστορία.Αυτή με έκοψε και από το να πάω πληροφορική που τόσο πολύ ήθελα (κατέληξα στο φυσικό,την πιο παράλογη σχολή της αθήνας).
                      Πραγματικά είναι major ownage να βλέπεις 8άρι ιστορία και τα υπόλοιπα 17+.
                      Και ζήλεψα θανάσιμα τον αδερφό που έδωσε 6 και δεν είχε ούτε ιστορία,ούτε βιολογία.
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • Simera mathimatika itan..GAMISI!!!
                        Pros to parron exo grapsei ekthesei [11,15)
                        Vilogia [15,17)
                        Mathimatika [4,7)

                        Comment


                        • Eγώ τα είδα,ήταν δύσκολα αλλά όχι τραγικά ρε σεις...
                          [/b]
                          Ήταν (κατά κοινή ομολογία) μακράν τα δυσκολότερα από το 2000 και μετά και το 15 είναι βαθμός που υποτίθεται πως πρέπει να ικανοποιεί τον οποιονδήποτε, όπου και να στοχεύει, αν και θα υπάρξουν κι ελάχιστα 18άρια και 19άρια. Επίσης, οι μεθοδολογίες που απαιτούνταν για την λύση κάποιων θεμάτων θεωρούνται εξωφρενικές.

                          Αυτά δεν τα λέω εγώ, αλλά καθηγητές.
                          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                          Comment


                          • Eurovision Report: ακολουθει αναλυση, αν και δε το ειδα μεχρι τελους γιατι επρεπε να φυγω νωρις.



                            ...πηραμε ενα ΠΕΟΣ που λετε και στο φετινο διαγωνισμο καθως εκει που ειμασταν πρωτοι με πισω μας την Τουρκια να μας ακολουθα σα δαιμονισμενη, τελικα βγηκαμε τριτοι, χανωντας απο τη πανουργα Ρωσσια που βαλθηκαν να ψηφισουν οι περισσοτεροι (προσωπικα ουτε το κομματι τους θυμαμαι). εντυπωση προκαλεσε το γεγονος οτι η ΠΓΔΜ a.k.a. Μακεδονια (οχι ξακουστη του Αλεξανδρου η χωρα) μας εδωσε τρεις (3) βαθμους (παραληλισμοι τυπου "μας δωσαν τα 3 τους κυριολεκτικα" ή "ελατε να παρετε τα τρεια μας" κλπ μπορουν να γινουν ανετα), λετε να ηταν συμβολικο ?

                            μουσικα τωρα, ξεχωρισα πολυ τη Φιλανδια (metal ακουω αλλωστε, αλιμονο αν δεν τους ξεχωριζα) παρολο που δεν παιζαν οπως οι Lordi περσυ και γενικα ηταν απλα ενα τυπικο metal συγκροτημα στην εμφανιση (γι'αυτο και δεν εντυπωσιασαν) με μετριο τραγουδι, το οποιο ισως ορισμενοι μπορει να βρισκαν κι αταιριαστο με το κλιμα του διαγωνισμου / θεσμου. επειτα μου αρεσαν κι αυτοι απο Αζερμπαϊτζαν εκτος απο τα gay ουρλιαχτα του τυπακου στο ξεκινημα που ειχε φτερα αν θυμαμαι καλα και ασπρο ψευτοπανκ κουρεμα (ελαχιστο). μετα εχουμε την Τουρκια της οποιας το κομματι βρηκα αξιοπρεπεστατο και καλη προσπαθεια, αν κι αυτο το στυλακι γενικα δε νομιζω πως το κατεχουν (θυμομαστε νομιζω πως το τσιφτετελι της Σερταμπ πηρε τη πρωτεια). και προχωραμε στην Αλβανια με ενα υπερβολικα ησυχο κομματι, και το κοριτσακι που το τραγουδουσε πολυ μικρο, σχεδον ερωτευσιμο (LOL). υστερα ειχαμε και την εμφανιση των Ισπανων με ενα Reggaeton οτιναναι πλακατζιδικο κομματι, που προσωπικα μου θυμισε τους Γαλλους Fatal Bazooka, σας το παραθετω ευθης αμεσως σε videoclip



                            και τελος, τις αξιοπροσεκτες δουλειες της Γαλλιας που θυμιζε Coldplay και φυσικα Σουηδιας και Νορβηγιας, προσωπικα μου αρεσε περισσοτερο της δευτερης, πασιγνωστο κομματι πλεον, να φανταστειτε το ειχα ακουσει πρωτου το δω στη Eurovision.

                            αυτα πανω κατω, καθε χρονια εκει που σνομπαρω και βριζω κι εγω το διαγωνισμο / θεσμο αυτο με ολους τους μαλακες που του δινουν υπερβολικη σημασια, οταν το βλεπω ελαχιστα καταφερνω να κολλαω τελικα και να λεω οτι αξιζει το ολο show αλλα και τα κομματια που πηγαινουν εκει ειναι πολυ καλα.

                            Comment


                            • ti exete na peite gia tis panellinies an parakolouthite katholou?(dino fetos)simera grafame mathimatika.oli i ellada pire ton poulo pragmatika.kata t'alla ta eukola themata pou legane.mono ekthesi itan eukola.mexri kai biologia balane 3o thema apo to diskolotero simeio tou bibliou.asxeta an exw grapsei 16+den exei simasia.poloi lene gia biologia oti itan normal-eukola epidi grapsane kala.atopo giati gia biologia san basi prepei na exeis to 18
                              [/b]
                              Η μονη ουσιαστική αγωνία που πρέπει και μπορεί να έχει κάποιος για αυτό είναι αν θα πιάσει τελικά τη βάση του 10... Βέβαια και πάλι για να πιάσει κάποιος το 10 δεν περιμένει από τα μαθηματικά.

                              egw magkes gia mathimatika 25 moria lew oti exw piasei(5 sta 20).oi eidiseis eipan oti stin KALYTERH periptosi exoun grapsei to 50% kato apo tin basi
                              [/b]
                              Δεν ξέρω τι θέματα βάλαν φέτος αλλά κάτι τέτοια τα λένε βερεσέ κάθε χρονιά...

                              Εγώ στης τρίτης λυκείου κατεύθυνσης είχα γράψει 8 αν θυμάμαι καλά. Και τότε είχαν βάλει απίστευτα πράματα. Γενικά έχασα από αυτό το μάθημα, τα μαθηματικά γενικής που περίμενα να γράψω πολύ καλύτερα αλλά και από την έκθεση.
                              [/b]
                              Σόρρυ που στο λέω κιόλας αλλά αν έδινες το 2002 όπως λες, εκείνη τη χρονιά είχαν τα πιό ε΄'υκολα θέματα που είχαν πέσει ποτέ (μετά από αυτά του 2000 που όμως τότε ήταν και εντελώς διαφορετικές οι συνθήκες λόγω των 14 μαθημάτων που δίνανε)

                              Comment


                              • Πω τωρα θυμήθηκα τα ΜΚ του 2003 είναι τόσο μ@λ@κες μερικοί εξεταστές που αναγκάστηκαν από την ακαδημαική κοινότητα να ακυρώσουν ένα από τα θέματά τους.Βουκοι.
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X