Announcement

Collapse
No announcement yet.

metal music \m/

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Νεοτερα απο το στρατοπεδο της Didi Music
    Επειδη η εταιρια μας σεβεται τους φιλους της heavy metal αποφασισε φετος να καθιερωσει και νεα εισητηρια που αντιστοιχουν σε αναλογες με την τιμη του εισητηριου θεσεις


    PL1(A,B) ---> 80 Euro
    PL2 ---> 70 Euro
    PL3 ---> 50 Euro
    PL4 ---> 65 Euro
    PL5 ---> 68 Euro
    PL6 ---> 68 Euro
    PL7 ---> 65 Euro
    PL8 ---> 46 Euro
    PL9 ---> 40 Euro
    PL10 ---> 40 Euro
    PL11 ---> 43 Euro
    PL12 ---> 40 Euro
    PL13 ---> 37 Euro
    PL14 ---> 35 Euro
    PL15 ---> 15 Euro
    PL16 ---> 29 Euro
    PL17 ---> 15 Euro
    PL18 ---> 8 Euro
    PL19 ---> 18 Euro
    PL20 ---> 24 Euro


    κανουμε και φιλικες τιμες στις κατωθι κατηγοριες

    ΚΑΠΗ (ολων των δημων Αττικης) αρκει να φερουν αναλογες φιαλες οξυγονου
    Σχολεια, ιδιωτικα η δημοσια που δεν διδασκουν το μαθημα των θρησκευτικων
    Συνδεσμους φιλαθλων οποιασδηποτε ομαδας και κατηγοριας, αρκει να φερουν αρκετα καπνογονα
    Μη φιλοκερδεις οργανωσεις-συλλογους, με την προυποθεση αγορας τουλαχιστον 666 εισητηριων.
    gently hold our heads,
    gently hold our heads on high

    Comment


    • #32
      Έλεος απλά.Σε ροκ συναυλία πάω δεν πάω στο Μέγαρο Μουσικής...Τέτοιες παπαριές κάνανε και το καλοκαίρι σε Europe,Chris Cornell,Robert Plant και ήταν στο μπροστά τμήμα της σκηνής λιγότεροι από ότι στο πίσω με αποτέλεσμα να φάνε ξενέρα τα συγκροτήματα...
      Χάνεται όλη η ουσία με αυτό τον τρόπο.Ναι,δεν είναι ό,τι ωραιότερο να σκας 60? και να βλέπεις τον Waters τελευταία σειρά στη Μαλακάσα για παράδειγμα αλλά αυτό δε διορθώνεται με ζώνες τιμών...Παλιά πηγαίναμε και περιμέναμε να πιάσουμε καμμιά καλή θέση.Πλέον αν αργήσεις σε συνοδεύουν 2-3 μαντράχαλοι μέχρι τη θέση σου...
      Το τραγικό είναι πως βρίσκονται άτομα που τσιμπάνε σε αυτές τις τιμές.
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • #33
        έκανα εντιτ γιατί o Xeno είπε κάτι που διέφυγε της προσοχής μου.σωστός.
        Carpe diem

        Comment


        • #34
          wtf, αναρωτιεμαι αν κανεις κοιταξε την εικονα προσεκτικα.

          Comment


          • #35
            Χeno αν πάμε,πάμε PL17??Μαζί με τους αγρότες θα κλείσουμε την Εθνική!
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • #36
              Mετραει, γλυτωνουμε και το περπατημα και το συνωστισμο.
              Παω μια ebay να τσεκαρω για κυαλια.

              Comment


              • #37
                Έλεος απλά.Σε ροκ συναυλία πάω δεν πάω στο Μέγαρο Μουσικής...Τέτοιες παπαριές κάνανε και το καλοκαίρι σε Europe,Chris Cornell,Robert Plant και ήταν στο μπροστά τμήμα της σκηνής λιγότεροι από ότι στο πίσω με αποτέλεσμα να φάνε ξενέρα τα συγκροτήματα...
                Χάνεται όλη η ουσία με αυτό τον τρόπο.Ναι,δεν είναι ό,τι ωραιότερο να σκας 60? και να βλέπεις τον Waters τελευταία σειρά στη Μαλακάσα για παράδειγμα αλλά αυτό δε διορθώνεται με ζώνες τιμών...Παλιά πηγαίναμε και περιμέναμε να πιάσουμε καμμιά καλή θέση.Πλέον αν αργήσεις σε συνοδεύουν 2-3 μαντράχαλοι μέχρι τη θέση σου...
                Το τραγικό είναι πως βρίσκονται άτομα που τσιμπάνε σε αυτές τις τιμές.
                [/b]
                +1.Πάντως δεν φταίμε εμείς που τσιμπάμε σε αυτές τις τιμές... .Μα είναι δυνατόν να έρχομαι από Θεσσαλονίκη για Metallica και να μην έχω εξασφαλήσει ότι θα τους δω?Όταν πήγα(αρχή των MDB) είχε at least 10000 κόσμο οπότε με βόλεψε το 80άρι...Δεν είναι ΤΟΣΟ κακή σκέψη αλλά οι τιμές είναι πολύ τσουχτερές.Το καλύτερο είναι διαχωρισμός στα πλάγια(όπως στα μεγάλα festival) δίχως αλλαγή τιμής βέβαια.Μία ακόμα λύση είναι ίδιο εισητήριο και οι 10000 πρώτοι πχ να πηγαίνουνε PL2 και οι επόμενοι πίσω...Αν παραμείνει αυτό να πέσουν τουλάχιστον οι τιμές


                Comment


                • #38
                  Shadow σ'ευχαριστω για τις μπαντες που μου προτεινες πριν.Θα τις κοιταξω




                  Ρεεεεεε η εικονα με το τερα βαημπ λιγο περιεργη μου φαινεται.Θα ειναι οντως ετσι τα εισητηρια;Αν ναι με βλεπω για 70αρι ή 80αρι.


                  Στο PL18-19 τι θα βλεπουν,τον κωλο του McBrain??


                  Θα ειναι limited τα εισητηρια;Να κοιταξω απο τωρα αν ειναι.


                  Εdit--Αγχωθηκα πολυ τωρα,χωρις πλακα.
                  Ground_Zero:

                  Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                  Comment


                  • #39
                    Την εικόνα την έβαλα για τις τακτικές της didi music, που μας βλέπει όλους σαν πορτοφόλια.
                    Επίσης, για πλάκα. Σόρυ αν άγχωσα μερικούς. ;)
                    gently hold our heads,
                    gently hold our heads on high

                    Comment


                    • #40
                      Πραγματικά είστε καμένοι που δεν το παρατηρήσατε.

                      Comment


                      • #41
                        Την εικόνα την έβαλα για τις τακτικές της didi music, που μας βλέπει όλους σαν πορτοφόλια.
                        Επίσης, για πλάκα. Σόρυ αν άγχωσα μερικούς. ;)
                        [/b]


                        Ok αν και μου περασε απο το μυαλο αρχικα,μετα το εχαψα σχεδον αμασητο.Μεχρι και σε 2 φιλους το ειπα!!!

                        Λοιπον kfh αν ερθεις στη συναυλια με κερνας 2 μπυρες χαλαρα για τον τρομο που μου προξενησες.
                        Ground_Zero:

                        Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                        Comment


                        • #42
                          Προσωπικα αρχισα να ακουω Metal μουσικη εδω και 1 χρονο απο 1 τραγουδι των Rhapsody (Holy Thunderforce).. Γενικα ειμαι προσφατος και δε γνωριζω και πολλα πανω στο ειδος. Παντως το αγαπημενο μου συγκροτημα ειναι με διαφορα οι Blind Guardian και στη συνεχεια ερχονται Manowar, Rhapsody, Nightwish και αλλα διαφορα. Γενικα προτιμω το Epic Metal. Οι στιχοι με εντυπωσιαζουν ιδιαιτερα

                          Με Iron Maiden δεν εχω ασχοληθει, ισως ειναι ντροπη αφου θεωρουνται οι πατερες του Metal (και ειναι) αλλα δεν εχω ιδεα απο που να αρχισω, αφου η δισκογραφια τους ειναι πραγματικα χαοτικη.





                          Comment


                          • #43
                            Με Iron Maiden δεν εχω ασχοληθει, ισως ειναι ντροπη αφου θεωρουνται οι πατερες του Metal (και ειναι) αλλα δεν εχω ιδεα απο που να αρχισω, αφου η δισκογραφια τους ειναι πραγματικα χαοτικη.
                            [/b]

                            βασικά τώρα έθιξες ένα μεγάλο θέμα.πατέρες του μεταλ θεωρούνται οι Black Sabbath και είναι αν σκεφτεί κανείς ότι από το 1970 που βγήκε το πρώτο ομώνυμο αλμπουμ τους "επινοήθηκε" ο όρος από έναν δημοσιογράφο...αλλά για πιο εμπεριστωμένες απόψεις καλύτερα να μιλήσει ο fandango...

                            ένα μικρό αστειάκι που ήθελα να μοιραστώ μαζί σας:

                            Metal Fathers:Black Sabbath
                            Metal Kings:Manowar
                            Metal GODS:JUDAS PRIEST

                            Carpe diem

                            Comment


                            • #44
                              To metal εγένετο με SteppenWolf.Heavy metal Thunder ;)
                              Αν και υποστηρίζεται πως metal ήταν το riff των Kinks στο Υou really got me,αλλά και οι Iron Butterfly...Ωστόσο σαν πρώτη αναφορά θα θεωρούσα προσωπικά το Born to be wild.

                              Oι Sabbath ναι μεν το πήγαν μπροστά αλλά θα τους έβαζα ως ιδρυτές και εφευρέτες του Doom Metal και της πιο σκοτεινής αισθητικής.Χώρια που στο χωρό μπαίνουν μετά και οι Leds και δε συμμαζεύεται το πράγμα.Πάντως λογικα οι ρίζες εντοπίζονται εκεί στα μέσα προς τέλη των 60s

                              Ωστόσο το metal επικράτησε σαν όρος τέλη 70s και γιγαντώθηκε με NWOBHM και σαφέστατα με το πιο glam-hair n spray κτλ στα 80ς κτλ κτλ.
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • #45
                                Αν καποιος με ρωταγε ποιος ειναι ο ορισμος του metal,μαλλον θα του ελεγα πως ειναι το riff του breaking the law(και οχι "μπρικι κολλω" που νομιζε ο μικρος αδερφος μου ).
                                Ground_Zero:

                                Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                                Comment

                                Working...
                                X